Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos a fiam. Rossz...

21 hónapos a fiam. Rossz szokása, hogy harap, mar az arcomba, a karom a, ha olyasmit kell csinálnia, amit nem szeret, pl öltözni. Ma megkérdeztem tőle, hogy direkt harap, ez fáj nekem, azt akarja, hogy fájjon? Erre bőszen bólogatott ☹️

Figyelt kérdés

Nem bujós, nem ad puszit, nincs semmi simogatás. Tőlünk elviseli, de szerintem nem szereti, van, hogy inkább elhúzza a fejét.

Eddig is hadakozott az öltözködés, pelenkacsere ellen, de ez új, direkt akarhat nekem fájdalmat okozni?

Hogy tudnám megértetni vele, hogy ez rossz, és afelé terelni, hogy kedvesebb, gyengédebb legyen?

Normális viselkedés ez ebben a korban?


2021. nov. 17. 14:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
67%

"Köszönöm a válaszokat, egyet ikszeltem, azt, hogy verjem meg. Nem fogom."


"Viszont kb ezen kívül már mindent próbáltam."


Totál ellentmondásos amit írsz. A helyzet tipikus példája annak, amikor a gyerek viseli otthon a nadrágot. Te vagy a felnőtt a te dolgod megnevelni. Abból amit leírtál látszik, hogy a gyereked nem tisztel téged, és tudja, hogy megteheti hogy megharap mert úgyse lesz rá reflexió. Az, hogy néha lekeversz neki egy "atyai" pofont azért mert rosszat csinál, szerintem még nem gyerekbántalmazás. Szerintem minden mostani felnőtt nem életképtelen ember kapott 1-2-t gyerekkorában mégis túlélte. Ettől még nem leszel rossz szülő, csak megtanítod, hogy mi az amit nem szabad...

2021. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!