Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi program kell egy harom...

Mennyi program kell egy harom evesnek? Sokszor eszembe jut, hogy nem nyujtok -e tul keveset a kisfiamnak, nem kellene -e neki tobb inger, program? Vagy jo -e neki, ahogy most van?

Figyelt kérdés
O meg idegrenszeri eretlensege, es annak kovetkezmenyei miatt nem ovis. Napirendje nagyjabol: keles 8 korul, reggeli, kertben jatek,ebed, alvas, kertben jatek, furdes, vacsi,bennti jatek, alvas fel 9 korul. Kinnt csuzdazni, hintazni, homokozni stb. szokott. Heti 1x jon altalaban hozzank valamilyen rokon( nagymama,nagyneni). Ezen kivul bevasarolni, postara, vedonohoz stb. megyunk. Jatszoterre is kb heti 1x megyunk,mivel senki nincs ott, ugyanaz,mint otthon. Most probalgatom egy szomszed kisfiuval osszeismertetni. Nagy szeretetben elunk kulonben, apukaja is sokat foglalkozik vele. Most nyaron vittuk strandra, ugralovarazni stb. De ez 1-1 alkalom

2021. szept. 15. 23:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyebkent egy kiegyensulyozott, vidam kisfiu, szoval nem latok semmi korosat nala. Van meg egy 1 eves kisfiam is, eggyutt szoktak jatszani is.
2021. szept. 15. 23:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez tökéletesen jó így!


Csak érdeklődésképpen kérdezem:

Mivel jár ez az idegr. éretlenség? Mikortól fog óvodába járni?

2021. szept. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Idegrendszeri eretlenseget a gyogypedagogus allapitotta meg, teszt alapjan, de foleg a beszed elmaradasa es a nemalvasban nyilvanult meg. Ezek mar rendezodtek, szepen beszel es alszik a tsmt tornanak koszonhetoen. Nem szobatiszta meg, bar bilibe mar tud pisilni, sokszor nem sikerul, emiatt nem veszik be az oviba. Ezt is az idegrendszeri eretlensegnek tilajdonitjak. Ha rendezodik, akkor mehet ev kozben is barmikor, de nem siettetem.
2021. szept. 16. 08:17
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Nekem mint anyukának unalmas lenne. Neki mint kisgyereknek vszleg nem unalmas, ha nem nyűglődik otthon látványosan unalmában, főleg, hogy van egy kistesó is, akivel azért mindig zajlik az élet.

Én egy 3 évessel már csomó helyre mennék több okból: egy 3 éves alapvetően már közösségre érett korban van, kell neki az inger, az élmény a társaival. Ráadásul egy 3 éves gyerkőccel normál esetben egyre könnyebb és élvezhetőbb az élet, csomó közös élményt lehet együtt szerezni a gyerekkel. Nekem 3 gyerekem van, ketten már kisiskolás korúak, imádtam, amikor már megértek annyira, hogy elkezdhettünk igazi programokra, játszóházakba,interaktív foglalkozásokra járni. Nekik határozottan nagy élmény volt, nekem pedig egy fantasztikus alkalom, hogy egy picit a háttérbe húzódva, ugyanakkor azért mégis aktív részvétellel egyszerűen csak gyönyörködhettem a gyerekeimben, figyelhettem Őket, egy picit a háttérbe húzódhattam, hogy érezzék, ott vagyok, de bizalmat szavazok Nekik egy kicsit próbálgatni a szárnyaikat. Szerintem ebben a korban erre már szüksége van egy szülő-gyerekpárosnak.

Nekem az első két gyerekem időben közel érkeztek egymáshoz, egyszerre voltam otthon Velük 4 évet. Amikor a kislányom elkezdett aktívan mozogni, a fiam ekkor lehetett olyan 2,5 éves, elkezdtük a játszóházazást, aktív játszóterezést. Nagyon fejlesztő volt mindkettejüknek. Volt egy rutin, ami kialakult idővel: nagyjából minden második nap pihenős, otthon molyolós napot tartottunk, hogy ne legyen egy nagy rohanás a hetünk, Nekik is legyen idejük kiélvezni az otthoni jatékokat, a semmittevést, ilyenkor otthon is csomó élményt szereztünk otthoni tevékenységekkel. De én azért heti párszor bepattantam Velük a kocsiba vagy fel a buszra, amíg nem volt autónk, és jártunk Ringatóra, ovikóstolóba olyan 2 éves korától, ilyenkor a kislányom körülöttünk kúszott-mászott, rengeteget figyelte a nagyobbakat. Én is mindig Velük voltam, nekem is nagy élmény volt.

2021. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van, nem kell folyton programozni velük, pláne ha van kisteso is, a fejletlen idegrendszernek egyébként sem jó a túl sok inger.
2021. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!