Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez elég érdekes? Van erre...

Csakegyvalaki97 kérdése:

Ez elég érdekes? Van erre valami magyarázat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy keresztfiam aki 4eves lesz nemsokára. Mostanában egyre többször mondja nekem ha játszunk, hogy neki volt egy testvére (amúgy nincs neki még). Akinek neve is van és fociztak régen együtt. És amikor megkérdezem hogy hova lett a testvére azt mondja nem tudja, de azt igen hogy van neki. Tök para azért ez a dolog. Mit gondoltok erről?
2019. júl. 18. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Minden gyerek álomvilágban él, míg nem tudják megkülönböztetni a valóságot az álmoktól.
2019. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem és köszi hogy válaszoltál. Csak arra gondoltam, hogy hallottam már olyat hogy az előző életükre emlékeznek.
2019. júl. 18. 10:04
 3/9 anonim válasza:
82%

[link]

Rengeteg olyan sztorit olvasni neten hogy a gyerek emlékezett az előző életére...mondjuk azok el tudták részletesen mondani mi volt.


Szereintem a keresztfiad csak kitalált magának egy testvért mert unatkozik.

Lehet magányos gyerek és képzelt magának egy társat.

2019. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Előző élet szerintem nincs, viszont a kitalált barát tipikus jelenség ebben a korban.
2019. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 4 éves, neki saját kitalált háza meg egy kék cabrioja van, és nagyon sokat vezet, a kutyáját meg a párom barájánál tartja. A tejtől meg csak akkor fáj a pocakja, ha megcsípi a méhecske.
2019. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Jah, szerintem teljesen normális, hogy kitalálnak dolgokat, olyanról fantáziálnak, amik foglalkoztatják őket.


Nem az előző életükre emlékeznek, ez teljesen biztos.


5ös

2019. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én öcsémnek ebben a korban láthatatlan kisfia volt. Gondolhatod, hogy minden rosszaságot a láthatatlan kisfia csinált. Még meg is szidtuk :D

Aztán elmúlt.

2019. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm hogy írtatok 😊 igazából mindegy is mert zabálnivalóak🙂🤗
2019. júl. 18. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok reális verziót írtak már, én csupán hozzáteszek egy másik tipikus óvodáskori jellemzőt: van, amikor túláltalánosítanak, vagy épp ellenkezőleg: van, amikor jelentést szűkítenek. Pl a kisgyermek megtanulja, mi az alma, és egy ideig még neki minden gyümölcs alma. Vagy pl kezdi érteni, mi a barát, és onnantól a testvérek is barátok az ő szemében; vagy épp a barátait hívja tesónak (ennek oka lehet adott esetben vágy kompenzáció, stb)
2019. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!