Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6éves kislány szorong társaság...

6éves kislány szorong társaságban, magába fordul, nehezzen barátkozik. Kinőheti vagy szakember szükséges?

Figyelt kérdés

6 éves kislányom nagyon feszeng közösségekben. Főleg a kortársai között. Mindig ő van egyedül, nem megy oda senkihez, nem tud barátkozni. Ha be is kerül egy közegbe (pl játszótér), ott is mindig velem van.

Oviba se szeretett járni, ősztől pedig sulis lesz. Félek hogyan fogja fogadni az új közeget, új gyerekeket.

Ezt kinőheti még? Baj ha ilyen zárkózott? szakember?


2021. aug. 1. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinőheti magától is, de ha van rá keret, egy jó pszichológus segítsége ártani biztosan nem fog. Minek hagynád szenvedni, ha kaphat segítséget is? Ha pedig tényleg valamilyen probléma van, akkor különösen fontos, hogy segítséget kapjon.


Én egyébként hasonló cipőben jártam kicsiként, el is vittek párszor pszichológushoz, autizmus gyanúval. Megállapították, hogy hát igen-igen, vannak itt nehézségek, tényleg vannak autisztikus tüneteim, de határeset, inkább nem számítok autistának. Puff, ennyi, többet nem vittek. Pedig szerintem jól jött volna némi segítség, akkor is, ha nem ütöm meg az autizmus-lécet, mert nehézségeim attól még voltak (és vannak, de most már kézbe vettem az ügyet én magam).

2021. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam kicsinek..soha nem mentem oda oviban se senkihez és mindig féltem mindenkitől..es rendesen szorongásom volt ha emberek közt voltam..én kb 18 éves koromra nőttem ki teljesen..idővel is biztos ő is ki fogja..az a baj ha pszichologushoz viszed és fél tőle akkor azzal se lesz előrébb
2021. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Dettó nem mentem oda senkihez. Ha odamentem, akkor odaküldtek vagy kitaláltam magamtól, hogy azért megyek oda, hogy elkérjem a labdát meg ilyenek. Nálam az oviba is meg alsóba is megszólták a tanárok.. óvónők.. Hát amúgy az jó volt, amikor idősebb (felnőtt) emberek elég türelmesek voltak velem, jobb mint egy korombeli. Nekem volt egy 2 féltesóm, akik idősebbek voltak nálam és ezért érdekeltek jobban az idősebbek. Ezért nem mentem oda másokhoz és ebből lett az, hogy a mai napig max 1 ismerősöm, barátom van. Jelenleg amúgy konkrétan a vőlegényem.

De tényleg borzasztó, amikor egy gyereket semmibe vesznek olyan meghatározások révén, hogy szorong. Neked, mielőtt szülő lettél se jutott elég figyelem és szeretet vagy ez a gyeremeked miatt alakult így?

2021. aug. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt, hogy nekem nem jutott elég szeretet hármas?

Most is jut és mindig is jutott, ez hogyan jön ide?

2021. aug. 2. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se mentem oda, nem szerettem, higy a többi gyerek zajos.
2021. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

#3 válaszhoz

A suliba kiderül, ha szakember kell és te mint a szülő neked csak a biztonságot kell adnod, amiben a szeretet is benne van. Én csak erre írtam, hogy van-e valakid, aki szeret téged is?

2021. aug. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért amit a #6 ír, az az ideális eset, nem a mai magyar rögvalóság. Egyáltalán nem biztos, hogy a suliban kiderül, ha szüksége van segítségre a kislánynak, és az még kevésbé biztos, hogy meg is kapja a segítséget. Szóval jobban teszed, ha utánajársz. Azzal együtt, hogy tényleg fontos, és ha egy "más" gyereket nevelsz, akkor hatványozottan fontos, hogy te is megkapd a szeretetet, törődést. Ne csak a gyerektől, hanem a házastársadtól vagy más rokonoktól, barátoktól is.
2021. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!