Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit iszik, milyen teát kap...

Mit iszik, milyen teát kap 1.5 éves gyereked?

Figyelt kérdés

Nagy részt vizet iszik. Gyümölcslevet nem kap rendszeresen, nem tartom egy jó dolognak, eddig max 5-10-szer kapott 1 decit.

Mostanában kezdtem teával kínálni, amiket kapott, az mind ízlik neki: kamilla, kakukkfű, csipkebogyó, hársfa.

Ti milyen teát adtok a kisgyereketeknek? Mit iszik?


2021. okt. 21. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekteát, gyümölcsteákat.


Ilyen idős gyereknek nem gyógynövényeket kell innia.

2021. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek teában is van jó esetben gyógynövény, az enyém a csipkebogyó, hársfa, citromfű ízét nagyon szereti, és kifejezetten jót tesz főleg nátha időszakban.

Bár hozzátenném, nekünk ezek itthon teremnek, ha vennem kéne talán én is gyerek teát vennék.

Kakukkfüvet bevallom nem adtam neki, eszembe se jutott, de szerintem semmi baj nincs ha ilyeneket iszik.

Neki most még az "ízesített" vizek is tetszenek, van olyan kulacsa ami átlátszó, és a közepére lehet tenni a gyumit ilyen kis tartóba, na abba szoktam vágni citromot, narancsot vagy épp ami idény vagy találok itthon, és tök jókat szórakozik vele, hogy ott úszkál a narancsdarab.

2021. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Vizet iszik, és reggel meg este tejitalt. Semmi mást. Ha buli van, akkor kap gyümölcslevet. 20 hónapos
2021. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

23 hónapos (2 éves),facsart narancslevet vagy grapefruit levet kap reggeli mellé.

Kell a C vitamin megfázás ellen,és ő vetkőzik ha kell ha nem kint is bent is.


Ha van a boltban jól megért gyümölcs akkor turmixot cseréljük ki a reggelire (laktató és ital is egyben).Kivi,eper (nyári szezonban volt),dinnye,sárkány gyümölcs,vagy banán turmixot szoktam csinálni,ezeket meg is issza.


Gyümölcs cetrifugával szoktam néha almát,körtét,barack levet is csinálni (nyáron dinnyék,málna,kivi és eper szintén),de nagyon gyümi függő,ha nagyon savanyú akkor felejtős vagy mézzel édesítem egy picit.

Almához egy csipet fahélyat is kap,azt imádja :)

Répát is megissza,de azt nem mindig,plusz az egy kicsit macerás,bele kell aprózni vagy reszelni a centrifugába.


Ezen felül vizet (én még mindig forralom,vagy bolti baba teát adok),babáknak való gyümölcsös teát kap.Van instant (milupa,kecskeméti) és főzni való is.Ha elfogy amit viszünk az útra veszek egy kubut akkora ügyet azért nem csinálok belőle.Valamelyik gyerek kb azon él,semmi baja nem lesz tőle néha. 🤷🏼‍♀️


Saját vélemény,de én nem tömném sok gyógynövénnyel,ezeknek semmi értelme,ha csak nincs valami baja éppen.

Sokkal többre mész a gyümölcsteákkal abban legalább van ugyan úgy vitamin.A gyógynövények csak betegség esetén jók,hiszen gyógyult testben maximum felesleges átmosást csinál.

Például a kamilla gyulladásra van.Külsőleg és belsőleg is alkalmazható,de ha túl sokszor adod gyomorbántalmakat okozhat.Vannak puffasztó teák amiktől túl sokat pukizik,van gyomorbántalmakra való gyógytea amitől pedig feleslegesen fájni fog a hasa,zöld lesz a széklete és/vagy hasmenése lesz.

Vannak nyugtató hatású teák amik babákra nézve kifejezetten veszélyesek főleg nagyobb mennyiségben.

A menta levelekből készült tea például téli időkre vagy megfázásra nagyon jó,de ennek is ki tudja van-e valami mellékhatása nagyobb mennyiségben.


A herbáriákkal okosan kell bánni,minden hozzáértés nélkül többet árt mint használ.Maximum bolti tea keveréket érdemes adni,amiben van is egy kis mennyiségben ezekből,de telibe higítatlanul ezek szerintem felnőttnek sem jók.

Ismétlem csak személyes vélemény,ez nem jelenti hogy ne lehetne adni.

2021. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Az én 1 évesem vizet iszik az anyatej mellett, semmi mást. Gyógyteát ne adj neki, hacsak nem orvosi utasítás (kérdezz rá a gyerekorvosnál), mert bizonyos gyógynövények veszélyesek is lehetnek ilyen pici gyerekekre (pl. valamelyik mentaféle nagy dózisban hörgőgörcsöt okozhat), ráadásul nem tudod a hatóanyag mennyiségét belőni (mintha vakon gyógyszereznéd), mert függ a növény típusától, korától, az áztatási időtől... Ne. Nyilván, ha megkóstolja, nem lesz baja, de ne itasd vele rendszeresen, felnőtteknek is csak kúraszerűen szabad ezeket. Nagyon max csipkét (ezt a legjobb hidegen áztatva, akkor marad meg a vitamintartalma), enyhe kamillát szoktak, de egészséges gyereknek elég a víz.


Mindezt úgy mondom, hogy nagyon szeretem a gyógyteákat, tele a kert gyógynövénnyel, frissen is iszom és le is szoktam szárítani mindenfélét, de ekkora gyereknek teljesen felesleges.

2021. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aki aggódik! :D Gyenge teát kap, vízzel higítva, kb hetente 3-4-szer és max 1-2 decit.

Gyerek teákat nézegettem, de ez sokszor gyógynövény keverék (jobb szeretném, hogy külön-külön ismerje meg az ízeket). Gyümölcs gyerekteában meg sokszor aroma is van, olyat nem adnék neki.

2021. okt. 21. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
A fiam nem szereti a teát a vítz a kedvenc, a gyümi leveket inná, de az ritkán van, akkor ha valakitől kap.
2021. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk gyerekeknek való roiboos teát isznak (hasonlit az íze a menzás teára).

Vagy gyumolcsteat (nem gyumolcsizu fekete tea, hanem csipkebogyó alapú). Amúgy meg vizet. Tea inkább téli hideg időszakban van nálunk, de akkor sem literszam, és a lehető legkevesebb izesitovel (citrom, cukor minimális).

2021. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!