Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél kb. egy év korkülönbsé...

Akiknél kb. egy év korkülönbség van a gyerekek között, milyenek a mindennapok?

Figyelt kérdés

Érdekel minden tapasztalat. Milyen volt a várandósság és a szülés, a kezdeti időszakok a babáknál és hogy alakul a testvéri viszony?


Szülőként mennyire nehéz így?


Aki szeretné, azt is megírhatja, hány évesen hány hétre szült, mekkora babákat.


Köszönöm! 🙂



2022. jan. 29. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

13 hónap van nálunk. Első babával nekem borzasztó volt a terhesség, minden létező tünet jelen volt. A szülés viszont annál könnyebb szerencsére, mert negyed óra alatt meglett a kislányom. 2800 g 48 cm. Picike volt nagyon, 36. hetre született.

Második terhesség szöges ellentéte volt az elsőnek, aminek nagyon örültem, mert egy pici baba mellett folyamatosan szédülni, hányni, semmit nem csináni képtelenség lett volna. Vagyis nyilván nem, de rohadtul megnehezítette volna a dolgokat. Második baba 38. heten szuletett, csaszar lett vegul, 3100 g 50 cm lett.

Eleinte nagyon nehéz volt, foleg az első 5 honap, mert osszevissza volt minden. Az egyik gyerek aludt, a masik epp orditott stb. A kicsi jó ha aludt 1 orat egyhuzamban, szoval en nagyon kikeszultem. Egy hetre lebetegedtem, de nagyon durvan, soha eletemben olyan beteh meg nem voltam. Valószínű a kimerultseg miatt volt, en annak tudom be. Ekkor a ferjem kivett par nap szabadsagot, aztan valtotta ot anyukam. Egyebkent a babak nagyon cukik volt, a nagyobbik mindig simizte, puszilgatta a picit, nagyon ovatos volt vele.

Marciusban lesz 2 eves a kisebb, a nagy meg most lett 3. Most érzem azt, hogy elég nagyok mar, tudnak szepen együtt jatszani. Az alvasuk ossze van hangolva. Persze szoktak vitatkozni, de mivel mar a kicsi is beszel már es igy, hogy tudnak kommunikalni, sokkal jobban megerti a nagy is őt nyilván. Egy éve peldaul nagyon sok volt a veszekedes, mert a kicsi kezdett jarni, elboritotta a tornyot, amit a testvere epitett, elvette a játékokat es nagy ilyenkor volt, hogy megutotte sajnos. Oszinten szolva nekünk nagyon bejott ez a kis korkülönbség ugy erezzuk, szoval elkepzelheto, hogy most varunk par évet még, aztan bevallalunk meg két picurt hasonlo korkulonbseggel, meglatjuk😊

2022. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! 🙂


Jó olvasni, hogy milyen szépen elvannak már egymással!


Sok boldogságot kívánok a gyerekekhez! ^^

2022. jan. 29. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Köszönjük!

Ti is igy tervezitek?😊

2022. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálunk van egy 4,5 éves és egy picike 5 hetes. 🙂


A következőt szeretnénk viszonylag hamar vállalni és lehet csak ilyen kis korkülönbség lenne.


Aztán meglátjuk majd, hogyan alakul és tervezünk-e még utána babát. 🙂


Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2022. jan. 29. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem. És nagyobb korkülönbséget eddog milyennek látod? Mert ugye írtam, hogy mi meg most várnánk egy kicsit többet és egy 4-5 évnyi különbségre gondoltunk a következő baba és a második gyerkőcünk között. Vagyis szeretném ha már mindketten járnának közösségbe és a kicsi is mar ovis lenne legalább egy éve.

29 éves vagyok egyébként:)

2022. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eddig szerencsére jókat tudok mondani, bár a kicsi még most született. Számítottam rá, hogy a fiam féltékeny lesz majd, de nagyon segítőkész és imádja a húgát. Remélem marad így később is.


Nálatok milyen neműek a gyerekek?


Fiatal vagy 🙂 mondjuk én se vagyok sokkal idősebb nálad. 🙂

2022. jan. 29. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is 13 hónap van. Kicsit speckó helyzet, mert a kicsi egy elég komoly betegséggel született, kb 2 hónapos korától van itthon velünk, addig ingáztam a kórház és a nagy között gyakorlatilag 0-24. Viszont onnantól, hogy hazahoztuk, nekem semmi nehézségem nem volt. Tök gyorsan belesimult a kicsi a nagy napirendjébe, mindent meg tudtam mellettük csinálni. Kb fél évesen kezdett kúszni, onnantól megy a bandázás ezerrel. 😊 Most 3 és 4 évesek, mindkettő dacos, nem egyszerű. Viszont szerintem sokkal könnyebb, mint eggyel lenne, mert rengeteget játszanak együtt, nem kell nonstop szórakoztatni őket. Ugyanígy csinálnám most is. 😊
2022. jan. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es válaszoló!


Köszönöm, hogy írtál. Ezen mi is gondolkodtunk korábban, hogy a fiamnak jót tesz a tesó, ha majd tudnak együtt játszani a gyerekek, mert egyedül nem mindig szeret, mi meg nem tudunk mindig vele lenni. Nagyon kedveli a társaságot.


Jó egészséget kívánok nektek! 🙂

2022. jan. 30. 06:32
 9/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Nekünk is egy kislányunk és egy kisfiunk van. A kislányunk az idosebb:)

2022. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!