Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főzésben jól gyakorlott...

Főzésben jól gyakorlott anyukák, segítenénk egymásnak, hogy gördülékenyebben menjen gyerek mellett ez a házimunka?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a kérdések között, hogy nem, vagy nehezen megoldható kisgyermek mellett a főzés sokunknak. Sokan dorgáló jelleggel csak annyit "segítenek" másokon, hogy "alvásidőben nem tudod megoldani?de béna vagy..." Volt idő, amikor én is nehezen lettem úrrá a feladaton. A lányom újszülöttként sem aludt órákon át, sőt, kb.8 hónapos koráig beérte nappali 3x 30 perccel!

Sok tippet kaptam itt is, van amire magamtól jöttem rá, hogyan lehet időt, energiát spórolni a főzéskor, mert hiszen ez nem olyan, mint a takarítás, hogy ráér akár napokat is halasztgatni. Jómagam jelenleg másfél éves csemetém mellett 2 naponta főzök, de van, hogy mindennap csinálok ezt-azt a konyhában.

Hasonló ötleteket várok még én is, mint az alábbiak, de remélem segítenek másoknak is a jobb időbeosztásért.:

-előző este leveszöldségeket összeaprítani, másnap csak oda kell tenni

-húst este felszeletelni, kloffolni, esetleg panírozni, másnap csak sütni kelljen

-lecsónak zöldségeket szintén előző este aprítani

-amit csak lehet, dupla adaggal főzni, felét fagyasztani (pl. pörkölt, bolognai, nokedli, töltött káposzta)

-kisült kelt tésztás süteményt frissen fagyasztani, kiolvasztva mintha akkor sült volna

-húsokat eleve felhasználásnak megfelelően fagyasztani( szeletekre vágva, darálva, stb.)

-ha van olyan recept, amit este össze lehet állítani,másnap befejezni, akkor elsősorban azt használni (pl. pogácsa, sült túrógombóc alapja, rakott ételek)

Kb. ezek jutnak most eszembe, hasonló ötleteket várnék, segítve ezzel mindenki könnyebb napjait.


2014. okt. 29. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó ötlet. :-)


Szerintem a gyerek is bevonható mindenbe, még ha hosszadalmasabb is.

A nagyobbik napközben oviban, a fiam 20 hónapos, ő ül mellettem a konyhapulton, belém kapaszkodva figyel, beszéljük, mit csinálok éppen. Nem könnyű így húst vágni, vagy hagymát pucolni, de megcsináljuk.

Múltkor úgy pucoltam a krumplit, hogy leültünk a kis asztalukhoz, a zacskó krumplival, egy üres tállal a megpucoltnak. Ő vette ki a héjas krumplit, adta nekem, majd pucolás után neki adtam, rakta a tálba. (Vizet nem raktam bele mondjuk. :-) )

2014. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aranyos. :) Jómagam is hasonlóan élem meg a sütést- főzést, persze, be KELL vonni a gyereket is, amibe csak tudjuk, de ha sürget mondjuk az idő, akkor lehet ezekkel az ötletekkel gyorsítani a folyamatokon, mert ki szeret órákat pucolgatni (főleg gyerekkel), amikor kint süt a nap (mondjuk ma épp nem ) és lehetne velük csavarogni is?
2014. okt. 29. 14:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos vagy, én köszi a tippeket, mert nálam a főzés egy idegbaj 3 kisgyerek mellett, s csak olyan "jótanácsokat" kaptam, hogy miért nem hozatjuk az ebédet valahonnan?

Jómagam ötleteket nem tudok, de a tippeket köszi!

2014. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen.Ez egy ilyen oda- vissza kérdés, bárki szemezgethet az ötletekből, főleg ha jönnek még. :)
2014. okt. 29. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Gyűjts olyan recepteket, millió van, aminek az előkészítése 20-30 perc maximum, aztán elsüldölgél/elfődögél magában. Így nem kell semmi extra tipp meg trükk.


Vagy főzz este, ha elaludt. Gondolom, akkor nem 30 percet alszik.


Bár nekem sose volt ilyen gondom, kisbaba mellett is mindent megoldottam, így könnyen beszélek, de csak gondoljatok bele, mi lesz, ha dolgozni fogtok?! Akkor se több időtök 30 percnél egy vacsorára. Szinte senkinek nincs napi szinten több órája csak a főzésre.

2014. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tényleg nem akarlak megbántani, de pont az ilyen véleményektől mentes, konkrét példákkal tűzdelt válaszokra lettem volna kíváncsi. Vagyunk egy páran, akik nem olyan "ügyesek, gyorsak, tapasztaltak" MÉG a konyhában, hogy egy 20-30 perces receptet tényleg annyi idő alatt is tudunk megcsinálni. Akkor nem egyszerűbb jól előkészíteni inkább a munkafolyamatot? És igen, ezeket este csinálom én is, miután elaltatom a lányom, hogy másnap több idő maradjon rá.
2014. okt. 29. 15:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem pont két konkrét ötlettel kezdtem, de ne haradudj, ha nem ilyenre gondoltál. Nincs annál egyszerűbb megoldás, mint ha eleve gyorsabb, kevesebb előkészítést igénylő ételt főz az ember. Ráadásul ezek rendszerint az egészségesebb ételek.
2014. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. Csak én olyan konkrét ötleteket keresek még, mint amilyeneket én magam írtam.
2014. okt. 29. 15:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én ezekkel egészíteném ki;

- míg nem szükséges a hozzátáplálás, és megteheted, rendelj ételt futárszolgálattól (én ezt csináltam első 3 hónapban. az én gyerekem például csak úgy aludt, ha a cici a szájában volt, fekve léteztem, gyerekkel a mellemen, csak wc-re surrantam ki)

- amikor már van kicsi idő is, akkor érdemes gyorsan készíthető ételeket összedobni (mákostészta, túróstészta)

- hétvégén, mikor apa is besegít, akkor érdemes főzni, és fagyasztani kis adagokba

- mikor már hozzátáplálás van, akkor a számára is fogyasztható kajákat érdemes leturmixolni botmixerrel, és kis bébiételes üvegekbe, készítési dátummal, megnevezéssel ellátva lefagyasztani (éves kor alatt kb.félig, éves kor felett háromnegyed magasságig érdemes tölteni a kis bébiételes üveget) 3 hónapon belül felhasználni. pl. pörkölt, gulyásleves, húsleves. főzelékek, gyümölcsleves, krumplistészta, bármi, amit a korának megfelelően ehet)


szerintem amíg kicsi a gyerek az apának azért meg kell értenie, hogy nincs mindig főttétel. ha persze van másik gyerek, az már más tészta, de szerintem ott meg már azért az anyának van rutinja valamennyi.


én is kábé a gyerek 8 hós korától tudtam főzicskézni, addig napi háromszor fél órát aludt, szerintem a többség így tesz, amikor egy alvásra mennek át a gyerekek, akkor alszanak egy hosszabbat (másfél, két órát)


igen, szerintem az anyák nagy segítsége a fagyasztó és a mikró!

amúgy meg egy anya futtában bekap valamit, a legfontosabb a gyerek kajája, arra meg a kisadagban lefagyasztott ételek a legtutibbak, ha más nem, néha egy-egy vásárolt bébiétel (amit után kell fűszerezni, mert amúgy ízre nulla) segít.


és még egy tipp tőlem. FELESLEGES VASALNI. aki nem hiszi, próbálja ki :) (kivéve ing, de mást tényleg az) :)

2014. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek panírozni, főleg este. Sörtésztába mártom a húsokat, zöldségeket /sör helyett vizet vagy tejet teszek bele=sűrű palacsintatészta/.

Szerintem nagyon jól összeszedted a dolgokat. A másik oldal főzésnél ugye, nem mindegy mennyire válogatós a család. Gyorskaják közül a milánóin és a sült virslin kívül semmi nem jut az eszembe, amit itthon megennének. Örülnék neki, ha az 5-ös válaszoló megírná, mit főzött a héten.

2014. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!