Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy apuka (nagypapa) melyik...

Egy apuka (nagypapa) melyik wc-be menjen a 3-6 éves kislányával?

Figyelt kérdés
Számomra egyértelmű hogy a ffi wc-be. De szüleim (hetven év felettiek) nem tartják helyesnek, hogy a kislány unokájuk ffi wc-be menjen. Indokuk nincs igazán, csak nem tartják helyesnek, hogy ott vizelő bácsikat lássanak. Szerintem ez a gondolkodás örökölt prűdéria. Nem tartom helyesnek az örökölt prűdéria fenntartását, tovább örökítését, inkább híve vagyok annak, hogy például a szülő ne rejtegesse meztelenségét egy óvodáskorú gyermek elől (persze ne is lobogtassa a testét). Iskolás korban úgyis elkezdődik egy természetes szemérem a gyerekeknél, ami miatt az ő részükről jelentkezik igény a takargatásra, elbújásra. De ha prűdéria a nevelésünk vezérelve a kezdetektől, akkor azzal csak ártunk az utódainknak.

2021. okt. 8. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
71%
Nem tartom helyesnek ha egy kislány , férfiak nemiszervét látja. Ez nem prűdség. Az a gyerek sérült lenne szerintem ha pl 3évesen apuka beviszi a férfi wc-be a kicsi meg azt látja hogy idegen bácsit ott fogják a péniszüket és vizelnek.
2021. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
93%

Pont az lenne a prüdéria, ha a felnőtt férfi nem merne bemenni a nőibe a lánygyerekkel, lányunokával.

Ő nem mer, mert fél hogy megszólják, de a gyerek nézegethet idegen f.szokat?

Nem érzed a logikátlanságot?


Férjem a nőibe viszi a lányát. És ez nem zárja ki, hogy itthon tabu lenne bármi is. Ő például úgy nőtt fel, hogy az anyja sosem takargatta magát, bátran átöltözött előtte. Ettől egy kicsit én is sokkot kaptam, amikor az anyja előttem is így tett, de elismerem, hogy jobb, mint a túlzott szégyenlőség, így itthon is inkább természetesen kezeljük.

2021. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
87%
Lepontozhatok nyugodtan ,de nem engedném a be kislányom a férfi wc-be.
2021. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
43%

Ha egy wc van a nőiben, akkor oda. Ha sor wc, akkor meg tutira vannak nők, akik hangot adnak annak, hogy ne jöjjön be férfi.


Az lenne a jó, ha a férfi wc-be benézne az apuka, és ha nincs senki, bevinné a kislányt a rendes angol wc-hez, tutira van a piszoárok mellett, és megvárná az ajtó előtt. Ha közben bejönne más férfi, akkor meg úgy mennének ki, hogy a kislány legyen távolabb az idegentől.

2021. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
28%
4-nél a pont. Férfi mosdóba, de természetesen a fülkébe. Ott nem lát a gyerek semmit és senkit.
2021. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
87%

Csak egy saját tapasztalatot hagyok itt.

Strandolni voltunk nagyszüleimmel. Már készülődtünk haza. Mivel nagymamám nem volt benn a vízben, így nagyapámmal mentünk az öltözőkhöz átöltözni és lezuhanyozni. Megjegyzem, hogy kb 8 éves voltam. Na és ő naná, hogy a férfi öltözőbe/zuhanyzóba vitt. Gyerekfejjel is éreztem, hogy nagyon nem kéne ott lennem. Elhiheted, micsoda élmény volt számomra. 26 évesen is fel tudom idézni az ott látottakat. Brrr.....

2021. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a nőibe. Ott senki nem lát semmit a sor wcben. Engem egyáltalán nem zavarna. Mégis miért adjak ki hangot hogy ne jöjjön be férfi? Mit csináltok lányok a wcben ami annyira titkos hogy egy férfi nem láthatja? Tényleg nem értem, én csak pisilek.
2021. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem arra gondolnak a jányok hogy egy férdi ne lássa azt hogy a tükör előtt csücsörítve pozolnak...


Egy kislány ne menjen a férfi wc-be. Inkább menjen be a nőibe , nagy cucc ha hallja hogy pisi bennt valaki ,vagy éppen pukizik valaki ,inkább az mint hogy a kislánynak traumát okozzon.

2021. okt. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
89%

Egyértelmű, hogy a nőibe vigye, ugyanis női wcben senki nemiszervét nem látni.


Szerintem nem is akadnának ki a nők, ha bemenne a pasi a lányával, inkább cukinak tartanánk, hogy végre valaki foglalkozik a gyerekével. Persze elfordulni illene neki a fal felé, amíg a gyerek pisil bent a fülkében.

2021. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
12%
De miért okozna traumát egy gyereknek az, hogy a bácsik a fütyijükkel pisilnek? Ott valami nagy gond van a neveléssel, ha a szülő ezt nem tudja 2 mondattal helyre tenni a kislány fejében.
2021. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!