Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiú - sosem áll...

20 hónapos kisfiú - sosem áll meg a keze-lába, ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Amikor eszik vagy öltöztetem, folyton kalimpál, szinte egy pillanatra sem áll meg. Más kisgyerekek olyan nyugodtan tudnak ülni.

Kell aggódnom? Vagy ezt még kinőheti?

Múltkor leült egy játék mellé, számoltam, kb 7 másodpercig ült egy helyben. Sosincs olyan, hogy leül valahova és nyugiban van. Öltöztetéskor folyton rohanok utána, szinte le kell fognom, hogy fel tudjam adni a kabátot rá.


2021. okt. 15. 21:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az önbántalmazás nem jó jel. De önmagában nem jelent semmit.


Most ha leírom, hogy az autista lányom is ezt csinálta, akkor beijedsz. Pedig simán lehet attól, hogy nem beszél.


Nagyon ajánlom a TSMT-t. Beszélj egy fejlődésneurológussal. Biztos megkapja a fiad a tsmt terápiát.

Nagyon jól fejleszti az idegrendszert.

2021. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az én lányom nem csinál ilyeneket, viszont ő már beszél.
2021. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem gondolom autistának. A haját már egészen pici kora óta szokta húzogatni.

A szemkontaktusa jó, sokat nevet, élvezi, ha foglalkozunk vele, sőt, sokszor kikényszeríti azzal, hogy olyasmit csinál, amit tilos. Ha mondok neki valamit, azt megérti és megcsinálja (nem mindig, de sokszor). Tud együttműködő is lenni, bár főleg akkor, ha el akar érni vagy meg akar kapni valamit.

2021. okt. 16. 21:21
 14/14 A kérdező kommentje:
Plusz ha szeretne valamit, akkor egészen jól elmutogatja.
2021. okt. 16. 21:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!