Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadatjátok az 5-6 éves...

Beadatjátok az 5-6 éves gyereketeknek a covid elleni védőoltást ha már lehet?

Figyelt kérdés
Én nem szeretném, de mert félek ha nem kapja meg utána kitalàljàk csak az oltott mehet óvodába meg ide oda.

#Covid, koronavirus, gyerek, védőoltás,
2021. dec. 8. 14:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

A kerdes mondjuk szerintem olyanoknak szól, akik magukat is oltatták. Nyilván, aki nincs oltva, az nem fogja a gyereket sem.

Mi egyébként tervezzük igen.

2021. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen megkapják ők is.
2021. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
8 éves a legkisebb, de 2 éve is megkapták volna.
2021. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%
Igen, el fogjuk vinni őt is, pont ma regisztráltam be gov.hun. Már kezdem szoktatni a gondolathoz, elmondtam neki, mi fog történni, miért kell az oltás, stb. Mi is be vagyunk oltva a férjemmel, nemrég vettük fel a harmadikat. 5,5 éves a fiunk.
2021. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
És nem féltek, hogy később valami bajuk lesz tőle?
2021. dec. 8. 18:31
 16/28 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Miért félnénk? Az mrns vakcinák nem "kísérleti vakcinák", ahogy szokták mondani, már jó rég, még bőven a covid előtt elkezdődött a kifejlesztése magának a technológiának. Viszont, ha elkapja az egyszem gyerekem a vírust és emiatt lesz valami baja, sosem fogom megbocsátani magamnak, hogy tehettem volna ellene.
2021. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%

#16-ossal egyet ertek teljes mertekben.

Mi elkaptuk tavaly a covidot, a nagyobbik gyerekem nagyon rosszul viselte. Majd iden tavasszal is elkapta. Ilyen betegnek en meg az eletben nem lattam, sot beteg sem nagyon volt. Ekkor meg 10 napig csak fekudt es borzalmasan volt. Mar ezert is ugy gondolom, hogy imkabb beadatom neki.

2021. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén, egy dologtól félek, és az a long covid.

Én itthon vagyok 3 oltással (gyeden a kistesóval), a férjem ugyanazzal a 8-10 emberrel dolgozik naponta 3 oltással. Szerencsétlen gyerek meg 24 másik gyerekkel jár oviba, nyilván mind a 24-et + az óvónéniket felszorozva a dolgozni, suliba, boltba, ide-oda járó, emberekkel érintkező családtagjaikkal. És dobjon rosszat a kockával, jöjjön ki úgy, hogy elkapja, és bár nem kerül kórházba vagy ilyesmi, de mondjuk 1-2 év múlva kiderül, hogy nem sportolhat, mert károsodott a tüdeje. Aztán persze lehet, hogy nem is akar majd sportolni, de a lehetősége maradjon meg rá.

Sokkal jobban tartok attól, hogy mit okozhat a covid hosszú távon, mint attól, hogy mit okozhat az oltás.

2021. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ja bocs, #14 voltam (az előző).
2021. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
71%
Én beoltatom a hét éves lányom.
2021. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!