Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket mond 21 hónapos kisgyere...

Miket mond 21 hónapos kisgyereketek, elég ennyi amennyit az én kisfiam tud?

Figyelt kérdés

21 hónapos kisfiam nem igazán beszél ,inkább csak halandzsál egész nap. Egyébként 3 nyelvet hall az apukája nem magyar,szlovák és Angliában élünk..Ezeket mondja :Mama , ‘vova’=vonat , bá=busz , po=pók , pá pá ,

Angolul :bye,bye doggie-ez a kutyus és úgy mondja dodo meg a bubble az a buborek és utanoz pár állat hangot .Otthon unokatesom kisfia aki 2 hónappal idősebb olyan szépen beszél mint pl.kérek inni,nem nincs ..persze tudod nem egyformák a gyerekek csak olyan rosszul éreztem magam mikor kérdezte hogy az én kisfiam miket beszél ...

Elég ennyit tudnia?Sok helyen olvastam hogy akik többnyelvűek később kezdenek el beszélni ,meg úgy általában a kisfiúk .Igazabol azok tapasztalatára,tanácsára lennek kiváncsi akiknek szinten több nyelvű a gyermeke,de persze mindenki tanácsát szívesen várom !



2019. okt. 3. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy elég, hát egy teljes nyelvi káoszban van, meg különben is fiú. Ne hasonlítgasd a gyereked fejlődését máshoz, ne akarj megfelelni másoknak, így vagytok jók, ahogy vagytok. Semmi jelentősége, hogy mikor, egészen biztosan meg fog tanulni beszélni.
2019. okt. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen elég. Eleve, a két- vagy többnyelvű családban nevelt gyerek beszédfejlődése lassabb, mint az egy nyelvű közegben nevelt gyerek esetén. Ennek az az oka hogy a gyerek megpróbálja különválasztani a nyelveket. Így folyamatosan később fog csak beszélni, viszont akkor egész jól el is fogja tudni különíteni a nyelveket.
2019. okt. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
3 éves korig "illik" elkezdeni beszélni, többnyelvű családokban nevelkedő gyerekeknél még később, úgyhogy nyugi, teljesen oké, sőt ügyes a gyereked.
2019. okt. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat!
2019. okt. 4. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami viszont fontos hogy úgy tudtok neki segíteni a nyelvek kategorizálásában hogy mindketten a saját anyanyelveteket használjátok ha vele beszéltek. Feltéve ha szeretnétek hogy magyarul és szlovákul is tudjon. Tehát te csak a magyart, apukája csak a szlovákot használja, az angolt meg hallja a környezetből. Fontos hogy ezt következetesen tartsátok be, mert így az adott nyelvet személyhez fogja kötni. Bár ha eddig nem így csináltátok, valószínűleg már ezzel elkéstetek, ezt baba korától így kell.
2019. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ! Egyértelmű,hogy születése óta így csináljuk!En a magyarul , párom pedig szlovákul,hiszen akkor az otthoniak nem tudnának majd vele beszélgetni!De köszönöm a tanácsot!Akkor már azt megkérdezném,hogy akkor semmilyen alap szót angolul ne tanitsunk neki?Mint pl.gyere ,hol van,mi ez? Csak ugye 3 évesen fog majd óvodába menni és félek nehogy gond legyen,hogy nem ért senkit...Ebben még tanácstalan vagyok/vagyunk!
2019. okt. 4. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!