Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3+ gyermekes anyukák!:)...

3+ gyermekes anyukák!:) Mindig is nagy családot szerettetek volna? Élvezhető a folyamatos "nyüzsgés", és hogy sosem unatkoztok a gyerekek mellett??:) Nem kérdezem hogy mennyire fárasztó, gondolom hogy nagyon.

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem akartam nagy családot. Max 1 gyermek. Férjemmel is megbeszéltük anno, hogy 1 fiút vállalunk csak. Nagyon hamar teherbe estem, nagy volt az öröm, majd nem sokkal rá a döbbenet is. 3-as ikrek. Hetekig bőgtem, hogy mégis mit kezdek majd egyszerre 3 gyerekkel, főleg, hogy messze vagyok az anyatípustól is. Július 17-én megszülettek. Elsőnek Déneske született meg. Majd Blanka, és Bianca jöttek. Bevallom az első másfél évet sok sírással töltöttem. Ha nem lett volna segítségem a nővéreim, nagyszülők részéről, összeomlottam volna. Amikor 4 hónaposak voltak, minket szülőket idegkimerüléssel, depresszióval kezeltek. Hol az egyik, hol a másik, hol a harmadik sírt valamiért. Vagy egyszerre mindhárman. 4 hónapig jó ha 2-3 órákat aludtunk. Emlékszem volt egy nap amikor a nővéreim péntek reggel átjöttek, bepakolták az ikreket, majd közölték, hogy vasárnap este hozzák őket, mi élvezzük ki a hétvégét. Péntektől vasárnapig csak aludtunk. Ha felébredtünk, ettünk, majd aludtunk.(még a szex se jutott az eszünkbe) Sok álmatlan éjszakák, sok átsírt napok, sok aggódás, félelem ellenére imádom őket. Ma már tinédzserek, megvan a saját jellemük. Ma is van gond velük, de sok öröm is van. Ami különösen tetszik, hogy bár marakodnak egymással, veszekednek is, de ha valamelyikük bajban van, vagy segítség kell neki, akkor mind a hárman szívvel-lélekkel összetartanak, támogatják egymást.
2020. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Mindig is nagycsaládot szerettem volna, mert én is ebben nőttem fel. Nyolcan vagyunk testvérek, én vagyok a 4. gyerek. Csodás gyerekkorunk volt. Nekem négy gyerekem van. Nem annyira nehéz velük, mint sokan hiszik. Lehet a tapasztalat miatt, ugyanis jóval a születésük előtt tudtam penekázni, fürdetni, stb. Meg aztán nagyon szépen elvannak, ritkán marakodnak. Olyan jól eljátszanak, amíg megfőzök, mosok. Bármilyen hihetetlen is, nekem egy gyerekkel volt a legnehezebb, megterhelőbb. Szüleim is így vannak ezzel. Az egykét állandóan szórakoztatni kellett.
2020. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Házasságot és gyereket soha nem akartam. 28 évesen megismertem a mostani férjem, és elment tőle az eszem :D Azóta is félkómában vagyok, imádom őt is és mindhárom manót. Engem fejbe vágott az egész változás, amit az életembe hoztak és soha nem csinálnám másképp! :)))))


Eleinte én is sokat sírtam, az elsőnél, szülés utáni depresszió volt. Ma már csak tényként emlékszem rá, de az érzésre nem igazán. Annyira jó azóta, hogy már nem ragadok le néhány rossz hónapnál :)))

2020. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olyan jó ilyen pozitív tapasztalatokat olvasni!😊 Nekünk első gyerek lesz, de nem zárkózom el a sok gyerek gondolatától. Majd meglátjuk mi lesz.🙂
2020. szept. 15. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5-en vagyunk testvérek, el sem tudom képzelni, milyen 1-2 gyerekkel az élet. A férjem egyke, utálta emiatt a gyerekkorát, így ő is mindig sok gyereket akart. 4-ben állapodtunk meg, most próbálkozunk az ötödikkel. 🤣

Én is osztom az egyik előttem szóló véleményét: sokkal könnyebb így az élet, mint sokan gondolnák. Sokkal inkább mozgathatóak csapatként, húzzák egymást is és nem is kell nekem szórakoztató centrumként működni, elvannak ők egymással is. 😊 Nem csinálnám másképp.

2020. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!