Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sógornőm kislánya 3 éves lett...

Sógornőm kislánya 3 éves lett a héten. A kicsi még pelenkás, bilit nem használta még, beszélni nem beszél,max baba nyelven gagyog. Az óvodáig még van fél éve. Az anyuka szerint túl aggódom, de szerintem nagyon le van maradva, szerintetek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát a pelenka nem is olyan ritka mint gondolod. Az viszont már sztem durva ha tényleg ilyen szinten nem beszél. Lehet így be sem veszik
2022. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
A sogornőd gyereke... ha ő nem aggódik, akkor te minek?!
2022. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked igazán nem kell aggódni. Az én lányom 3 éves kora után kezdett beszélni és rá 1 hónapra lett szobatiszta. Még az oviban is halasztanunk kellett pár hónapot és teljesen normális gyerek.
2022. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Ooo


Lányom ovis…3,5 éves

Döbbenet mennyire nem beszélnek, akad pelusos is..

Az ottalvósok közül 2 gyereknek nem kell alváshoz pelenka ( lányom nem alszi ott, nappali alvásra nem, de éjjelre neki is kell)

A gyerekek fele nem tudja a ceruzát fogni rendesen.. sorolhatnám..


Hagyd őket

2022. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem aggódj a sajátod miatt.
2022. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%
De fura lányom 9 éve volt 3 éves és nem volt csoportjába egyetlen pelulos sem,és mindegyik tudot beszélni valamennyire ,nem baba nyelven beszélt.
2022. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Képzeld el, a fiam most lesz 3 éves, mindent folyékonyan beszél, jó ideje, de pelusos, nappalra is.

A bölcsiben 12-en vannak, senkinek nem kell már pelus, engem folyamatosan zaklatnak, hogy szoktassam le, mivel csak az én gyerekemmel van „gond”.

Viszont! A többi gyerek szinte alig beszél, az is érthetetlen…

2022. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
A lányom jövő hónapban lesz 3 éves, még pelenkás. Néha raül a vécére vagy a bilie, de nem mindig pisil bele. Több helyen érdeklődtem, beszéltem erről, mindenhol azt mondták, ez rendben van, nem szabad erőltetni. Hát nem tudom, én eddig úgy tudtam, 3 éves korra már azért illene szobatisztának lenni. De lehet, én tudom rosszul, majd jövő hónapban a státuszon megtudjuk. A beszéd viszont szerintem aggasztó. Nyáron találkoztunk egy családdal, ahol a majdnem 3 éves kislány egyáltalán nem beszélt, csak "makogott", mutogatott. A szülők aggódtak, mondták, hogy el fogják vinni logopédushoz. Amúgy a védőnő a 2,5 éves státuszon azt mondta, hogy szinte az összes ilyen korú gyerek pelenkás még, az ritka, ha vki szobatiszta. Lányom mini csoportos oviba jár, sokan csak most töltik, töltötték be a 3 évet, de van köztük jópár, aki még pelenkát hord és olyan is, aki még alig beszél.
2022. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"A gyerekek fele nem tudja a ceruzát fogni rendesen.. sorolhatnám.."


Ne is tudjon még basszus, amikor 5-6 éves korra kell, az iskolaérettség része. Addig a marokfogás teljesen normális.

2022. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

A normálisant nem feltétlen az írásos fogásra értem ( bár nekem a 2 éves is úgy fogja már) hanem amikor fordított marokfogással fogják majd 4 évesen is..


Másrészt a naggyal 2,5 évesen voltunk fejlesztésen ( beszéd elmaradás miatt)

Ott simán elvárták ezt is és a váltott lépcsőzést is fel/le és még sorolhatnàm, amik a státuszon későbbiek lennének..

2022. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!