Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislány mindenen...

4 éves kislány mindenen ellenkezik?

Figyelt kérdés

Már nem bírom aggyal. 3.5 éves kora óta folyamatosan ellenkezik, de még a fél évvel ezelőtti ellenkezések is mások voltak.Meg lehetett magyarázni és meg is értette, hogy mit miért nem lehet és úgymond kompromisszumos dolgokkal lehetett rá hatni.

Mostanra viszont tiszta káosz lett minden.Egyfolytában üvölt.Nagyon hangos,akkor is ha játszik, akkor is ha valamit akar.Ha valami kell ,akkor azonnal, rögtön.Ha nincs egyszerre úgy ahogy szeretné üvölt.Ha megpróbálom megmagyarázni mi a baj azzal amit csinál, akkor csak fújja a ne mondd tovább mondatot, míg el nem hallgatok.Múltkor hazajöttünk az oviból, mondtam neki, na gyorsan vedd le szépen a ruháidat aztán menjünk kezet mosni, erre hozzám vágta, hogy ne parancsolgassak és vetkőztessem le mert én vagyok a szolga.

Tök mindegy mire kérem, hogyan.Szépen, üvölve bárhogy a végeredmény az ellenkezés.Nem akar összepakolni maga után, ha nekiállok akkor meg üvölt mert ő akarja csinálni és én hagyjam.

Ha letolom valamiért akkor azt mondja mindenért én vagyok a hibás.

Nagyon el vagyok keseredve.Olyan mintha elrontottam volna valamit.Egyszerűen szembe állhatnák a fallal és mondhatnám annak is ennyi erővel, mert kb annyira hall meg engem a saját gyerekem.

Más gyereke is ilyen? Vagy valamit tényleg nagyon elrontottam? Mit lehet csinálni ilyen helyzetben?



2022. jan. 12. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a következménye ha így viselkedik?
2022. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Attól függ milyen kaliberű a dolog,vagy le kell ülnie a fotelba és addig ott ülnie míg meg nem nyugszik, az apja meg a játszósátorba küldi be ilyenekért.Vagy nem kap csokit egy picit sem.Legtöbbször ez a büntetés.Illetve el van magyarázva neki(már amennyire lehet), hogy mi a baj azzal ahogy viselkedik.Szóval hogy megbántottál, rosszul esett stb..stb.
2022. jan. 12. 09:25
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Huhh a szolga szónál kicsit kiugrottak a szemeim. Legyen következménye ha így beszél veled, állj a sarkadra, még nem késő. Ha most 4 évesen ilyeneket mond mi lesz kédőbb? Pl. Nem segítenék neki pakolni ha nem akarja, viszont ha záros időn belül még mindig nem csinált semmit, 1-2 játék menne a "kukába" (elraknám). Büntiszéket, büntisarkot próbáltad, amikor csúnyán beszél?
2022. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha most engedsz neki akkor később is ez fog menni. Néha a szép szó nem elég, se hogy felemeled a hangod.

Mi a büntetés erről nem írtál? Ha igy beszélne velem biztos nem lenne játék meg TV. Sarokba lehet állítani, meg ültetni. Ha kiáll visszavinni. Következetesség. De a szolgás mondatára én a helyedben egy fülest is lekevertem volna neki. Nem vagyok az erőszak híve de ilyet senkinek nem mondunk. Úgy latom a határok nincsenek kellően szankcionálva. Egy 4 éves gyerekkel le lehet ülni es meg lehet neki mondani, hogy mostantól ezek a szabályok érvényesek, ez a büntetés, ha nem viselkedsz.

2022. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
4 éves és már így a fejedre nőtt? Nemsemmi.
2022. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a büntetések semmik. Egy énközpontú gyereknek magyarazhatod, hohy miért nem helyes amit tesz, egyik fülén be másikon ki. Feleslegesen koptatood a szád ennyiszer. Egyszer letisztázni a szabályokat de ne ilyen szankciokkal, hogy nincs csoki.

Pl: A játékosra megfogni, kidobni. Nem szabad megtörni, vagy össze kell szedni és elrakni akkor most 2 napig nincs játék.

Nem vagy elég szigorú. A fejedre nőtt egy 4 éves. Dehat sajnos efelé megyunk ezzel a liberális neveléssel, aztan csodalkoznak, hogy borzasztóan viselkednek a mai gyerekek masokkal szemben. Nincs bennük tisztelet, csak követelőznek.

2022. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
6. A szülő meg becsicskul mert azt könnyebb mint következetesnek lenni vagy nevelni.
2022. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ez a fotelba ültetés, sátorba küldés ez következetesen megvan.Nem szokott amúgy leszállni,kijönni meg sokszor magától mondja hogy ne haragudjak,meg páromnak is.Ha úgy van, bocsánatot is kell kérnie attól akit megbántott,nagyon utálja ezt a részt, de ez van enélkül nincs barátság.Azt is szoktam csinálni, hogy előveszek egy szemeteszsákot és elkezdem beleszedni a földön lévő játékokat, hogy érezze most vagy rakodik vagy nem.

De úgy érzem semmi sem hatja meg.Minden nap ugyanez van.Újra és újra.

Őszintén szólva nem vagyok büszke magamra, de a szolgázásért kapott egy kisebb pofont.(utólag amúgy azt is bánom, mert valószínűleg nem kellett volna, de előbb járt a kezem mint az agyam).Nem így nevelgettük eddig és az utóbbi fél évben durvult el az egész ennyire.Semmi nem használ, ami eddig működött az nem működik.

Tényleg vannak határok és szabályok.Büntetés is.Aztán mégis lecarja a fejem.

2022. jan. 12. 09:47
 9/17 anonim ***** válasza:
Maradj következetes. Férjed is. Előbb utóbb megtörik vagy kinövi. De általában kitartóbbak mint a szülők, úgyhogy kösd fel a fehérneműt.
2022. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen jogos volt a füles. Nem beszélhet így senkivel. Mi lesz ha egy nevelőnek mondja ugyanezt az óvodában ? Szolga?

Lehet szigorítani a szabalyokon.

2022. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!