Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet túlélni a dackorsza...

Hogy lehet túlélni a dackorszakot? Nagyon nehezen viselem...

Figyelt kérdés

Mindenen megy a hiszti. Nem tetszik neki, amit enni adok, nem akar öltözni, nem akar vetkőzni, nem akar elindulni, nem akar hazajönni. Bármit mondok, mindenre nem a válasz, mindig mindennek az ellenkezőjét akarja. Ha épp minden szép és jó, béke van, akkor kitalál valamit, hogy ő márpedig most ő azzal a porcelán dísszel akar játszani a legfölső polcról, amiről nagyon jól tudja, hogy nem lehet, és akkor jön az óriási hiszti, mikor nemet mondok.


És még ott van a szelektív hallás, hogy le se szarja, amit mondok neki vagy kérdezek. Kérdezem, szomjas vagy, kérsz inni? És mintha a falnak beszélnék... Hallja, csak tojik rá. Most már eljutottam odáig, hogy ilyenkor meg se kérdezem többször, hanem úgy veszem, hogy a válasz nem.


Komolyan, már annyira belefáradtam, egyszerűen nem tudok együttérzően és nyugodtan reagálni a napi századik ilyenre. 27 hónapos és kb 2-3 hónapja kezdődött, előtte egy szófogadó, nagyon cuki kisgyerek volt, szinte sose sírt. Most meg kisördög lett belőle.



2021. okt. 9. 14:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Ez ilyen 🤷‍♀️🤪 a lényeg, hogy most kell nagyon tudatos maradni.
2021. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Mély levegő, humorérzék.

Én annó videóra vettem a 3 éves lányomat, ahogy üvölt délben, hogy nem akar aludni. Nagy nehezen elráztam a popsiját. És megvan a videó párja, ahogy 3 órával később kipattan a szeme, és folytatja az üvöltést, de ekkorra már az 1 éves öccse is beszállt.

Néha megnézem, és szénné röhögöm magam rajta. Nyilván ott és akkor nem élveztem ennyire, de sejtettem, hogy majd eljön ez az idő is, ezért vettem fel. 3:)

2021. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1-es, kifejtenéd bővebben mit értesz ez alatt? Ha arra gondolsz, hogy nem szabad engedni neki, csak azért mert hisztizik, akkor az megvan....
2021. okt. 9. 14:52
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem egyes vagyok, de igen, itt dől el sok minden.

Következetesnek kell lenni, amit nem lehet, azt nem lehet, amit kell, azt muszáj, akkor is, ha földhöz veri magát vagy jelenetet csinál a boltban. Igy tanulja meg, hogy van amit nem lehet, és kész, különben a fejedre nő és később azok a gyerekek verik a szüleiket, akiknek itt bármit lehetett inkább, csak legyen csend.

2021. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
2-es, köszönöm, még én is felröhögtem. Vizuális típus vagyok 🤣
2021. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%

Magnézium-türelem.

Nálunk is ez van. Elkezdtem magnéziumot szedni sokkal türelmesebb vagyok. Ha jön a hiszti szép halkan mondom neki hogy nem,nem szabad már nagy fiú vagy a nagy fiúk nem hisztiznek. Olyankor megölelem,visszaölel:) Puszi és játszik tovább.:)

2021. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Ez csak rosszabb lesz. Most még csak "nem", de ahogy nő és okosodik, meg egyre jobban ki tudja fejezni magát, majd kezdi azt, hogy alkudozik, vitatkozik, mindenre, amit mondasz azonnal megvan a kifogás meg a magyarázat..


És igen, következetesség. Nem adod be a derekad, nem trenírozod arra, hogy mindent elérhet, csak hagyjon békén + a hisztis hangra ne reagálj, csak közöld vele, hogy így nem érted amit mond, mondja rendesen, mással nem megy semmire. Ez van, hogy sokáig tart, de el fog neki jutni, hogy hisztikézéssel, vinnyogással, visítással stb. nem jut semmire...

2021. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Zajszuros fulhallgato/fejhallgato, vagy csak siman ‘agybadugos’, es zenet kapcsolni. Vagy van zajszuros fulvedo 2-3 ezert ft-ert. Mindent hallasz veluk, de halkabban, ami nekem pl. mar sokat segit, hogy nyugodt maradjak. Nekem az segitett, hogy

- nagyitoval kezdtem figyelni, hogy tutira ne legyen ehes/ almos

- jatekos neveles, pl.a cipo nagyon szomoru lett, mikor nem akarta felvenni

- a Nincs rossz gyerek c. konyv pont errol a korosztalyrol szol, es nekem segitett sokat abban, hogy hogyan huzzak hatart

2021. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Mintha én írtam volna, csak nekem ikreim vannak. Vannak napok mikor a bolondulás szélén állok. Magnéziumot eszem én is, próbálok kikapcsolni abban a kevés időben amig alszanak.

Van időd magadra kikapcsolódni, vagy dolgozol?

A zajszürős fejhallgatót kipróbálom én is, engem nagyon zavar hogy sosincs csend. En is felszoktam venni videóra a hisztit, vagy odaviszem a tükörhöz őket.

Igazából hasznos tanácsot nem is tudok neked írni, mert mi is kellős közepén vagyunk. Engem mondjuk nem zavar hogy hisztizik, meg látjak a boltba , vagy hogy alig bírom őket belepaszírozni a gyerekülésbe. Inkább hogy hiába beszélek. Ja a kedvencem, ha végre eljutok egyedül vásárolni vagy gyógyszertárba, tuti hogy a sorban előttem van egy anyuka hisztis gyerekkel. Ekkor először ideges leszek, hogy nem igaz hogy még itt is ezt kell hallgatni, aztán csak mosolygok magamban egy jót hogy hehe nem csak az én gyerekeim ilyenek. Szóval most mosolyogj wgy jót, mert az enyémek is ilyenek.

2021. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Idő.

Ikreim vannak nekem is, én őszintén szólva majd' megbolondultam. És néha most is rohadt nehéz (úgy általában). Nem vagyok tyúkanyó, sem szuperanyu. Ez van. Viszont következetes maradtam, ami most is tart. És ennem köszönhetek sok mindent.

Kitartást. (Mindenkinek)

2021. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!