Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme előre...

Szerintetek van értelme előre vásárolni a covid miatt ha -két kisgyerekem (6 hónapos és 2 éves) van, -külterületen élünk -nincs segítségem, aki elmenne ezért vagy azért naponta, vagy aki csak vigyázna a kicsikre?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban élünk két kicsi gyerekem van. A férjem külföldön dolgozik, más nincs max a szomszéd idős néni, aki segíthet a gyerekre vigyázni míg elszaladok a boltba. De a járvány miatt nem meri ő sem.

Tavasszal könnyen voltunk mert mindent itthon megteremtettünk, de most hogy jön az ősz, tél más lesz minden. Van bolt persze 5 kmre a másik városban ahová kocsival jutok el, de mióta mondják hogy emelkedik a száma a fertőzötteknek nem szívesen viszem a kicsiket oda.

A férjem 2 hét múlva jön haza arra gondoltam hogy lehet előre be kellene vásárolni. Vagy ez hülyeség? Kár aggódnom?

Pelenka, gyerek dolgok, liszt cukor krumpli hagyma répa gyökér tészta tartós tej ilyenekre gondoltam. Persze nem 100xos mennyiséget csak arra az esetre megint korlátozás lenne.

Ki hogy gondolkodik erről ?


2020. szept. 1. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Felesleges.... tanulva az esetből most limithatár lesz tehát nincs az hogy megint boldog boldogtakan felvásárol mindent.
2020. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van kamrád tárolni ezeket, akkor nem árt, ha van mihez nyúlnod otthon. Beteg lesz valamelyikőtök (akármi betegség) már nem tudsz elszaladni, mert nincs kire bízni a gyerekeket. Úgyhogy jah, a te esetedben egyel több tésztát, konzervet vennék vásárláskor, de nem a vírus miatt, hanem a helyzetedből adódóan.
2020. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem aki tanyán lakik annak azért érdemes rendesen bevásárolnia, mert tanyán lakik és nem a covid miatt. Én bp-en lakok, tavasszal is ugyanúgy volt bolt, egyedül az élesztő volt hiánycikk, meg a domestos, semmi más. De ha nincs a közelben bolt és nem tudok bevásárolni, akkor biztosan bevásárolnék előre mindent és csak havonta utaznék el egy hipermarketbe.
2020. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Mi falun lakunk, van bolt de kb dupla áron lehet venni mindent amit egy nagyobb hipermarketben árulnak.Szóval nálunk alapból is van amiből nagyobb tételt vásárolunk.Van hűtőládánk, az rendszeresen fel van töltve hússal, fagyasztott zöldséggel,gyümölccsel.Eddig is így volt.Most is így van.Párom is van hogy több hétre elutazik,míg a gyerekünk baba volt nagy segítségnek számított a tele hűtőláda,nem kellett a babakocsival cipekedni stb..

Biztos hogy bevásárolnék a helyedben, normális és tartós élelmiszerekből, akár pelenkából is egy-két csomaggal többet.Nincs ebbe semmi, 2 kisgyerekkel nem kell világot járni most.

2020. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát én nem falun lakom, de nálam pl alapból van itthon mindig annyi élelmiszer, ami vész eseten két hétre elegendő. Covid előtt is így volt, ezután is így lesz.
2020. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Most nem azért, de tejből, tojásból, tésztából, pelenkából, tápszerből nekünk eddig is és eztán is lesz 2-3 hét-nyolc tartalékunk- pelenkából mondjuk brutális készlettel rendelkezem, mert mindig akcióban rendelem. Olaj, mosószer stb is mindig van 2 adag pluszban. De még a fagyo is mindig tele mirelit áruval, fagyasztott hússal, májjal. Szóval itt azért nem az volt a gond, hogy emberek értelmes módon akarták feltölteni a tartalékaikat. Mert azért a raklap liszt max egy cukrászdában két heti mennyiség.


Szóval én azt mondom, hogy értelmes keretek között egy gyerekes háztartásban bizonyos mennyiségű tartalék mindig kell, hogy legyen.

2020. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom mennyire laksz messze várostól, de pl a Tesco már jó ideje házhoz is szállít. Neten megrendeled és ahogy átveszed leveszi a kártyádról a pénzt. Én kismamaként szoktam élni a lehetőséggel és eddig nem csalódtam. Húsból, zöldségből, gyümölcsből is mindig szépet és frisset kapok.
2020. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenből vennék pár darabbal többet abból, amit amúgy is fogyasztunk.
2020. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mást nem is,baba cuccot én tuti bevásárolok előre. Tavasszal is úgy jártunk,hogy utolsó pillanatban találtunk pelenkát,pedig mindig van itthon egy bontatlan pluszban! Ugyanez nedvestörlővel.
2020. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Gratulálok! Tényleg így kell gyereket vállalni...
2020. szept. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!