Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél legyen a gyerek, ha...

Kinél legyen a gyerek, ha lebetegszik?

Figyelt kérdés

Párommal nagyjából egy éve különváltak útjaink, sajnos nem tudtuk megoldani a kapcsolatunk problémáit. Ugyanakkor szerencsére teljes egyetértésben neveljük 4 éves kislányunkat, sokat kommunikálunk, nincs utálat a másik iránt, többször megyünk együtt is moziba, kirándulni a gyerekkel és nagyjából ugyanannyit foglalkozunk vele (nálam van a "főhadiszállás").

Egyetlen problémás helyzet van, amiben az anyukának és valahol szerintem nekem is igazam van. A kérdésem, hogy ti hoygan oldanátok fel az alábbi ellentétet:

A helyzet az, hogy én felsővezetőként dolgozom egy nemzetközi cégnél, páromnak takarítóvállalkozása van. Én home officeban dolgozom, neki mennie kell minden hétköznap dolgozni. Nekem van szabim, és nagyon flexibilis munkarendem, Ő ha nem megy valamelyik nap dolgozni, akkor azt nem fizeti neki senki.

A probléma abból adódik, hogy a lányunk 4 éves, óvodás, akinek van ilyen korú gyereke az tudja, hogy őszi-téli időszakban ilyenkor a gyerekek kb egy hetet mennek oviba, aztán egy hetet betegek, és ez ismétlődik tavaszig :) Nem vészes betegségek, de járványidőszakban egy tüsszentés is elég óvónéni előtt és már küldik is haza, vissza csak orvosi igazolással mehet, de persze előfordul láz, vagy hasmenéses cucc, egymásnak adogatják oviban oda és vissza.

A probléma pedig az, hogy ha beteg a gyerek, akkor mindig velem kell lennie, mert én otthonról dolgozom és lazább a munkaidőm, exfeleségem nem tud otthon maradni egy hetet, mert akkor arra a hétre semmit nem kap. Ez a felállás valahol teljesen érthető, viszont én egy kicsit kezdem igazságtalannak érezni a dolgot. Amikor a gyerek "beteg héten van" akkor megkapom én, ilyenkor nyilván nem nagyon tudok vele sehova menni, max otthoni programokat tudunk csinálni, mert betegen nyilván nem vihetem máshova (ha pl lázas vagy ilyesmi). Ráadásul ilyenkor nyűgösebb is, vagy egész nap 0-24 gondoskodni kell róla mert beteg, tehát nekem is tolnom kell melóimat (ilyenkor éjszaka és hajnalban dolgozom). A gondoskodással semmi gond nem lenne, imádok foglalkozni vele, de az zavar, hogy nagynehezen meggyógyul, erre bejelentkezik anyuka, hogy na most már tud oviba menni, akkor azon a héten legyen vele a gyerek mert hiányzik neki és így igazsgos...természetesen Ő a felépült gyerekkel tud moziba menni, kirándulni, fagyizni, strandolni, vagy bárhova ahova szeretnének. Aztán jövőhéten megint taknyol a gyerek, akkor megint mehet apához és én megint nem tudok vele olyan különleges programokat csinálni. Persze lehet itthon is mókás, hasznos dolgokat csinálni (még ősrégi kattintgatós vetítőgépet is szereztem :D), de azért mégsem egy egész napos kirándulás étteremmel, csónakázással, színházzal, játszóterezéssel.

Próbáltuk megbeszélni, de sokra nem jutottunk, merthát párom nem tud annyi "szabit" kivenni, amennyit ilyenkor kellene, de nekem meg nem a legjobb ez a felállás. Volt, hogy barátokkal mentem volna egy hétre túrázni és pár nap után ott kellett hagynom őket, mert a beteg gyerek lett és "anyukás héten" is át kellett küldeni hozzám, hogy legyen vele valaki. Félre ne értsetek egyből mentem is haza, de kicsit unom, hogy midnig nekem kell ezeket a problémákat megoldanom.

Fura, hogy igazságtalannak érzem a helyzetet, vagy szerintetek nincs valahol igazam?


(Babysittert nem szeretnénk alkalmazni.)



2021. dec. 17. 09:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9-es a pénz nem annyira akadály igazából, ígyis én vállalom be a nagyobb kiadásokat (magánfogorvos pl), de ez nem zavar, mert exem is annyit ad amennyit ő tud (nem keres azért rosszul). Amíg tudok adni, addig ezt nem számolgatjuk, nem érzem úgy, hogy ki lennék használva, mert anyuka is sokat költ rá a saját keresetéhez képest.

Inkább az a gond, hogy ha ő nem megy adott héten, akkor szinte mindenki egyből keres másik takarítót. Ha nem is első alkalommal de második ilyennél már szoktak (elég pénzes családokhoz jár, akiknek nagy elvárásaik vannak).

2021. dec. 17. 11:11
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az élet nem igazságos.


Én egyedül nevelek 3 gyereket, exem hétvégenként viszi a 2 sajátot. Ők kb csak szórakoznak, minden teher és probléma rám hárul.

És nem, nem igaz, hogy a gyerek jobban emlékszik arra hogy ki ápolta stb, jelenleg én a rossz zsaru hálátlan szerepét töltöm, miközben apuka viszi őket bulikázni, tehát általában oda kívánkoznak.

Az élet igazságtalan.


Btw nagyon jó apa vagy.

2021. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Terjeszkednie kell és 2 extra embert felvennie, neki pedig csak részmunkaidő + papírmunka. Visszahozná a belefektetett pénzt hamar.
2021. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%
“Inkább az a gond, hogy ha ő nem megy adott héten, akkor szinte mindenki egyből keres másik takarítót.” Bocs, de ezt nem hiszem el. Baromi nehéz szépen dolgozó, megbízható takarítót kifogni. Egyébként meg vehet fel alkalmazottat a párod, vagy megállapodhat valakivel (aki megbízható), hogy alkalmanként helyettesíti, alkalmi fizetség fejében. Szóval meg lehet oldani, értem, hogy nem annyira egyszerű, de ketten vagytok a szülei a gyereknek.
2021. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%
Ilyenkor azért ugyanúgy meg kellene oldania neki is, mintha ő lenne beteg. Nem hiszem, hogy a vállalkozása nem bír el évente pár hét szünetet. Gondolom, nyaralni is szokott menni valahogy. Szerintem mondd el neki ugyanezt, amit itt leírtál és kérdezd meg, szerinte, mi lenne az igazságos: ő is vállal betegséget vagy betegséges napok után lemond az egészségesekről, hogy tudj te is programokra menni a lányotokkal. Ez így szerintem nagyon asszertív :)
2021. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy mindig a beteg gyerekkel, akkor azért olyankor ha fix programod van oldja meg.

2 éve jártam takarítani egy helyre, ha találkozunk még mindig kérdezi, nem akarok e újra.

Aki jó azt nem baccák ki.

2021. dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
54%

Szigorúan betartanánk az egy hét itt, egy hét ott dolgot. És ki mikor kapja a beteg gyereket. Anyuka esetén alkalmazzatok babysittert, míg o munkában van, de este viszont tud a gyerekkel lenni.

Halkan megjegyzem, hogy örülhettek, hogy csak 1 hetet esik ki az oviból. Az én gyerekeim általában 2 hetet betegek, de voltak már 3 hetet is itthon. Pedig már iskolások!

2021. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!