Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig erőltetnétek a sportot?

Meddig erőltetnétek a sportot?

Figyelt kérdés

6 éves kislányról van szó, akrobatikus tornára jár.

Ősszel kezdte, ő maga akarta, mert érdekli ez a sportág. A barátnője is oda jár, és a többiekkel is jól kijön, az edző is aranyos.

A gond az, hogy 1 hónap után elkezdett rosszulléteket színlelni csak hogy ne menjünk, vagy ha el is viszem nem akar átöltözni, csak ül a padon. Azt mondja, túl nehéz, nagyon fárasztó, csak ennyi a baja.

Beszéltem az edzővel, aki azt mondta, hogy tisztában van a kislány erőnlétével, korlátaival, ehhez mérten kap feladatokat, de a fejlődésért igenis meg kell erőltetnie magát.

Beszéltem már vele erről, tudja ezeket.

A jutalmazás nem érdekli, mert eltörpül egy darab csoki egy 1,5 órás megerőltető edzés mellett, tehát ez nem motiválja.

Megmondtam neki, hogy ki fogom íratni, ha nem megy el és nem csinálja a feladatokat. Ezt először nem vette komolyan, mikor másodjára hoztuk fel, akkor meg jó nagy hisztibe kezdett, merthogy ő járni akar...

Ezen az oldalon olvastam az a tanácsot, hogy érdemes 1 hónap szünetet tartani, de ezt ott ahová jár, nem engedik.

Ti mihez kezdenétek ebben a helyzetben?



2022. jan. 2. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kiíratnám, másképpen nem fogja megtanulni. Utána majd lehet lesz hiszti, hogy de ő járni akar.

Velünk hasonló történt csak focival, nem vittem többet és mondtam, hogy próbáljon ki más sportot legalább. Voltunk párszor teniszedzésen és utálta. Aztán néhány hónap múlva kérte, hogy had járjon a focira. Többszor leültem vele, hogy oké, de akkor járni fogsz, nincs hiszti. Azóta újra jár és egyszer nem problémazott.

De nálunk nem volt ilyen szigorú, hogy nem hagyhat ki egy hónapot. Csak befizetted egy hónapra előre. Szóval én azt is megélegeltem, hogy ki van fizetve az edzés és a gyerek nem hajlandó részt venni rajta. Aztán ez a pár hónal segített neki, hogy rájöjjön, hogy tényleg érdekli-e.

2022. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MatulaGergo válasza:
52%
Hogyhogy "nem engedik", hogy szünetet tartson...? Gondolom nem ők fizetnek nektek, hanem fordítva, tehát azt csináltok, amihez kedvetek van.
2022. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy vagy csinálja rendesen, vagy kiiratom, mert ennek így nincs értelme. Aztán adnék neki egy hónap próbaidôt. Ha nem látnék javulást, kiiratnám, hiszti ide vagy oda.
2022. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem erőltetném. A lányom legalább 6 féle sportot kipróbált, mire megtalálta, hogy mit akar. Egyértelmű, hogy csak "kívülröl" tetszik neki, mert látványos sport, de csinálni nincs kedve, és lehet, hogy fizikailag nem is neki való. A lányommal is járt táncra egy barátnője, szegény nagyon ügyetlen volt, és nem is élvezte egy idő után, mert maga is látta, hogy a többiek hogy ügyesednek, ő meg nem. De anyuka erőltette év végéig, ha már elkezdte.
2022. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ilyen , akrobatikus rock'n'roll járt de elköltöztünk így most már az nincs télen meg hétvégente korcsolyázni jár most is jár.
2022. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szembesíteni kell vele, mennyire semmi ertelme annak, amit csinál. Hogy akar járni egy sportra, ha ott nem sportol? És miért nem akarja abbahagyni, ha egyszer nem akarja csinálni? Talán az van, hogy elkepzelte, milyen tündöklő lesz meg menő és milyen jól fog kinézni, de az erőfeszítés már nem tetszik, viszont a fantáziakepet sem hajlandó elengedni. Ezért kéne egy ilyen racionalizáló beszélgetés. Így csak a saját idejét pocsékolja, azalatt akár meg is találhatná azt, amiben ő jó.
2022. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ötévesem kitalálta, hogy balettra akar járni. Itt az óvodában lett volna rá lehetôség (külföld). A lányom alkatilag nagyon hajlékony, szóval az adottsága meglett volna hozzá. Ugyanakkor tudom, hogy rettentô lusta is. Minden fajta tornát vagy táncot utál az óvodában, sétálni is alig akar, mindig cipeltetné magát. A balettrôl meg azt se tudta igazán, micsoda. Csak amiatt akart járni, mert egy olyan óvónô tartja a balettot, akit a lányom nagyon szeretett, de az ô csoportjuktól elkerült.

Nos, én leültettem a lányomat, beszélgetni. Mutattam neki videót balettelôadásról, hogy milyen szép. De elmondtam, hogy csak kívülrôl látszik ez. Aki táncol, az nem látja saját magát, ô ugrál, hajladozik, lépked ide-oda, ami nehéz és fárasztó dolog.

Mutattam neki videót balettedzésen levô gyerekekrôl is, akik a korlátnál nyújtottak, hajladoztak. Elmondtam, hogy ilyesmit fognak csinálni. Hiába lesz ott a szetetett óvónénije, nem fognak együtt rajzolgatni vagy beszélgetni, mert ez egy táncóra, mozogni kell, “tornázni” kell végig.

Utána elmondtam, hogy én szivesen befizetem, és megveszem a kellékeket a baletthez, ha ezt szeretné. De jól gondolja meg, tényleg szeretné-e csinálni.

Aztán ráhagytam, hadd gondolkodjon. Egy óra múlva odajött és mondta, ô mégsem akar balettozni. Így ennyiben maradtunk.

2022. jan. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ebben határozott vagyok. Ha megy, akkor csinálja is, vagy akkor nem kell járni. Nincs vele baj, csak akkor ne járjunk oda potyára.

A fiamnak is megvoltak a hasonló húzásai, csak neki a focival. Mondjuk ő mindig várta, hogy mehessen edzésre, ment volna betegen is akár, ha rajta múlt volna. Viszont az edzésen (na itt egy nagyon játékos edzést kell elkepzelni, labdavezetés, meg fogócska labdával és labda nélkül, kb ennyi a kicsiknek az edzés) sokszor volt cirkusz. Amíg minden jól ment, nem volt gond, de ha valami nem sikerült neki, vagy csak nem értette elsőre, hogy mi a feladat, vagy hulyeskedett a barátjával, és rászólt az edző, mert feltartotta a sort, akkor sírt és leült duzzogni. Egy idő után megmondtam neki, hogy ha kiül mellém morcizni, vagy hisztizik, akkor hazamegyünk. Ha pedig többször is haza kell mennünk emiatt, akkor nem fogom elvinni, mert így nincs értelme. Ez nála használt, mert nagyon akart járni focira, így szépen le is csökkent a hisztik száma. Néha még most is kiakad, de már sokkal jobban vissza tudja fogni magát, öt percre félreáll puffogni, de aztán visszaáll magától. Már ez is ritka szerencsére. Azóta már le is lett igazolva, szeretik a többiek és az edző szerint is ügyes, kitartó, nincs vele gond.

Nálunk (mert nem csak az enyém volt ilyen kis hisztis az elején) az is sokat segített, hogy már nem lehetnek ott a szülők az edzésen, azóta a gyerekek rájöttek, hogy nincs miért cirkuszolni, úgysincs ott apa anya. Akinek meg még sok ez, az inkább eleve nem jött egy idő után, és mondták, hogy majd jövőre megprobaljak.

2022. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!