Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kezelni az iskolába...

Hogy lehet kezelni az iskolában hallott káromkodásokat? Elsős fiam egy hét alatt olyan szókincset szedett össze, hogy még van amit mi sem hallottunk.

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul viseli a sulit, itthon hisztis, makacs mindenért könyörögni kell neki. Állandóan aludna, fáradt is. Már előfordult, hogy órán aludt el. Ehhez jönnek a káromkodások. Itthon már 7kor ágyban van, reggel 6:30ig alszik.
2021. szept. 6. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Még csak 4 napja van suli. Kicsit korai még...



Nálunk már oviból is hozott haza "új szavakat" . Megmondtam, hogy csúnya szó, ő nem mondhat ilyet. Mást nem nagyon tudsz csinálni.

2021. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Az alvást hagyjad! Én tizenegyedikes vagyok. Egész nyáron egy hivatalba dolgoztam egyedül a konferencia teremben, vagy otthon telefonoztam. 2 és fel hónap alatt 3x találkoztam a barátaimmal. Mióta iskola van, azóta 8-kor alszok, mert olyan sok inger ér egy nap, hogy idő kell, míg a szervezeted megszokja.


Káromkodásra passz.

2021. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Beszélj dokival! Lehet hogy vas hiánya van vagy valami hasonló. Attól simán lehet ingerültebb, és aluszékonyabb.
2021. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Ülj le vele és beszéld meg a dolgokat. Beszélgess vele. Kerdezd meg, hogy miért mond olyanokat, tudja-e, hogy mit jelent... Stb. Mond el neki, hogy az csúnya, azt nem illik, az nem szabad.
2021. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

A sulit majd megszokja, a káromkodás ellen meg ha fejre állsz sem tudsz mit csinálni, ide jutott a világ...

Ha otthon nem is, a suliban ugyanúgy nyomni fogja. 1-2 év és majd csinál durvább dolgokat is...

2021. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Az első osztály nálunk is brutális volt.

Voltak olyan szavak, hogy a 30 évem alatt nem hallottam vagy még én is félve mondom ki.

Pl kinn hintáztak az udvaron és van egy nagyon csúnya szájú kislány akinek a szülei is hasonló szókinccsel rendelkeznek sajnos és megtanított a többi lányt, hogy mondjanak ki egy nagyon csúnya szót. Persze a tanár a többi lánynak adott beírást nem neki mert épp nem hallotta.

Volt amikor ugyanez a kislány telefont hozott az iskolába mert ő már 7 évesen az összes közösségi oldalon fenn volt és Fb-n mutatott egy videót a gyerekeknek, hogy csinálják a felnőttek a gyereket. Máskor szülést mutatott nekik a youtube-n.

Amikor a lányom zsúrja volt őt is elhívtuk mert lelkifurdalásom lett volna ha csak őt nem hívjuk de utólag megbántam mert kinn a kiskutya k@kacát fogdostatta a gyerekekkel.

Na azóta nem volt itt. Borzasztó....

Ha esetleg csúnya szót hoz haza és meghallom, hogy használja akkor megvonom tőle a tévét vagy nem engedem a rokonokhoz vagy a barátnőihez. Tőlem verheti magát a földhöz és sírhat akkor sem mehet el. Ez általában működik mert múlthéten a b@zdmeg szót használta itthon előszeretettel ami a 2 éves tesójára is ráragadt nyílván. Elakarták vinni a szüleim moziba de nem engedtem. Azóta nem mondja. De a kicsi sem hála égnek!

2021. szept. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!