Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez hogy lehetséges?

Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy 8 éves kislányom, akinek meg kell tanulnia egy 8 versszakos verset. Nem szeret tanulni és szófogadásból sem jeleskedik, így felkészültem rá, hogy nehéz menet lesz. Először elolvasta ő az egészet hangosan, aztán én is felolvastam neki. játékos módon az első két versszakot megtanultuk együtt. Ezután becsuktuk a könyvet és ment játszani. Kicsit később hallom, hogy szavalja a verset játék közben. Az egészet szavalta, nem csak az első két versszakot. Vajon ez hogy lehetséges, hogy kétszeri elolvasás után hibátlanul végig mondta a verset? El vagyok képedve megmondom őszintén. De persze örülök neki, csak hát fura 😃 valakinek van valami ötlete esetleg?


2021. szept. 25. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolták a suliban.
2021. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Hasonló szitu, csak fiammal. Úgy tanultuk meg a verset, hogy tesóval és mi ketten szülők leültünk körben és elkezdtük mondogatni. A gyerekek 2-4 perc múlva tudták a rakás versszakot, mi csak a tömény lényeget (ki hova ment, mit csinált, de a konkrét szavak nem maradtak meg nekünk). Ők mint a diktafon, visszamondták.
2021. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, a 6 évvel idősebb tesóm hangosan tanulta a verset, és mire negyedszer olvasta hangosan, én már tudtam :-D Frászt is kapott szegény tőlem. Szerintem kisgyermekként sokkal jobban megy ez, elvégre eleve sokáig utánzással tanul a gyerek, a rímek pedig sokat segítenek.
2021. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De most akkor mi a kérdés? Vagy csak simán dicsekedni akartál?
2021. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!