Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki TV vagy youtube segítségév...

Aki TV vagy youtube segítségével etette a kisgyerekét, mikor tudta erről leszoktatni, és hogyan?

Figyelt kérdés
2021. okt. 15. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Mennyi idös?

Az enyem 10 honapos. Nem etettem youtub segitsegevel eddig de kitudja meg mi lesz kesöbb. Valami apro jatekot szoktam adni neki, kauflandos ujsagot vagy kepes kis könyvet.

2021. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Sosem etettem úgy, hogy játszik-mesézik. Ha jaja van, akkor eszünk, nem bohóckodunk tvt lesünk:)
2021. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Huh, az egyik barátnőm is ezt csinálta, a 4 évest azóta se tudtam leszoktatni.
2021. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerősöm, akikhez ha megyünk, jönnek (több napra) akkor a most 8 éves elé ugyanúgy tablet megy az asztalra…
2021. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne, ne, NE CSINÁLJÁTOK!

Mi így kezdtük el etetni kb 10 hónapos korában, mert nem volt hajlandó semmit megenni. Most 3 éves és nem tudjuk leszoktatni róla. Többször próbálkoztunk már teljes megvonással mondván, hogyha éhes, akkor eszik... Hát nem evett! 5 napig élt naponta 2 falat grízen és már kezdett fogyni. Szóval legyetek inkább türelmesek és haladjatok lassabban, de kajáláshoz ne kapcsolatok neki mesét!

2021. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk is előkerül a Bogyó és Babóca evés közben.

Nálunk az a baj, hogy ha nem terelem el a figyelmét, akkor nem ül meg a fenekén. Dobol a kanállal, gajdol éves közben vagy egyszerűen tapsol, hadonászik.

Nagyon nehéz etetni vagy arra rávenni, hogy ő maga egyen. Vagyis szokott ő maga enni, pl a levesből egyenként kihalássza a borsószemeket...

Tudom, hogy nem jó megoldás és szeretném leszoktatni róla. Az oviban sem lesz tv vagy youtube.

2021. okt. 16. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam erre az volt a megoldás, hogy ha játszik stb. akkor az evésnek vége van. Én nem tömtem bele, nem etetgettem, játszottam, könyörögtem, tereltem. Ha evett, akkor evett, ha nem, akkor egyszer szóltam, ha nem hatott, akkor úgy vettem, hogy nem éhes és vége. Nassolás nincs, erre figyelni kell, nem csak csokira kell gondolni, pár szem kesu dió, kifli csücske stb. stb. elveszi az étvágyat, ezt minimum egy órával azelőtt, hogy tudod enni fogtok már nehogy adj neki, várja ki, annál jobban eszik majd.


Amellett, hogy ez egy "idegesítő" szokás lesz, hogy csak így eszik, az étkezési zavaroknak is megágyazol vele, mivel a felnőtteknek is a legfontosabb, amit mindig hangsúlyoznak, ne egyél tévé, számítógép stb. előtt. NE, mert nem figyelsz és többet eszel, mint kellene.


Egy normális, egészséges gyerek nem fogja magát halálra éheztetni. Ha a borsót halássza ki, akkor azt. Tálalj neki fel normális ételeket, aztán eszik, amennyit eszik. Nem kell belelapátolni, erőltetni, idegeskedni hogy milyen módszerrel tömd meg, míg nem figyel. Teli hűtő mellett egy gyerek se hal éhen, ha van lehetősége evésre. Sőt, jobban tudja, hogy mennyi elég neki, mint mi. Lehet, hogy keveset fog enni és hamarabb éhes lesz, de ez egy gyereknél normális. Inkább ez, mint betanítsa az ember, hogy többet egyen, mint amennyi kell neki, 10 év múlva meg azon küzdjél, hogy felnőtt súlyban van és le se veszi a szemét a tévéről miközben pakolja a szájába a kaját pukkadásig.

2021. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!