Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiú - sosem áll...

20 hónapos kisfiú - sosem áll meg a keze-lába, ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Amikor eszik vagy öltöztetem, folyton kalimpál, szinte egy pillanatra sem áll meg. Más kisgyerekek olyan nyugodtan tudnak ülni.

Kell aggódnom? Vagy ezt még kinőheti?

Múltkor leült egy játék mellé, számoltam, kb 7 másodpercig ült egy helyben. Sosincs olyan, hogy leül valahova és nyugiban van. Öltöztetéskor folyton rohanok utána, szinte le kell fognom, hogy fel tudjam adni a kabátot rá.


2021. okt. 15. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szintén 20 hónapos, kislány, MEG NEM ÁLL. SOHA. :D én nem aggódok, túl sok az energiája.
2021. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam volt ilyen kicsinek. Ő már 5 éves lesz, és egy ideje járunk TSMT tornára, neki az segített lehiggadni. Engem is aggasztott ez egész kis korától, de 20 hosan meg nem nagyon foglalkoztak velünk egyébként sehol. Aztan az én fiam később is kezdett el beszelni meg óriási drámákat rendezett, ezért küldtek el eloszor hivatalosan is felmérésre. Ekkor volt kb. 3 éves. Ovi első évében felmerült, hogy kissé figyelmezavaros, mert kis idore ült le rajzolni vagy éppen enni, minden elterelte a figyelmet arról amit éppen csinálni kellett volna.

Volt egy csomó vizsgálat (a beszéd miatt még hallásvizsgálat is meg pszichiáter, pszichológus, gyógypedagógus, neurológia..) és semmi olyan nincs amit rámondtak volna csak azt, hogy fejletlen az idegrendszerre és a torna lesz erre a jó.

Ami még sokat segített, hogy nem hagyjuk neki, hogy tévét / tabletet / telefont nézzen.

2021. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

2! A tv-t és hasonló képernyőket nekünk is tiltotta a fejlődésneurológus. Nagyon rosszat tesz a fejletlen idegrendszerű gyerekekkel.

Mi is TSMT-ztünk 2-3 éves koráig. Sokat segít, de tényleg csinálni kell hetente 3x 4x. Minden feladatot 50-100 alkalommal kell megismételni. Kitartást igényel a szülőtől is, de megéri.

2021. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi képen ezt mutatják be. Az első képen a szobában elhelyezett játékok, a többin a számok jelölik a játékokat, a vonalak az útvonalat, amit a gyerekek bejárnak x idősen. 18 hónapos, 2, 2.5, 3, 4 évesen 7 (!) perc alatt. Tök normális.


[link]

2021. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es, ez Ok, de az rendben van, hogy közben folyamatosan jár a keze? Menet közben is, éves közben is, pelenkázás közben is, minden közben is...
2021. okt. 16. 12:45
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen informatív kép, de az első gondolatom szintén ez volt, hogy neked kérdező nem ez volt a "problémád" és igen, van aközött különbség amit a kép ábrázol meg amit te kérdezel. Sztem tényleg vidd el és nézésd meg, mert ha kell neki egy kis fejlesztés akkor a legjobb ha minél korábban még is kapja.
2021. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyre inkább azt gondolom, hogy igen, szeretném elvinni kivizsgálásra. Csak azt nem tudom, milyen irányba induljak.

Sajnos a gyerekorvosunk kb nulla segítséget ad, hiába kérdezek tőle bármit, vagyis hát leginkább kérdezni sem tudok, mert kb 3 perc alatt lerendez, gyorsan beadja az oltást, utána a gyerekem sír, nem tudok a dokival beszélni. Meg már a hátamban a következő anyuka.

2021. okt. 16. 14:02
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is folyton jár keze lába a gyereknek. Már 4 éves, nem fura, nem hiperaktív, se semmi, tök normális. Eleven gyerek. Érdekes én sose gondoltam arra, hogy nem normális, nekem pont az a gyerek fura, amelyik 3-4 évesen is ül mint akit odaültettek, vagy a még kisebbnek ha nem jár keze lába.
2021. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy 20 hónapostól nem is tudom miért várod, hogy olyan szépen megüljön, de nehogy azt hidd, hogy akinek meg ül az elégedett. Rokonom meg ezen van ki, hogy miért olyan a két éves gyerek, hogy még labdázni is úgy labdázik, hogy beül a fotelba és nem mozdul meg, mindig megtalálja a módját, hogy neki ne kelljen fárasztani magát.
2021. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem várom el tőle, hogy szépen megüljön. De látom, hogy más, hasonló korú gyereket le lehet kötni dolgokkal, foglalkozással, ha leül mellé az anyja, akkor együtt eljátszanak, vagy egyedül is képes egy helyben maradni és játszani, könyvet nézni, legôzni vagy bármit csinálni. Az én gyerekemmel ezt nem lehet.

Ezt még el is fogadom, de az legalábbis furcsa, hogy pl jön-megy és közben csapkod vagy a saját hajat húzza, a ruháját vagy a bőrét csapkodja, huzkodja. Ilyet más gyereknél nem láttam eddig.

Kedves 1., 4., 8. és 9. válaszoló, nyugtassatok meg, hogy a ti gyereketek is csinált ilyet.

Ja, és közben gajdol, hujj-ujj-ujj, gagaga-gogogogo, vajjavajja jojojo.

Beszélni nem tud, csak annyit mond, papa-mama.

2021. okt. 16. 17:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!