Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hisztizik a 6 éves lányom?

Miért hisztizik a 6 éves lányom?

Figyelt kérdés
Minden este elkezd hisztizni és nem értem miért nem hülye nagyon is okos, de minden este alvás előtt ez megy, vissza beszél, sír nem akar aludni. És egyszerűen nem értem miért. Nem változott az életünkben semmi. Büntetés semmit nem ér, nem érdekeli nem hat rá. Inkább csak még jobban csinálja. Már nem tudom mit tegyek egyetlen egyszer kapott régebben az hatott rá, de utána bűntudatom volt és azt mondtam magamnak, hogy soha többet. Nem tudom mit csináljak, minden este ez megy nem alszik és ezért mi sem alszunk. Állandóan felesel hiába beszélem meg vele 1000x nem érdekli. Már fáradt vagyok ettől és ez látszik a munkámban és úgy a mindennapokban. Nálatok mi vált be?

2021. dec. 12. 23:39
 1/5 anonim válasza:
91%
Lehet fél egyedül lenni, vagy a sötétben és így próbálja húzni az időt. Lehet fél az alvástól.. Nem látott/hallott valamit amitől megijedt? Esetleg tvben véletlenül valamit nem látott?
2021. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit mond, miért nem akar?
2021. dec. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mèg nem faradt. Pròbàlhatnàtok kèsőbbre tolni az alvàsidőt. Az èn 6 èves gyerekem 15 òràt van kb egyhuzamban fent. Ő addigra fàrad el. (èn jóval előbb)
2021. dec. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fektesd le később, sok gyerek van akinek kevesebb az alvás igénye.
2021. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az ellenkezője jutott az eszembe, bár valóban minden gyerek más. Nekem is 6 éves a kislányom (január végén lesz 7 éves), első osztályos. Ő is nagyon gyakran hisztizik esténként (korábban egyáltalán nem volt hisztis). Mi rájöttünk a férjemmel, hogy Ő túlfárad, ilyenkor átesik a ló túloldalára, pörög, túlmozgásossá válik, ezzel együtt sokkal sértődékenyebb, érzékenyebb is lesz. Minél fáradtabb, annál kevésbé használ a szép szó, a fegyelmezés, akár a büntetés. Ha sikerül jó időben (egy nagyon nyugodt esti rutin után) legalább félórával korábban lefektetni, akkor a másnap reggel egyértelműen pozitívabban indul és olyankor este is tovább bírja hisztik nélkül. Ő 3/4 7-kor kel, reggeltől délutánig suliban van, esténként edzése van 5- fél 6-ig (kétféle sportot is választott magának), olyan fél 9 körül szokott lefeküdni. Ha 8 körül ágyba tudom tenni, akkor helyrebillen a világbéke.
2021. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!