Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél legyen a gyerek, ha...

Kinél legyen a gyerek, ha lebetegszik?

Figyelt kérdés

Párommal nagyjából egy éve különváltak útjaink, sajnos nem tudtuk megoldani a kapcsolatunk problémáit. Ugyanakkor szerencsére teljes egyetértésben neveljük 4 éves kislányunkat, sokat kommunikálunk, nincs utálat a másik iránt, többször megyünk együtt is moziba, kirándulni a gyerekkel és nagyjából ugyanannyit foglalkozunk vele (nálam van a "főhadiszállás").

Egyetlen problémás helyzet van, amiben az anyukának és valahol szerintem nekem is igazam van. A kérdésem, hogy ti hoygan oldanátok fel az alábbi ellentétet:

A helyzet az, hogy én felsővezetőként dolgozom egy nemzetközi cégnél, páromnak takarítóvállalkozása van. Én home officeban dolgozom, neki mennie kell minden hétköznap dolgozni. Nekem van szabim, és nagyon flexibilis munkarendem, Ő ha nem megy valamelyik nap dolgozni, akkor azt nem fizeti neki senki.

A probléma abból adódik, hogy a lányunk 4 éves, óvodás, akinek van ilyen korú gyereke az tudja, hogy őszi-téli időszakban ilyenkor a gyerekek kb egy hetet mennek oviba, aztán egy hetet betegek, és ez ismétlődik tavaszig :) Nem vészes betegségek, de járványidőszakban egy tüsszentés is elég óvónéni előtt és már küldik is haza, vissza csak orvosi igazolással mehet, de persze előfordul láz, vagy hasmenéses cucc, egymásnak adogatják oviban oda és vissza.

A probléma pedig az, hogy ha beteg a gyerek, akkor mindig velem kell lennie, mert én otthonról dolgozom és lazább a munkaidőm, exfeleségem nem tud otthon maradni egy hetet, mert akkor arra a hétre semmit nem kap. Ez a felállás valahol teljesen érthető, viszont én egy kicsit kezdem igazságtalannak érezni a dolgot. Amikor a gyerek "beteg héten van" akkor megkapom én, ilyenkor nyilván nem nagyon tudok vele sehova menni, max otthoni programokat tudunk csinálni, mert betegen nyilván nem vihetem máshova (ha pl lázas vagy ilyesmi). Ráadásul ilyenkor nyűgösebb is, vagy egész nap 0-24 gondoskodni kell róla mert beteg, tehát nekem is tolnom kell melóimat (ilyenkor éjszaka és hajnalban dolgozom). A gondoskodással semmi gond nem lenne, imádok foglalkozni vele, de az zavar, hogy nagynehezen meggyógyul, erre bejelentkezik anyuka, hogy na most már tud oviba menni, akkor azon a héten legyen vele a gyerek mert hiányzik neki és így igazsgos...természetesen Ő a felépült gyerekkel tud moziba menni, kirándulni, fagyizni, strandolni, vagy bárhova ahova szeretnének. Aztán jövőhéten megint taknyol a gyerek, akkor megint mehet apához és én megint nem tudok vele olyan különleges programokat csinálni. Persze lehet itthon is mókás, hasznos dolgokat csinálni (még ősrégi kattintgatós vetítőgépet is szereztem :D), de azért mégsem egy egész napos kirándulás étteremmel, csónakázással, színházzal, játszóterezéssel.

Próbáltuk megbeszélni, de sokra nem jutottunk, merthát párom nem tud annyi "szabit" kivenni, amennyit ilyenkor kellene, de nekem meg nem a legjobb ez a felállás. Volt, hogy barátokkal mentem volna egy hétre túrázni és pár nap után ott kellett hagynom őket, mert a beteg gyerek lett és "anyukás héten" is át kellett küldeni hozzám, hogy legyen vele valaki. Félre ne értsetek egyből mentem is haza, de kicsit unom, hogy midnig nekem kell ezeket a problémákat megoldanom.

Fura, hogy igazságtalannak érzem a helyzetet, vagy szerintetek nincs valahol igazam?


(Babysittert nem szeretnénk alkalmazni.)



2021. dec. 17. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerek a világ legszerencsésebb gyereke 🙃

A szülei külön váltak, és az apukája (akik valljuk be nem mindig vannak toppon a gyerekkel való foglalkozással!) azért rossz kedvű, mert nem tudja elvinni sehova, és nem tud minőségi időt együtt tölteni vele. Ez egy szinten olyan jó dolog!


Na de hogy válaszoljak is a kérdésre. Szerintem igazad van. Az egy dolog, hogy nincs annyi szabadsága, de valamennyi van, illetve van szabadnapja is.


Tehát ha mondjuk beteg hét van, lehetne veled 3,5 napot és 3,5 napot otthon. Ebből 2 szabadnap is lehet neki, így csak 1,5 napot veszít. És ugyanígy megosztozni a nem beteg héten.

Mivel neked felgyűlik a munka, ez így lenne igazságos.


Bár minden apuka ilyen lenne!

2021. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Mi boldog házasságban élünk, mégis ugyanebben a helyzetben vagyunk, én könnyebben itthon tudok maradni, férjemnek nagyon macerás. Úgy oldjuk meg, hogy kb minden 4. betegségnél ő marad itthon, a többinél én.
2021. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, az megoldható lenne technikailag, hogy mondjuk szerdán lebetegszik, és jövőhét szerdán mehet legközelebb, akkor péntekig velem van, hétvégén anyukával, aztán keddig megint velem, de nem tudom mennyire jó beteg gyereket ide oda hurcibálni, főleg ha nem csak taknyos, hanem lázas is és nyűgös :( Ilyenkor inkább egy helyen hagytuk eddig. Sajnos általában nem hétfőtől péntekig beteg, hanem össze vissza :P

2021. dec. 17. 09:58
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akármennyire igyekeztek (márpedig az írásod alapján eléggé) az egyenlő időbeosztásra, sajnos a világ nem olyan egyszerű, hogy mindig igazságosan meg lehessen oldani. Együtt lévő párok nagy részénél az anyuka viszi hátán a feladatok oroszlán részét (betegség nélkül is), empatikusabb felfogású pároknál jobban el van osztva de ott is ingadozik, hogy néha egyik vállal többet, néha a másik. Vagy akkor például anyuka vállaljon be mást állandóra amit te nem szeretsz csinálni (pl.: vásárlás a gyereknek csak mondtam valamit).

Egyébként tarts ki, idővel ritkábban lesz beteg, ebben az időszakban tényleg gyakrabban betegek.

2021. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%

Nem olvastam a szöveget.


Akinél elhelyezték, aki ellátást vesz fel utána.


Egyèbként normális csalàdokban felesben..

2021. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös. Köszi, de legközelebb inkább olvasd el a szöveget, értsd meg a kérdést, és csak utána válaszolj, különben ilyen válaszaid lesznek, mint a mostani :)
2021. dec. 17. 10:21
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

6


Ugyanez a véleményem


Nem fair hogy nàlad van mindig betegen..

Elvileg ott kellene legyen, ahol èpp lennie kellene..


Ennyi.


5.

2021. dec. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Nyugtatásul, ha ez számít: az jobban meg fog maradni a gyerekben, hogy ki gondozta, amikor szarul volt, mint az, hogy milyen szuper programokra járt egészségesen.
2021. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy ennyit foglalkozol vele, de tényleg nem fair. Addig oké, hogy bevállalsz több betegséget, mint az anyuka, de az nem oké, hogy ő egy betegséget sem vállal. Most kb az a felállás, hogy te szívsz a gyerekkel, amikor baj van, anyuka meg akkor foglalkozik vele, amikor kedve és ideje engedi. Tetszik az a megállapodás, amit valaki írt hogy minden 4. betegség a párjáé. Köthettek valami ilyet is. Ha a pénz valós gond anyukának, akkor segíthetsz pénzzel is, hogy több betegséget vállaljon az anya. Felsővezetőként gondolom beleférne néha ez a megoldás is. Egy takarító vállalkozás általában nem minimálbéres történet, szóval kicsit stkeptikus vagyok, hogy a pénz lenne az oka, hogy sosem tud maradni, de ezt te biztos jobban tudod.


Pl a kirándulós egy olyan helyzet, amit meg kellett volna oldania. Azt a két napot igazán kivehette volna, amíg hazaérsz.

2021. dec. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fair így. Mi együtt élünk a férjemmel és mindketten home office-ban vagyunk…amikor valamelyik gyerek beteg, nem veszünk ki általában szabit vagy táppénzt, hanem meló mellett ápoljuk a beteg gyereket. Nagyon fárasztó és nem is lehet ugyanúgy dolgozni, mintha nem lenne itt. Értem, hogy ő pénzt sem kap (bár ha vállalkozása van, akkor lehetne embere rá, és legalább valamennyit keres aznap is), de Te sem haladsz a melóddal ugyanúgy. Az is jogos, hogy programot se tudsz csinálni. Valóban az lenne a jó, ha ilyenkor nem csak rád hárulna a felelősség, hanem valamennyit az ex is vállalna. Ráadásul, ha vállalkozó, akkor van adminisztrációs munkája is a céggel, e-mailek olvasása, ajánlatok készitése stb. szóval ő is lehet akkor “home office”-ban, tehát halad a céges dolgokkal is napi pár órát, a többiben meg fogalkozik a gyerekkel.
2021. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!