Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázas gyerek játszhat, szaladg...

Lázas gyerek játszhat, szaladgálhat ha jól érzi magát, vagy parancsoljam ágyba?

Figyelt kérdés

4 éves fiam lázas, 38,6-ig engedtem felkúszni neki, utána már csillapítottam. Ez levitte, most szépen játszik, nem néz ki betegnek. Trüszköl is mellé és náthás. Magas láz mellett kidőlt, az ágyban feküdt, de ahogy lement neki már olyan mint akit felhúztak.

Felhívtam a gyerekorvost, ő annyit mondott, hogy sokat itassam és 38 alatt ne csillapítsam a lázát. Arra nem mondott semmit, hogy mehetnéke van a gyereknek.


2021. szept. 26. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Pihenjen. Ne játszon. Könnyen visszaeshet.
2021. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Pont hogy azt oktatják, hogy ha lázas (nem 40 fok), de jól érzi magát, játszik, elvan, nem szenved, akkor hagyni kell. Nem kell egyből csillapítani sem.
2021. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Fusson mozogjon izzadja ki , aztan öltózzön át . Facsart citromleve , feketeribizlilé , termelői méz kanalazása csodákat tesz .
2021. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Pihenjen. A 4 éves gyerekem most esett vissza, mert hiába mondtam, hogy ne rohangáljon, inkabb nyugisabb játékot játszon, nem hallgatott rám.
2021. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan játszhat
2021. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha jól érzi magát, miért kéne kb lebilincselni?!
2021. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem lebilincselni akarom, de reggel majdnem 39 fokos lázzal kelt. Attól, még nem gyógyult meg, hogy lehúztuk gyógyszerrel a lázát, csak a közérzete javult.

Ezért kérdeztem, hogy célszerűbb-e pár napig pihentetni, hogy kipihenje a betegségét?

2021. szept. 26. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, célszerű. Társasoztatok, rajzoljatok, fessetek, süssetek, főzzetek.

Nem csak rohangálós játék létezik. Nyilván nem az ágyhoz kötözöd.

2021. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Én láz esetén 1 napig ágyban tartom. Amúgy nem is nagyon akar felkelni..Hogy hogyan? Mesét néz.. Tudom nem a legjobb módszer, de így pihen a teste, dolgozza kifelé amit kell. Sok sok folyadék elengedhetetlen!!
2021. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megváltozott a hivatalos magyar gyermekgyógyászati ajánlás is: többé nem kell a lázat csillapítani


Sajnos hazánkban a mai napig boszorkányüldözés zajlik a lázzal kapcsolatban, a szakmai ajánlások helyett alaptalan félelmekre alapul a lázcsillapítási gyakorlat. Régóta tudjuk, hogy még a 40 fok feletti láz sem okoz kárt, az ún. „láz”görcs pedig nem a láz miatt van, hanem maga a fertőzés váltja ki: lázcsillapítóval éppen ezért se megelőzni, se megszüntetni nem lehet a „láz”görcsöt.


Mikor javasolt lázcsillapítót adni? A válasz egyszerű: mindig egyénre szabottan, a közérzetet figyelembe véve kell a lázcsillapító adásáról dönteni függetlenül attól, hány fokot mutat a hőmérő. Ha egy gyermek 39,5 fokos lázzal játszik, vagy csak kicsit bágyadt – indokolatlan a gyógyszer adása. Ha azonban 38,2 foknál már látványosan rosszul van, szenved, adhatunk gyógyszert. Alvó gyermeket tilos felébreszteni, piszkálni lázmérés vagy lázcsillapító adásának céljából, teljesen mindegy, hány fokos láza van, hagyjuk pihenni! Ne takarjuk be vastagon, hogy le tudja adni a hőt, alvás közben semmi baja nem lesz, a láz nem emelkedik spontán 42 fok fölé! Mivel a gyermekek többsége a hűtést (hűtőfürdő, priznic-vizes lepedőbe csavarás) szenvedésként éli meg, sikítanak és rettegnek közben, ezért ezek kőkorszaki módszernek számítanak, használatukat fejlett országokban már régóta nem javasolják.

2021. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!