Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a folyamat hogyan jon...

Ez a folyamat hogyan jon letre a gyerekek/babak agyaban?

Figyelt kérdés
15 honapos a lanyom nem sok szot mond kb ezeket apa hoppa lampa papa. Es ezeket se kristaly tisztan de annyira azert igen hogy egy idegen is hallja illetve oda is mutat. Ezeken kivul mindenfele berregest csinal cuppant hulyeskedik a hangjaval meg van 1-2 ertelmetlen szava amit O talalt ki. Nekem ugy tunik mindenfele hangot tud kiadni mar, miert nem tudja oket osszefuzni? Van hogy elismetlek neki egy szot es latom hogy nagyon figyel es koncentral de mintha keptelen lenne arra, hogy megformalja Pl mondom hogy repa, de csak annyit mond PA. Tapasztalt anyukak titeket kerdezlek, igy mukodik a szavak tanulasa? Nekem olyan fura mikor valaki azt mondja hogy nem beszel egy gyerek mondjuk 2 evig es utana hirtelen mondatokat mond. Azoknak a gyerekeknek nem kell "gyakorolniuk", megis tudjak hogy kell formazni a hangokat a szajukkal? Az en kislanyom erolkodik egy hosszu szonal pl a lampa szonal alig lehet az M-et hallani. Tudom hogy van meg ideje a a lanyomnak nem is ez a kerdes izgat hanem hogy ez az egesz folyamat az agyukban hogy jon letre? Nektek hogyan tanultak meg beszelni a gyerekeitek?
2021. dec. 13. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlót tapasztalok.

Szerintem ha kimondja, hogy pa (lámpa), az a lényeg, hogy bátorítsd megerősítsd hogy IGEN lámpa, még ha csak annyit is mond pa.


Egyébként néztem egy műsort és qbban az hogy hogy eleinte csak a dallamát az ütemet jegyzik meg.

Kikeresem a részt hátha fent van youtubeon.

[link]


Fent van a teljes rész 😀


Szerintem nagyon érdekes.

2021. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szakaszosan.

Az R-re egyébként 5 éves korig is várhatsz.

A beszéd finommozgás, ugyanúgy állomásai vannak, mint a nagymozgásoknak. Járni sem egyből tanult meg, hanem forgott, kúszott, mászott...

Beszédfejlődésnél is ugyanígy van. Előbb beszédértés, majd kifejező kommunikáció. Minden kis hangot meg kell tanulniuk, amire a: "mindenfele berregest csinal cuppant hulyeskedik a hangjaval" a gyakorlás....

[link]

2021. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, eleinte általában csak szótagokat mondanak. Pl. az unokahúgom eleinte minden szónak az első szótagját mondta duplázva, pl. vacsora volt a va-va. Utána kezdenek szavakat mondani, majd rövid szókapcsolatokat, pl. baba iszi (innit kér), utána kezdenek csak mondatokban beszélni.
2021. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!