Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák leginkább bántó...

Anyukák leginkább bántó válaszokat kaptok itt vagy segítenek?

Figyelt kérdés
a gyerekkel kapcsolatos kérdéseitekre leginkább pozitív,segítő válaszokat kaptok vagy sokszor bántanak,sértegetnek? írhattok példát is,ha valaki emlékszik az egyik merész esetre.
2021. szept. 22. 11:03
A kérdező szavazást indított:
többször pozitív,segítő válaszokat kapok
nem bántanak,de nem is segítenek
több a bántó válasz,elérik,hogy rossz anyának érezzem magam
38 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Sokszor bántó, de ha ügyes vagy kiszűröd és a segítő válaszokat nézed.


Mindenki "szaranya", hiszen senki sem hibátlan. 😀


De amikor a kérdező kezd bunkó válaszokat adni, na akkor szokott méginkább vérszemet kapni, aki eleve nem segiteni jött az oldalra.


Meg sokszor, ha nem egyezik a vélemény (pedig mindkettő válasz jó a maga módján) akkor esnek még egymásnak és jön a személyeskedés.

2021. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Én azt vettem észre eleg sok a segítő szándékú ugyanakkor egyben bunkó hangnemű kioktatás. Pl. Ilyen időben hogy öltöztetizek a gyereket? -Mégis mibe kellene?! Hát kabát meg gumicsizma." Szóval válaszol, de azt úgy, hogy erezd magad komplett ökörnek mert meg merted kérdezni.
2021. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Kérdése válogatja. Ha valami megosztó témában kérdezel, számithatsz arra, hogy neked és/vagy egymásnak esnek a válaszolók. Én eddig mindig kaptam értelmes választ a kérdéseimre, de eljutottam oda, hogy aki bunkón vagy sértegetve válaszol, arra nem is reagálok, csak jelentem. Többnyire ezeket törlik is.

Ami engem jobban bosszant ebben a kategóriában, az az állandó, indokolatlan lepontozás. Már itt is kezdődik...

2021. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen témában. Én inkább olvasok kevés kérdést tettem fel, és azt figyeltem meg hogy az első válaszok döntik el hogy milyen további valaszolokat vonz majd be a kérdés.
2021. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok a segítő válasz de ha pl az egyik válaszoló véleménye nem egyezik a másikéval akkor megy a bunkózás és a lepontozás. Múltkor a tápszer készítés folyamatán képesek voltak összeveszni, mert valaki előbb a port rakja bele és rá a vizet, a másik a melegvizet rakja először az üvegbe és abba a tápszert. Mindenki azt gondolja, hogy úgy jó ahogy ő csinálja. Nem értem miért nem lehet elfogadni más nézőpontját is ha a végeredmény ugyanaz lesz csak a folyamat más.
2021. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy látom, főleg olyan kérdéseknél vannak bunkóbb válaszok, ahol a többség nem érti, miétt olyan hülye vagy pofátlan a kérdező.


Pl. mivel tápláljam hozzá 3 hónaposan, mennyi juttatás jár, ha még egy napot se dolgoztam, meglátszik majd a babámon, hogy megütöttem magam? .. Igen ezeknél osztani szoktak, de nem is csoda 😃

2021. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__altat..

3, 2, 1...

Mindjárt jönnek majd a: mit vársz egy 5 hónapostól válaszok és jogos is lesz

2021. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Amikor én kérdeztem, úgy 99%-ban tök normális, segítő válaszokat kaptam. Mondjuk nem is tettem fel kifejezetten debil kérdéseket :D Szóval például tudom, hogy pont annyi idő a google-ba bepötyögni a kérdést, mint ide, és előbb tájékozódom, így máris lényegesen csökken az esélye, hogy teljesen gyökér kérdést tegyek fel (pl. az előző által is említett hozzátáplálás 3 hónaposan, meg hasonló finomságok). Szerintem legtöbbször azokat szólják le, akik az alap tájékozódásra se veszik a fáradságot, illetve tök köztudott dolgokról sincs semmi fogalmuk.
2021. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A név kérdéséknél alig van pozitív válasz. Pedig lehet csak tájékozódni szeretne a szülő nem a válaszadókkal elnevezni.


Lehet én vagyok a különc, de szeretem a neves kérdéseket. 😂

2021. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a neves kérdéseket.


Én azt nem szeretem ha kérdezek valamit, adok némi háttérinfót, amennyi kell, és elkezdik pedzegetni a lényegtelen háttérinfóval kapcsolstos kérdéseiket.


Pl mikor megkérdem, hogy tudna-e valaki leírni BEVÁLLT receptet finnyás totyogós számára, akkor elkezdenek arról beszélni, hogy miért nem nevelem meg ha finnyás, meg ne szolgáljam ki a hülyeségeiket, mert a fejemre nőnek.


Nem ebben kértem tanácsot, hanem abban hogy mit is főzzek. Pl valaki írta, amikor 1 éves körül volt a gyerek, hogy jó sok szafttal tészta és én addig azt nem adtam neki, de kipróbáltam és tetszett neki. Szóval tényleg elég lett volna receptet írni... de nem, beleugat.

2021. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!