Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Káromkodások, csúnya szavak....

Káromkodások, csúnya szavak. Figyelsz, hogy a gyerek előtt ne beszélj csúnyán, vagy hallja amint kifakadsz?

Figyelt kérdés
Hogy védekezel az ellen, hogy ne beszéljen csúnyán?
2010. okt. 25. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindig sikerül visszafogni magam és néha kicsusszan egy csúnya szó, inkább a férjemmel van gond, állandóan figyelmeztetni kell, hogy ne beszéljen csúnyán.
2010. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos szoktam csúnyán beszélni. Máshol hall még különbet is... ne tudd meg, hogy néha miket kérdez, hogy az mit jelent...
2010. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Ha mérges vagyok akkor aztán tudok csúnyákat mondani,mióta megszületett a lányunk szépen ráállítottuk magunkat arra,hogy csúnya beszéd helyett a körülöttünk lévő dolgokat mondjuk szóval egy kifakadás abból áll kb,hogy az ablak, ajtó,ruha,lámpa,gyerek,kutya...Az biztos,hogy fog csúnya szavakat tanulni ezt nem lehet megakadályozni (óvoda,iskola),de legalább nem tőlünk fogja hallani.

2010. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én általában tudom magam moderálni, ami anyósomról egyáltalán nem mondható el. Nála alap a káromkodás. Szerencsére még nem érti a fiam ezeket, még nem is beszél, de ha elkezd, tuti leállítom valahogy anyóst.

Most olyanokat mond pl, ha elkezd sírni a kisfiam, hogy "Hát mi történt b@ssza meg a kutya f@sza"

De a b@ssza meg-et már sok más variációkban is hallottam tőle.

Csak azt csodálom, hogy a párom ugye ebbe nőtt föl, de soha nem káromkodik. Büszke is vagyok rá! :)))

Ja ha esetleg mégis elkezdenék csúnyát mondani, akkor igyekszem elsziszegni a szó végét, és végül nem mondom ki. Mondjuk ez a hétvégén nem sikerült, mert belerúgtam az ágyba, és reflexből olyat káromkodtam, hogy csak na... :) Lila is volt a lábujjam 3 napig...

2010. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!