Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktátok engedni, hogy a...

Ti szoktátok engedni, hogy a bevásárlóközpontokban kicsit szaladgáljon a gyerek?

Figyelt kérdés

Néhány napja beszéltem egy anyukával és mondta, hogy mennek a tescóba, de a 1,5 éves kislány nyafogott kicsit.Hozzászóltam, hogy pedig ott milyen jó szaladgálni....erre az anyuka:ÁÁÁ, az nincs megengedve, az nem helyes viselkedés egy kisgyereknél, se a sírás, se a hiszti.Csak néztem magam elé és gondoltam akkor az én gyerekeim neveletlenek lennének?Mi ha elmegyünk (egy 3 éves kislányom van és egy 1 éves kisfiam)mindig kiveszem a babakocsiból a fiút, hagyom szaladgálni.Olyan aranyosak olyankor, kergetőznek, játszanak, bújócskáznak, az Alfiba minden dolgozó ismer már minket, mindig mosolyogva figyelik, hogy játszanak a gyerkőcök.Nem nagy alapterület, viszont mindig figyelem őket merre mennek.Ha szólok nekik egyből jönnek, na néha a fiú után menni kell de általában szót fogadnak.Véleményem szerint minél jobban fogod a gyereket, annál frusztráltabb lesz és hisztis.Nekik is meg kell adni a teret.

Ti hogy látjátok ezt?


2013. júl. 3. 12:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
29%
Én is hagytam mászkálni a lányomat már kicsi kora óta a Tescoban és egyéb üzletekben. De persze nem ment túl messze, látótéren kívülre soha, és ha hívtam visszajött. Szerintem ez így, ilyen formában teljesen rendben van. Szerintem is jobb ez, mintha semmit nem engedünk meg a gyereknek, és attól csak hisztizik és frusztrált lesz.
2013. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam (20 hónapos a kisfiam), mert félek, hogy lever valamit, meg utána nagyon nehéz már vissza gyömöszölni a bevásárló kocsiba.
2013. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet téged nem zavar és az ott dolgozókat sem , de akik vásárolnak azokat biztos zavarja hogy körülöttük gyerekek szaladgálnak , a másik fele egy pillanat alatt felkaphatja a gyerekedet valaki és elviszi , elhiszem hogy nézed de közben vásárolsz is szóval egy pillanat az egész . Szerintem egy bevásárlóközpont nem arra van kitalálva hogy szaladgáljanak a gyerekek. Az én gyerekemnek sincs megengedve hogy szaladgáljon össze vissza , ha végezni szoktunk a bevásárlásal elviszem kicsit ott az erre kijelölt helyre ahol sok más gyerek is játszik , játszóház a neve.
2013. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem, nem engedem és baromira idegesít, ha más kölykök is össze-vissza futkosnak.

Erre a játszótér való.


Nem itt kezdődik a frusztráltság, hogy rászólsz a gyerekre, hogy ne fusson el a tescóban.


Nekem 3 gyerekem van, jönnek szépen mellettem, még 2 méterre tőlem sem mehetnek el.

De nem frusztrált egyik sem, pedig szófogadó gyerekek.

2013. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Engem eléggé zavarnak az ilyen kis helyen futkározó gyerekek. Folyton figyelni kell, nehogy nekem jöjjenek, elüssem őket a kocsival vagy megüssem őket a kosárral stb. Ha meg mégis megtörténik a baleset, akkor persze az én fejem szedi le az anya. És én is rosszul érzem magam, hogy nem figyeltem eléggé.

Én ezért nem engedem. Nem kell mindig fogni őket, de azt meg kell tanulniuk, hogy a bolt nem játszótér.

2013. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak bunkóság, hanem veszélyes is. A játszótéren kell futkározni a gyereknek, nem a bevásárlóközpontban. Persze ha a gyereked elcsúszik, vagy kiszalad valakinek a bevásárlókocsija elé és elütik, te leszel megsértve. Nem mondom hogy az enyémekkel sosem fordult elő, de hogy ők kergetőznek meg bújócskáznak én meg mosolyogva nézem az agyrém, már ne is haragudj.
2013. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem engedem meg. A Tesco, Aldi és társai nem játszótér, vásárolni megyünk, nem szórakozni. Nem beszélve arról, ha levernek valamit ki kell fizetni.

Na, meg Aldi és Tesco között van különbség területileg. A dolgozók lehet hogy mosolyognak, de a hátad mögött ki tudja miket mondanak. Tudom, Auchanban dolgozok. Nem egy elveszett gyerekkel találkoztam, de még idős elveszett nagymamával is!!

Ráadásul én sem tudok nyugodtan vásárolni, mert folyton azt kell nézni, merre fut a gyerek.

Nincs a gyerekem lefogva, nem hisztizik, hanem egyszerűen nevelem arra, hogy különböző helyeken hogyan kell viselkedni.

Egy 3 és fél éves kisfiú és egy 2 éves kislány anyukája

2013. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
Engem nem zavar, ha mászkálnak gyerekek körülöttem, de én nem nagyon engedem az enyémeket, csak mikor már szépen sétálnak a kocsi mellett. Egyszer kiengedtem 1 évesen a fiamat, persze szaladt egyből, és volt kint egy "akciós" kosár, ilyen nagy 2 m magas fém kosár, és abból kiállt egy kampó ami felhasította a fejét, dőlt a vér belőle. Egyáltalán nem szaladgálásra való a bolt. Veszélyes, leverhetnek valamit, megsérthetik magukat, nekiesnek valaminek.
2013. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Úgy látom sok válaszadónak más a gondolkodása, mint az enyém.Azért köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 3. 12:50
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos én sem osztom a véleményedet. Nagyon nem szeretem, ha körülöttem rohangálnak a gyerekek. Főleg, ha még szét is pakolnak. ( nem egyszer láttam) Tolom a kocsit, nekirohannak, az utolsó pillanatban állok meg, majdnem elütöm őket, stb... Nagyon nem erre való a bolt. 2 és fél éves a lányom, őt sem vesszük ki, a megyünk. ( pedig minden másnap kell). Bírja ki.. Utána lehet rohangálni, de nem a boltban. Veszélyes, összetörheti magát, eleshet, fellökhetik ( sajnos rengeteg felnőtt nem figyel a gyerekekre, akkor sem, ha ott mennek a szülők mellett. Tegnap a kórházban a normálisan közlekedő lányomnak kb. 5x akartak nekimenni). Leverhet valamit, ami összetörik, ki kell fizetni, stb.. Mondjuk, az én lányom tipikus pakológép volt, kb 3x lett kivéve, mikor menni tanult, mindig pakoltam utána..
2013. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!