Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mennek étterembe a...

Miért mennek étterembe a gyerekeikkel azok a kisgyerekes szülők, akiknek a gyerekei nem tudnak normálisan viselkedni?

Figyelt kérdés

Ma egy étteremben vacsoráztam és az őrületbe kergetett, hogy több gyerek is folyamatosan visongott és hisztériázott. És ez még a jobbik eset volt, régebben láttam már olyat is, hogy a randalírozó gyerek nekiszaladt a pincérnek. Miért gondolják a „kedves” érintett szülők, hogy alapvető elvárás lenne az étterem többi vendégétől, hogy elviseljék a neveletlen gyerekeik visongását?


35/F



2022. jan. 8. 23:27
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
85%
Ismerem a kérdezôt, amúgy igaza van, de azt elfelejtette megjegyezni, hogy az eset a mcdönciben történt :D
2022. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Én az étteremben most egy 60 plusszos tahót halgattam végig.

Őt sem dobják ki pedig nem gyerek, nekik van mentségük, a tatának nincs.

2022. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Rendelj hàzhoz.
2022. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az is egy alap tanulási, tanítási folyamat része, hogy hogyan viselkedünk étteremben, így sosem volt gondom a kisgyerekes családokkal, csak ha erősen kirajzolódott, hogy az 5-6 éves gyerek most van először ilyen helyen és a szülők sem állnak a helyzet magaslatán.

Láttunk jópár ilyen családot mondjuk a wellness hétvégéink során. Az egy dolog, hogy kaja közben minden vendéget halálra idegesítenek, szerintem a kellemetlenebb az, hogy egy család úgy megy haza egy ilyen hétvégéről, hogy olyan rosszak voltak a gyerekek, hogy "soha többé". Magukra vessenek, nem a gyerek hibája, hogy a szülei nem tanították meg viselkedni. Nagyon jó példákat is látni és igen, ebben a tanulási folyamatban benne van, hogy egy gyerkőc végig visít egy-két vacsorát és ez kellemtlen mindenki számára, de majd a harmadikat már talán nem fogja, mégha ez téged nem is nyugtat meg.:D Vannak kifejezettem nem családcentrikus helyek pont emiatt, te járj ilyenekre.

2022. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%
Mert egoisták. Én amíg kicsi volt ( 2 év alatt) nem vittem, hogy ne zavarjon másokat, utána már tudta, hogy nem szaladgálunk és én is tudtam mivel kössem le, ha kezdené unni magát. Sose volt hiszti, rohangálás meg pláne.
2022. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%

1-re: hát a McDodó pont az a hely, ahol el kéne fogadni, hogy gyerekek rajcsúroznak, fiatalok bandáznak stb. És ahány McDodóban jártam, mindegyikben volt akkora alapzaj, hogy semmiféle gyerekvisongást nem kellett volna "elviselni" - mivel ki sem nagyon hallatszott volna a háttérzajból.


És még valami, még ha nem is a kérdéshez tartozik. A McDodót étteremnek nevezni kb. olyan, mintha a falusi kocsmában teli torokból éneklő, becsípett embert egy operaénekeshez hasonlítanánk.

2022. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Ismerem a kérdezôt, amúgy igaza van, de azt elfelejtette megjegyezni, hogy az eset a mcdönciben történt :D"


Nem tudom ki az, aki az 1. választ írta, de az eset nem az említett gyorsétteremláncban történt, de egyébként ott sem kellene a neveletlen gyerekeknek visongani.

2022. jan. 8. 23:58
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem amúgy enni megy oda.
2022. jan. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
Ez elég necces kérdés, de mindkét oldalt meg lehet érteni. Egyik részről a szülőtől, családtól nem várható el hogy otthon kuksoljon x ideig, amíg a gyerek nem étterem-kompatibilis. Másrészről viszont valóban tudnak a gyerekek idegesítőek lenni, és igen, a szülő feladata lenne jó esetben, hogy a figyelmüket lekössék és ezeket a kellemetlen helyzeteket megoldják. De ez nem csak étteremre igaz, hanem közlekedési eszközökre is pl.
2022. jan. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
30%

Nekem nem étterem volt. Kiállításra mentem párommal mint az egyik kiállító. Egy másik művész meg hozta a fogyatékos gyerekét. Végig üvöltött, hisztizett,ezzel tönkre vágva a versmondó kislány pillanatát és egy gyerekkórusét.

A gyerek nem tehet róla,de a szülőt nem értettem mivel kiderült otthon volt a komplett család, anyuka ,nagyszülők stb. és ő mégis elhozta az artikulátlanul ordító fogyatékost . Szegényen látszott hogy utál ott lenni, nem értem ha van otthon valaki aki vigyázzon rá és a gyerek szemmel láthatóan fél a környezettől, plusz tuti tönkre vágja a többiek estéjét akkor minek hozza el?

Ha tudom pl. hogy neveletlen a gyerekem előbb felkészítem hogyan viselkedjen mondjuk családi vacsorához stb. És csak ezt követően vinném étterembe.

2022. jan. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!