Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen autós gyerekülést...

Milyen autós gyerekülést használtok 6 éves gyereketeknek? Ha csal ülésmagasítót, akkor hogy tud aludni hosszú út esetén?

Figyelt kérdés

Tanácstalan vagyok. Miután kinőtte a 9-18 kg-os autós gyerekülést a gyerek, ülésmagasítót vettünk neki. 120 cm, és 20 kg. Igen ám, de hosszabb úton elalszik, és bicsaklik mindenfelé a feje.

Ti hogyan oldjátok ezt meg? Nyakpárna, vagy nagyobb ülés?


2016. aug. 1. 13:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

120 centis gyereket nem ültethetsz ülésmagasítóba!

vegyetek gyerekülést, 135cm-ig kötelező.


én 6,5 évesem 128cm, de természetesen ülésben ül, mondjuk ő nem alszik hosszabb úton sem, de nyilván a biztonsága a legfontosabb.

amúgy az is fura, hogy most cseréltétek le a baba ülést... mi 2 éves korában

2016. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyerekekim 5 és 7 évesek. 9-36-ig üléseik vannak, ezek háttámlásak és a támlán övterelő van. Amíg kisebbek voltak, az ülés saját övrendszerét használtuk, most már az autó öve fogja őket. Ezért van az övtetelő. Kényelmesen alszanak benne.
2016. aug. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mivel jó volt eddig az ülés, (18 kg-ig) ezért cseréltük le. Különben marha drága egy 15-36 kg-os ülés, és a KRESZ-t ezek szerint én félreértelmeztem, azt gondoltam, utazhat már ülésmagasítón, amire mellesleg rá van írva, hogy 15-36 kg.
2016. aug. 1. 14:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

135 cm-től lehet sima magasítót használni.

Nekünk is olyan van, amit eleinte saját övvel, később az autó övével lehet bekötni övterelővel. A háttámla tartja a gyereket, hogy ne boruljon el ha elalszik.

2016. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Azt hiszem, a kresz min. 135 centit mond az ülésmagasítónál, ami tuti, hogy 150 centiig , vagy 12 éves korig kell, amelyiket hamarabb eléri.

9_36 kilós ülésből csak a saját övrendszeres a drága, de nektek már nem kell olyan. Elég a kocsi övével használható, ami gyakorlatilag olyan, mint egy ülésmagasïtó háttámlával, a lényeg, hogy ne a gyerek nyakánál menjen az öv. Ezek már 8-10000_ért kaphatóak újonnan.

2016. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

a 18 kg-ig jó ülést csak 100 cm-ig lehetett volna használni.

15-36 kg -os ülést lehet venni mát 15 ezerért is.egspóroltál vagy 10 ezret, és a gyereked meg veszélyesen ül a kocsiban,meg bicsaklik a nyaka mindenfelé. Szívből gratulálok.


nesze itt van egy 9000.-ért. nehéz lett volna egy ilyet megvenni?


[link]

2016. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

melyik részét értelmezted félre a kresznek? egész konkrétan leírja, hogy 135cm-ig, gyerekülésben kell szállítani a gyereket.

egyébként tényleg nem drágák a 15-36os ülések, auchanban már 6-7000.-ért lehet venni naniát, mondjuk én olyanba se ültetném, de azért annál amit most csináltok, még az is sokkal biztonságosabb.

2016. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked mi s bajod, 6_od?
2016. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

az,hogy ez felelőtlenség.

egy szülőnek kötelessége a gyereke biztonságáról gondoskodni amennyire lehet,és szerintem az gáz,hogy évekig utaztatja egy ülésbenúgy,hogy 20 centit kilóg a feje.egy balesetnél a nyaka törhetett volna ki. utána meg nem vesz ülést,ami szintén a minimum lenne biztonsági szempontból.és mindezt miért,hogy megspóroljon 9 ezer forintot. Szerinted ez így rendben van?

2016. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

6evesem hattamlas ulesmagasitoval utazik,az auto bitonsagi ovevel van bekotve.a 10 evesemnek mar sima ulesmagasitoja van.

A 10 eves mar nem alszik el.

A 6 evesnek meg tartja a fejet az ules fejresze.

2016. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!