Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért betegszik már meg...

Miért betegszik már meg másodszorra egy héttel oltás után a gyerekem?

Figyelt kérdés
1 éves kora előtt egyszer sem volt beteg a kislányunk. 14 hónapos korában mikor megkapta a bárányhimlő elleni oltást utána egy héttel lázas lett és bevittük az ügyeletre. Anyósom mondta hogy ilyenkor mindig be kell vinni mert nem tudni mitől lehet. Fülgyulladása torokgyulladása lett és folyt nagyon az orra. Másfél hétig beteg volt de kapott antibiotikumot, fülcseppet, orrcseppet így nehezen de kigyógyult belőle. Most 15 hónaposan is kapott oltást és egy héttel utána megint lázas lett így az ügyeleten kötöttünk ki ismét. Szerencsére most szép a füle, nem folyik az orra, de vírusos torokgyulladása lett. Erre most nem kapott antibiotikumot csak azt mondta a doki csillapítsuk a lázát, adjunk sok folyadékot neki. Ma délutánra lett 38,6 a láza tegnap mégcsak hőemelkedés volt. Germicid kúpot kap mivel ezt ajánlották a kezdetektől fogva. Viszont úgy érzem nem nagyon hát mivel mindig felmegy a láza. Nem tudom így hogy fog meggyógyulni. Anyósom szerint keveset van levegőn és a rendelőben oltáskor lehet összeszedi. Mindig vigyázok hogy ne érintkezzen semmivel a ruhája ne fogdozzon össze semmit de így se tudom kivédeni. Vagy anyósomék férjem hazahozta a munkából. A másik hogy hiába mondja a tanácsait anyósom hogy többet legyen levegőn, nem kötelező a kiságy a aludnia hanem lehetne babakocsiban séta közben is aludni. Ő nem tud elaludni babakocsiban mióta nagyobb lett. Meg erős szélben esőben nem tudom kivinni és ő is mindig mondja ne vigyük ki szélben mert megfázik a füle. Ha nagyon meleg van akkor se legyen kinnt órákat. Így meg nehéz sok időt levegőn lenni vele. Sajnos a falun kívülre eddig sose vittük miv férjem nagyon félti nem nagyon akar vele ide oda menni. Tudom hogy lehetne már programokra vinni, kirándulni bárhova de egyedül nem tudok vele falun kívülre menni, mivel nem tudok vezetni. Másnak is így betegeskedik a gyereke 1 éves kor után?
2021. szept. 25. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Megfázással ügyeletre vinni egy 1 év feletti gyereket butaság.

Az oltás az immunrendszert indítja be az adott vírus ellen. Így valóban k}önnyebb megbetegednie, hiszen másra koncentrál a szervezete.

A rendelőben oltáskor (egészséges rendelés) csak egészséges emberek lehetnek.

Az h "burokban" tartjátok nem jó.

Pont azért mert a legapróbb vacikat se ismeri meg a szervezete, és kiüti őt egy kis semmiség is.

Anyósod tudom h jót akar, de ne hagyd h ennyire befolyásoljon. Nyilván kell a levegózés, és nagyon is jóneki, de nem minden áron.

2021. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem alszik kinn, mégis rengeteget van levegőn.


Amiatt betegszik meg, mert burokban tartjátok egyébként.


Szívás lesz az oviban

2021. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel egyetértek, nem kell minden aprósággal rohanni egyből az orvoshoz.

Az meg hogy az oltás után nagyobb eséllyel megbetegszik, simán benne van, neked is ha egyszerre sütsz két kaját, könnyebben lehet hogy az egyik odaég, mert eltereli afigyelmed. Az immunrendszer sem végtelen.

2021. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így folytatjátok nagyon beteges lesz. Burokban nevelitek szegényt. És nem csak az immunrendszerének nem jó ez a bezártság, a szemelyiségfejlődésének is kellenek az idegen ingerek.
2021. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2.5 éves a fiam csak a kiságyában alszik reggel 10-12 ig kint vagyunk bejövünk alszik, délután megint ki, anyósom is sopánkodik, hideg van, meleg van, fúj a szél leszarom, van esőkabát, gatya, csizma nincs a gyerek cukorból. Mindent megfog, végig szopogatott, a covid miatt azért próbáltam kivédeni, de ahol nem sok ember volt nem estem kétségbe ha nyalogotott egy kavicsot.

A másik 2 gyereket mindentől is védtem állandóan betegek voltak, a kicsi néha néna.

Most sok a felső léguti nyavaja, nem biztos az oltás az oka.

2021. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!