Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelenka vagy pelenkázási...

Pelenka vagy pelenkázási tipp? 2 éves kisfiú, szinte minden reggelre átázik.

Figyelt kérdés

8-kor fektetem, majd amikor én fekszek, 10-kor még átpelusozom. Ilyenkorra eléggé tele van a pelus, de nem ázik át általában.

Hajnalban mindig kér tápszert, általában 210 ml-t megeszik, és mire 8 körül felébred, addigra már teljesen átázik.

Pampers Premium Care-t használunk, 4-est. Már próbáltam azt is, hogy dupla pelust adok rá éjjel, de érdekes módon a felső pelus száraz maradt, de mégis átázott a pizsije :(

Már azon gondolkozom, hogy biztos én adom rá rosszul a pelenkát.

Mit tudnék kipróbálni, hogy ne ázzon át reggelre?


2022. jan. 1. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Kicsi rá a pelenka. 4-est mi utoljára kb 8 hónapos korában használtunk.


1,5 éves fiú, amint elkezdte átáztatni a pelenkákat reggelre cseréltük az 5-öst 5+-ra.

Innen tudtam hogy hiába a számozás, a kilók ráírva, meg hogy rámegy még a kisebb, a pelenkát kinőtte. Illetve amit megtehetsz, hogy elöl magasabbra teszed sokkal, hogy több nedvszívó felület legyen elöl mint hátul.

2022. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam már az 5-öst, de az is átázott. Van itthon belőle (most 11 kiló), lehet, kipróbálom megint. Megpróbálom azt is, hogy elöl magasabbra teszem, jó tipp, köszi!
2022. jan. 1. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lànyomra 9,7 kilónál már 6-os kellett éjszakára 🙃, mert olyan mennyiséget produkált.

Fiam 12 kilósan már 7-est használt.

2022. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hűha, na akkor kipróbálunk nagyobbat is, hátha ez lesz a megoldás. Attól féltem, hogy ha túl nagy, azért folyik ki, mert nem passzol rá rendesen.
2022. jan. 1. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb pelus, màsfajta pelus, èjszaka mèg egyszer àtpelusozni. Bugypelus/sima. Lefekvès előt x időben minimàlis folyadèk.

A lanyom 11,5kg es mar egy jo ideje 5-os pelust hord. Illetve ejjelre (nappal màr szobatiszta) lidl sajàtmàrkàs pelusa, meglepően jòl bìrja.

2022. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Én is először a nagyobbat adnám rá. Ugyanezt a típusú pelust használja a 2 éves lányom is, de ő alkatilag olyan, mint én voltam gyereknek, kis vékonyság, a nagyobb pelusban csak elveszne, ismerős kisbabája meg már fél évesen 4-est hord. Ki érti 😅


A nagyfiamnak éjszakára bugyipelusra váltottunk. Ott az volt a megoldás

2022. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 évesek ,7es libero pants van. 4es nagyon kicsi már. Nappal 6os van még, de éjjelee kell a nagyobb
2022. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2 éves kislány 11,5 kg 6+ rossmann pelust hord. Én sose néztem a méretnél, hogy hány kg-tól hányig írja, váltottam, ha kicsinek ítéltem vagy kifolyt. A 4es pelus szerintem nagyon kicsi már a fiadnak.
2022. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A Pampers Premium Care 5-ös is átázott ma reggelre :( Venni fogok 6-ost is, kipróbáljuk azt is.

A 4-es hivatalosan 9-15 kg-ig jó, és mivel a fiam 11 kg, ezért nem gondoltam, hogy nagyobb kellene neki, ő inkább vékony/átlagos testalkatú, nem husis. A nagyobb pelusnál nem lesz olyan gond, hogy nem illeszkedik rá rendesen, és amiatt folyik ki a pisi?

Amúgy sokfélét kipróbáltunk már, Libero, Lidl, Aldi, Rossmann, DM pelus, bugyipelus, rendes, tépőzáras pelus... mindegyikkel ugyanaz a helyzet. Néha a délutáni alvásnál is baleset van, de az ritkább.

2022. jan. 3. 13:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is vékony, most fogunk 6-ost venni neki 1,5 éves. Próbálj nyugodtan nagyobbat.
2022. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!