Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cigányság magyarázata hogyan?

Cigányság magyarázata hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném előre kérni, hogy csak építő jellegű hozzászólásokat várok, előítéletek és egyéb rosszalló megjegyzéseket szíveskedjenek mellőzni. Köszönöm.

Cigány származású, diplomás családanya vagyok. ( Bőrszínen látszik is). Van egy nem cigány férjem, harmóniában élünk együtt. Tradíciókat nem tartjuk, nyelv is feledésben. Született egy fiunk, 7 éves. Szoktunk arról beszélni a családban, hogy vannak más származású emberek. Oviban is volt már cigány, afrikai társa. Nem csinálunk belőle nagy dolgot. De neki a cigány szó egy mese filmből a cirkuszi cigányokkal azonosítja.

Nem tagadom a másságom, férjem is szereti ezt bennem. De a fiamnak hogy beszéljek erről, hogy másnap a suliba ne legyen céltábla. Ugyanis extrovertalt, mindent elmesél másnap minden új vele történetet.

Remelem át tudtam adni a tanácstalanságom és kapok építő jellegű hozzászólást! Köszönöm.



2021. dec. 30. 20:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Még talán annyit, hogy már nem várnék ezzel, mert szerintem ha pl. osztálytársától hallja nem megfelelő formában, ha nagyobb lesz, akkor utána nehezebb átadni neki. Ezt szeretném megelőzni.
2021. dec. 30. 21:02
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy gondolom, hogy a kultúrát ad át, és ne azt a tudatot erősítsd, hogy ő más, hanem eh természetes. Nem hiszem, hogy óvodaskorban ezt nyiltan ki kellene mondani, mert úgy gondolom nem is igazán érti. Probalkozz mesékkel, gondolom vannak hagyományos cigány gyerekmesék is. Ha meg iskolás lesz egy kicsit idősebb akkor el lehet erről beszélgetni vele, de én úgy gondolom, meg óvodásan korai.
2021. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Bevallom nem is értem, 7 évig hogy nem sikerült otthon ezt az egyszerű mondatot kiejteni, hogy anya cigány, és te is az vagy félig.
2021. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valóban ez természetes, ezért nem volt eddig téma. Most elsős, és már már hallja az udvaron ezt a szót, pejoratív formában.

Szeretném megelőzni, azt hogy csúfolják miattam. Rajta nem látszik, sőt… annyira fehér a fiam, hogy sápadtsága néha ijesztő.

2021. dec. 30. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem csak attól lehet sötéz bőrű egy ember mert cigány. Én ezen nem aggódnék, főleg ha a fiadon egyátalan nem látszik.
2021. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kis koruk óta volt,, cigányozás" a férjem roma.

Látták a rokonokon, így nem volt nagy csoda, de egyszer a lányom kb 4-5 évesen állt a kádban és kérdezte, hogy ő hogy félbe cigány, és mutatta hosszába, vagy keresztbe😂😂

2021. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Itt már szó sincs cigány kultúráról, mert amiket olvastam 100 éves regényekben abból már 1 sincs megtartva. A mai cigányok csak a vért viszik tovább az ősi hagyományokat nem.

Értem hogy büszke vagy a gyökereidre de néha jobb nem erőltetni, mert a gyerek kerül rossz helyzetbe legalább a bőr színe fehér így könnyebben talál munkát stb.

Kommunizmus idején az arisztokrata családok is tagadták nemesi származásukat a túlélésért, itt is érdemesebb nem terjeszteni hogy cigány ha nem befogadó a közösség.

2021. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mesélj a szüleidről, nagyszüleidről. A gyerek előbb-utóbb összerakja, hogy ha a nagymama, nagypapa cigány, akkor anya is az, és ő is. Ha pedig a nagymama, nagypapa kedves, jó emberek, anya is jó ember, minden családtag becsületes munkából él, akkor az, hogy cigányok, kb. annyira fontos, mint hogy az én felmenőim meg svábok.

Viszont a gyerekednek remélhetőleg nyilvánvaló lesz, hogy senkit ne különböztessen meg és főleg ne csúfoljon a cigánysága, szemüvege, régi ruhája, dadogása vagy más nehézsége miatt.

Ha az iskolában a kis Ronaldó verekszik vagy nem tud megtanulni olvasni, az nem azért van, mert ő cigány, hanem mert nem tanulta meg, hogyan lehet másképp viselkedni/ nem tud jól figyelni / nem gyakorol vele senki otthon/ aug. 31-én lett hat éves, de a szülők nem kérték az OH-tól a felmentését.

2022. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te se vagy cigány, a fiad meg már végképp nem az, nyelv, szokások, mind feledésbe merültek, ti Magyarok vagytok.


Szerintem ráértek később beszélgetni ilyen témákban, a fiadat a leírtak alapján nem éri semmi kellemetlenség, és ő se bánt másokat.

2022. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem latszik rajta es amugy is csak felig az, akkor nem forsziroznam, mert minek. Lehet, kesobb buszke lenne ra. En nem ciganykent nagyon erdekesnek tartottam a kulturat mindig is. A mesekbol a cigánykaravánokra emlékszem, azok meg olyan kalandosnak tűntek. Az en gyerekemnek a dedanyja cigany es buszkek vagyunk ra.
2022. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!