Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki szintén nem ad cukrot,...

Van aki szintén nem ad cukrot, szarságokat a gyereknek? Meddig lehet bírni?

Figyelt kérdés

Mi is egészségesen eszünk, 1.5 éves gyermekem is, nem kap cukrot, túrórudit, Dörmi macit, fornettit stb. Nem vagyunk nagyon szigorúak, vendégségben evett már kekszet mondjuk, de igyekszünk elkerülni az ilyen helyzeteket.

A játszótéren viszont nyomatják ezeket, szinte mindig van valamelyik gyerek kezében valami egészségtelen vacak, az én gyermekem is nézi, olyankor kap amit mi viszünk (pl áfonya, sk keksz..). Viszont egyre nagyobb lesz és a játszótéren mindenkit kínálgatnak. Meddig lehet ezt kihúzni? Egyre vackabb dolgokat hoznak le, nem egy sima túrórudit, hanem olcsó színezékes vackokat, nem is tudom pontosan.


2021. szept. 3. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Bölcsiig vagy oviig lehet "húzni", mert ott a menük része a "szarság" vagy épp a szülők viszik be szülinapra/névnapra.

Jó hír, hogy ha addig kibírod, akkor alakul annyit az ízlése, hogy kisebb eséllyel kap rà ezekre.

Egyébként keress más játszóteret, vagy menj előbb/később, ne evésidőben.

Amúgy: "koszos kézzel nem eszünk", "csak otthon eszünk".

2021. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan addig, ameddig nem találkozik vele máshol rendszeresen, legkésőbb közösségbe kerüléskor. És pontosan ezért adok már neki én is ritkán (!) ilyeneket. De adok, itthon, magamtól. Mert akkor nincs tiltott dolog érzet, de mégis én kontrollálom, hogy mit eszik. A tiltott dolgok mindig nagyon érdekesek, és minél kevesebb reakciót vált ki a szülőből, annál inkább.


Mondjuk én egyáltalán nem értem ezt a játszótéri nasiztatás, akár csoki, akár gyümölcs.

2021. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Reggelizünk és utána megyünk, de tele hassal is megkívánja. Tiltani én sem szeretném, csak elkerülni. Illetve különbség van a ropi, pufi közt, amik jobbak, de itt már Pomber csipsz, színezékes pufi, csokigolyók vannak.

Sajnos egy jatszótér van közel, járunk minden fele, de azért hetente 3-szor ugyan oda megyünk.

Ovi majd waldorf lesz, ott szerencsére egészséges ételeket esznek.

2021. szept. 3. 13:12
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után nem lehet teljesen elkerülni, mindig vigyél gyümölcsöt esetleg diót, mogyorót magaddal, hogy legyen egészségesebb alternatíva,esetleg annyit hogy ti is meg tudjátok mást is kínálni (persze a szülő megkérdezése után). És mikor már nagyobb, akkor el tudod magyarázni neki, hogy miért nem szeretnéd hogy egyen a cukros vackokból. Nálunk tudják, hogy nem jó a foguknak/pocakjuknak de persze kostolták már, teljesen kizárni nem lehet.
2021. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
* hevesebb reakciót, autokorrekt
2021. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha teljesen megvonod, nem tanul meg mértéket tartani és mikor bekerül közösségbe, majd úgy szabadul rá mint éhes oroszlán a zebrára. 🤷 Egy kicsitől semmi baja nem lesz
2021. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

A lányom nagyon szelektíven eszik és szerintem mi átestünk a ló túloldalára: amíg kicsi volt a gyerekem nem adtam neki ilyeneket (mi is egészségesen étkezünk). Lassan 3 éves, most meg már nem akar ilyesmit enni, pedig kínálgatjuk. Én az oviban bízok, hogy majd közösségben egy kicsit rákap az ízére. Nem azért, mert annyira hiányzik, de néha szívesen meglepném egy dörmivel. (vagy pl nem kellene szégyenkezve mondanom a családnak, hogy ne hozzanak csokit/édességet/üdítőt, mert úgysem eszi meg)

A játszótéri nasiztatást én sem értem. Azért megyünk, hogy játszon és nem azért, hogy egyen. Ha uzsonna időben vagyunk, akkor is, üljön le a gyerek a padra, egye meg az uzsonnáját és mehet játszani. Mi értelme van pufis zacskóval futkosni a gyerek után a csúszdára?

2021. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
7: szerintem ez messze a legjobb verzió, ami ilyenkor lehetséges. Inkább az a probléma a teljes tiltással, hogy amikor meg hozzájut, akkor mértéktelenül fogyaszt vagy akkor kezd el látványosan válogatni. Szóval emiatt nem aggódnék. Az én gyerekem kap alkalmanként, de érdekes módon az édes íz ellen válogat, gyümölcsöt meg hasonlókat sem eszik meg vagy nagyon ritkán. Ezen nem fogok görcsölni, amíg a zöldségek, gabonafélék, hús, tejtermékek és tojás szépen mennek.
2021. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk nincs a játszótéren nasizás és a többieknél sem szokás, soha senkit nem láttam még 1-2 kekszen vagy ropin kívül semmit sem enni. Az oviban viszont már a második napon szülinapozás volt tortával és a gyerekem könyékig ragacsosan jött ebéd után, úgyhogy odáig működött is volna a dolog, de az oviban érdemes elengedni az ezen való szorongást, hacsak nem akarod, hogy a gyereked kívülálló legyen aki nem kaphat ezekből.
2021. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek a többiekkel. a teljes tiltás nem ér semmit, mert amikor közösségbe kerül, nem fogja tudni a mértéket tartani. Jobb, ha te felügyeled miből és mennyit eszik. A játszótéri nasit nem értem én sem. Elvileg azért megyünk hogy a gyerek kiugrálja magát, játsszon, nem azért hogy egyen.
2021. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!