Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, aki dolgozik már napi szinten, és a gyereke még mindig sokszor kel éjjel cicizni, hogyan lehet ezt igy birni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek?
2015. okt. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
19 hós.Már próbálkoztam mindennel.Az a baj hogy nappal nem eszik túl sokat,és éjjel éhes.Korog a gyomra.Megtömni nem tudom este mert nem kér.Idáig csak 1 2szer kelt éjjel.De mostmár óránként.Nem tudok már türelmes lenni vele és lelkiismeretfurdalásom van.De ő rettentő akaratos és kitartó.Ha nem kapna cicit éjjel akkor addig orditana.Ha kell reggelig.Tápszer babatej stb.semmi nem kell neki.Igy viszont nem fogok tudni helyt állni a munkahelyemen.
2015. okt. 6. 08:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden tanács érdekel !!
2015. okt. 6. 08:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát,nálunk az élet megoldotta a dolgot: 16 hónapos volt,amikor vissza mentem dolgozni.

Én hajnalban indulok és későn érek haza.(3:30 kor indulok és fél 11re érek haza).Másnapom így szabad.

Viszont mióta családi napközibe jár,azóta teljesen "nagyfiú" lett.

Ugyanúgy felkel éjjel,de már csak olyan 3-4 alkalommal; ha lehet akkor apukája megy át.

Én mielőtt dolgozni megyek,3 szobával arrébb alszom.Ha a férjem nem bír vele,akkor szól,megyek,de 99%ban meg szokta tudni oldani.

Szóval nálunk a bölcsi/ családi napközi jelentette a megoldást szerintem.A beszoktatás 1 hét volt,utána beteg volt 1 hétig és így tovább.

Viszont a gyed extra miatt apukája itthon tud vele lenni a hét nagyobb részében(heti 2-3 napot megy csak bölcsibe) ,így hozzá is ugyanúgy ragaszkodik; amolyan anyapótlék lett,amikor én dolgozom.

Próbáljátok ki ti is esetleg,hogy vidd közösségbe,hagy áradjon le (kip-kopp vagy valami játszóház,ha van) vagy esetleg egy kisebb időre apukával hagyod és mindig többet.Aztán éjszakára is: próbálja meg apuka lefektetni.Aztán ha ő esetleg kevesebbet dolgozik,akkor ő keljen hozzá (ha többet dolgozik,akkor meg nem tudom..)

2015. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ennyi idősen még a szepraációs szorongás is tarthatja ehheza az éjszakai ébredésekhez, ill., hogy nem követi a napirendet, nappal nem étkezik rendesen. szóval lelkileg is lehet helyre kellene billenteni.


aúgy engem is érdekelne a dolog, hogy hogy lehet bírni hajnalozással a napi munkát, az apai segítséget leszámítva

2015. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!