Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondanatok lehetseges serulese...

Mondanatok lehetseges seruleseket amik megeshetnek egy gyerekkel es hogy mit kell akkor hirtelen csinalni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hulye kerdes, csak elore felek hogy valami baleset eri a gyerekemet es hirtelen nem fogom tudni hogy mit tegyek.

Ilyenekre gondolok hogy felszakad a bore, betorik a feje, kitorik a foga stb., es hogy ilyenkor lemosom, elszoritom es igy tovabb. (Azt a reszt tudom hogy korhazba kell vinni, de addig!?)


2016. okt. 7. 20:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve ti hogy csinaljatok az ilyesmit ha nincs autotok?
2016. okt. 7. 20:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én legnagyobb parám a fogsérülés. Pont a minap olvastam egy szuper cikket arról, hogy mi a teendő, ha kiesik a gyermek foga (ez mondjuk akkor lehetséges, ha egy balesetben meglazul, kipottyan a tejfog, törés esetén ez nem kivitelezhető). Szval a kiesett ép fogat vissza kell tenni a gyermek nyelve alá, hogy folyamatosan nedves közegben legyen (vigyázni, nehogy lenyelje), és 1 órán belül fogorvosnak kell látnia. Akkor még visszatehető úgy a fog, hogy visszaköt a gyökere is.
2016. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kàrfelmérés,kàrelhàrìtàs- stabilizàlàs, segìtség hìvàsa.

Kb.

Megnézem mi történt, aztàn ellàtom vagy mentő vagy telefon a hàziorvosnak.


Esetek:

Gyerek sikìt majd eszméletlenül talàlom.-> ez esetben az eü szabàlyoknak megfelelően szólongatom(nem mozdìtom, lehet gerincsérülés stb), közben mentőt hìvok.


Gyereksìràs, vérzik vhol. Megkérdezem mi történt, megnyugtatom, közben megnézem a sebet és ellàtom. Horzsolàst csak lemosok és betadin vagy sebkenőcs, égésre spray, vàgàsnàl seb kimos és fertőtlenìtem aztàn kötözés, ha 1 cm mély és 3-4 cm hosszú vagy nagyobb akkor doki, mert azt màr varrni kell egy- két öltéssel.


Fejsérülésnél mindenképp orvos, ha vérzik a feje akkor mentő, ha magànàl van, akkor bemegyünk vagy a hàzidokit kihìvom.


Törésnél bemegyünk a kórhàzba. Nyìlt törésnél mentőt hìvnék. Addig is ahogy lehet rögzìteném a törést.


Fogtörés, fogorvost hìvnàm, ha vérzik és a teljes fog kitört, akkor kórhàz szàjsebészet, addig is jegelném, hogy csillapodjon a vérzés.


Kb ennyi jutott eszembe.

2016. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legcélszerűbb elmenni egy babaelsősegély-tanfolyamra. Sok helyen szerveznek ilyent. Ami nekem amúgy újdonság volt a szokásos tippek mellett (gyógyszert/vegyszertveldugni stb.) az az volt, hogy mennyire veszélyes lehet a lenyelt gombelem.
2016. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jaj mar ennyitol rosszul lettem. Nagyon koszi! Utananezek az elsosegelynek!
2016. okt. 7. 21:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Gyerek sikìt majd eszméletlenül talàlom.-> ez esetben az eü szabàlyoknak megfelelően szólongatom(nem mozdìtom, lehet gerincsérülés stb), közben mentőt hìvok.


addig meg szabad légutak híján lazán megfulladhat... sokkal jobb, tényleg. Nincs olyan szabály, ami szerint az eszméletlen beteget nem mozdítjuk meg. Első mindig a légútbiztosítás, minimum a fej hátraszegésével...

2016. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sallu válasza:

csak egyre reagálnék: véleményem szerint ha kiesik a gyerek foga, semmiképpen ne tegyük be a SZÁJÁBA VISSZA, anyelve alá!! milyen hülyeség ez??

ellentmond minde elsősegély szabálynak meg a józan paraszti észnek is!

ez olyan mintha egy kavicsot tennél a vérző, sérült gyerek szájába azzal, hogy tartogasd szépen kisfiam ügyesen, óvatosan, amíg az orvoshoz érünk??!!


hiszen pont az a lényeg hogy semmilyen idegen test ne legyen a szájában, torkában, légútban...!!


én egy kis tejbe áztatott papírzsepibe tenném, úgy vinném magammal.

2016. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ezek történtek meg eddig:

Gombelem lenyelése - azonnal kórházba vittük, röntgennel megnézték, hogy nem akadt-e el a légcsövében, majd üres kenyérrel etették és próbálták kihajtani belőle.

Magasból leesés hasra - bevittem a kórházba, uh-val megnézték nioncsenek-e belső sérülései, majd 1 hétig szoros megfigyelés alatt kellett tartanom.

fogtörés - darabokra tört a kislányom 2 foga. Miután sikerült elállítani a szájából ömlő vért, azonnal fogorvoshoz vittem, aki beutalta fogászati klinikára, ahol szájsebész és fogorvos is megvizsgálta, majd altatásban kiműtötték a fogait.


Kisebb eséseknél már rutinosan járok el, elállítom a vérzést, lefertőtlenítem, megpuszilgatom, újra lefertőtlenítem, bekenem és bekötöm.

2016. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem kis koromban,mikor kibújt elől a maradandó fogam, egy eséskor elfordult,úgy hogy az éle állt kifelé, anyum lazán visszafordította 😀 Kicsit görbébb azóta is, de ennyi 😊 27/N
2016. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sallu válasza:

ja, égés:


mindenféle kence, zsír, spray, tejföl, egyéb népi gyógymód felejtős!!


első teendő? HŰTENI!! lehetőleg folyó, hideg vízzel, legalább 5-10 percen át, ezzel megállítjuk a sejtek további sérülését.

ha ruha beleragadt, azzal együtt menjen a csap alá, ne tépd ki!

majd: LAZA, steril fedéssel ellátni, ha nincs steril mull lap, legalább tiszta textilzsepivel, hogy megakadályozd a szennyeződést. de nem kell rányomkodni a sérülésre!

amit még lehet, ha van: tiszta nylonzacskóval lefedni, az nagyon jól elzigeteli a szennyeződésektől és nem ragad bele.


majd ha ez az elsősegély megtörtént : ORVOS!! mindig, ha i fokúnál komolyabb, illetve ha tenyérnyinél nagyobb felület!!


ha maró anyagtól égett meg a bőr: mindig úgy mosd le, hogy ne folyjon végig a még ép bőrön, tehát tarts oda a sérülés széléhez egy nagy pamacs vattát, ilyesmit.

2016. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!