Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha jövünk el valahonnan nem...

Ha jövünk el valahonnan nem akar jönni és le áll hisztizni, visítani, csapkod... Ezen hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, és ha olyan helyre megyünk ahol tud játszani a többi gyerekkel akkor nem akar haza jönni.

Ilyenkor oda megyek, legugolok hozzá és szépen megkerem hogy menjünk, mert otthon játszani fogunk, elmegyunk biciklizni stb.. És mondom még hogy jövünk legközelebb is.

És ilyenkor elkezd kiabálni, visítani és rám csap.

Mi lenne ilyenkor a helyes megoldás?

Ti mitcsinaltok ilyen helyzetbe?



máj. 10. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem hagysz neki időt, hogy felkészüljön a távozásra. Itt rontod el.

Nem leígérni kell neki a csillagokat, ha elindul, hanem lehetőséget adni neki. Pl: nemsokára indulunk, még ötöt csúszhatsz/még 3 kört mehetsz a biciklivel (konkrét, számára mérhető határidő - az 5 perc és megyünk nem ilyen) és utána indulni.

máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jaj ezt kihagytam, mondom neki ezt is mindig, hogy okes akkor menj még a játék konyhába és főzz amit szeretnél tovább, Meg kóstolom és utána mehetünk... De igyis ugyanaz az van utána amit írtam
máj. 10. 20:41
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Idejében kezdj neki szólni, hogy negyedóra múlva megyünk, tíz perc múlva megyünk, 5 perc múlva megyünk, hogy ne érje váratlanul. Nem baj, ha nem érti, hogy az mennyi idő. De maradjatok, ameddig csak lehet. Otthagyni a gyerekeket a biciklizésért meg az otthoni játékért - annak mi értelme van?

Egy kis hisztit minden gyerek tud produkálni, hát frusztrálva van, a szülőnek némiképp immunisnak kell lennie rá. A nagy szakemberek ilyenkor leguggolnak a gyerekhez, átölelik, és közlik vele, hogy megértem, hogy mérges vagy, és szeretnél ittmaradni, (a gyerek érzelemkifejezését és érzelemszabályozását segítik), de ez például tőlem elég távol áll, nekem mesterkélt. A rádcsapásért nagyon haragudj, olyan tekintettel nézz rá, hogy azonnal vegye az adást, hogy állj, ne tovább! Ezt nem!

máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Nézz utána a gyerekidőnek és a sírásmeghallgatásnak! 2 mondatban nem lehet elmondani.


[link]


[link]

máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Egy fél órával előbb szólj neki, megtaníthatod neki olyan szinten az órát ha ez segít , hogy megmutatod neki hogy ha ideér ez a mutató akkor indulunk, vagy be is karikázhatod neki, ez lehet egy hordozható óra, lemosható jelölővel. Egy hétig ezt gyakoroljátok utána általában már megszokják.

Gondolj bele neked sem tetszene ha valamit csinálnál közben odajönne hozzád az anyukád hogy gyere kislányom megyünk. De te pont belevoltál lendülve épp a tennivalódba. Nyilván felnőttként már nem akadsz ki, de valószínűleg azért nem lennél boldog, na ilyen ez egy kisgyereknek is, ezért kell nekik időt adni, és megfogható tárgyat az időről az segít.

máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Ok, felkészíted a távozásra. Ha eljött az idő, nincs alku. Nem leguggolsz hozzá, és szépen kéred, hanem kijelented, hogy eltelt az idő, most megyünk. A hisztit hagyd figyelmen kívül. Mindig következetesen menjetek, ha letelt az öt perc, lecsúszott háromszor, stb. Hagyd sírni, aztán ha megnyugodott dicsérd meg. Amikor sírás nélkül indul, nagyon dicsérd meg.
máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Na ha nekiáll megdicsérni, mert nem sír, akkor aztán hazáig tartó vigasztalhatatlan ordításban fog kitörni! Ha nem sír, akkor a szülő örüljön a bajusza alatt, hogy ezt megúszta, de ne hívja fel rá a gyerek figyelmét, hogy amúgy én azt vártam, hogy bőgni fogsz.
máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk az működik most ugyanebben a korban, hogy egyrészt időt hagyok. Pl. ha tudom, hogy most csak 20 percünk lenne játszózni, de közben ismerem a gyerekemet és tudom, hogy neki minimum 1-1,5 óra kell, hogy kijátsza magát, akkor inkább nem állunk meg a játszón, mert ez kisebb ellenállást jelent, mint 20 perc múlva onnan bármilyen indokkal is hazaindulni. Ezen nyilván változtatok, hogyha már meg lehet beszélni vele ténylegesen, hogy miért tudunk most csak ilyen keveset ott maradni és nem reagál már ilyen hevesen.

Ha már ott vagyunk, akkor mint valami papagáj mondogatom neki kb. az utolsó 20 percben, hogy hamarosan mennünk kell haza ezért és ezért, tudod megbeszéltük, apa jön haza, a cicánk vár, pizzát sütünk, mit tudom én. Amikor már tényleg közeledünk az idő végéhez, akkor megbeszéljük, hogy na még töltsük meg homokkal a vödröt és borítsuk ki, aztán pakolunk és indulunk haza. Nyilván a borításnál már indul a nyűglődés, hogy nem akar hazamenni, újra ismétlem, hogy miért kell hazamennünk és próbálok terelni. Segítsen összepakolni, kifelé menet még lecsúszhat egyet a csúszdán, nézze csak, a többiek is mennek haza, stb. Az esetek 90%-ban így ha van is egy kis sírás, a földhözverös hisztit meg lehet előzni nálunk. Az én szellemi szintem kb. -20% alá csökken, annyira "hazaimádkozásnak" érzem ezt az utolsó 20 perces játszmát, de érzem, hogy a kislányom így sokkal elfogadóbb és valljuk be akkor sem jobb a lelki/szellemi állapotom szintje, ha egy fél órás hiszti mellett próbálom hazacipelni a vergődő gyereket, szóval ez van. A kisebb ellenállás irányába haladok, mégis határozottan, ha azt mondtam megyünk, akkor megyünk.

Az ütemezés is tud segíteni. Kis szülői taktika. :D Pl. ha tervezek valamit még aznapra, amit tudom, hogy szeret, akkor úgy alakítom a sorrendet, hogy neki az kedvező legyen. Mondjuk megbeszéljük indulásnál, hogy játszó után elmegyünk fagyizni egyet. Az utolsó 20 percben, amikor ugye jelzem, hogy lassan menjünk, mert még a fagyizóba is kell menni, sokszor már azért megy a türelmetlenkedés, mert még össze kell szednie a játékait. De pl. szereti az egyik susnyás részen keresni a csigákat, vagy itthon megnézegetjük mostmár minden este, hogy van-e valami termés a kertben, stb. Ilyenekkel próbálom "belelkesíteni", hogy elinduljunk.

Azért ritkán szoktam ilyen szituban megdícsérni, mert nem sírt. Én inkább arra igyekszem "nevelni", hogy ugyan miért is kellene sírnia!? Az a természetes, hogy egyszer haza kell menni.

És végül legyek sz*r anya, de azt nem engedem, hogy megcsapjon. Arra nagyon határozottan tudok reagálni, egyrészt azonnal megállítom a kezét, másrészt ha kell századszorra is megbeszéljük, hogy tudom, hogy dühös, tudom, hogy nem akar hazajönni, kiabáljon egy nagyot mérgében, vagy otthon pl. boxoljon bele a párnába, de nem ütünk másokat, indulunk és kész.

máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem viszem olyan helyre, ahonnan nem akar eljönni, vagy akkor belekalkulálom a játékidőt. Utána világosan közlöm, hogy mikor megyünk, és erre emlékeztetem számára is érthető módon. Pl 11-kor indulunk, addig még 30 perc van, vagy még 5 perc van, abba már csak ez vagy csak az fér bele. Utána ha menni kell, akkor megyünk, köszönj el, akár a játszótértől is. Ha hisztizne, akkor felkapom és megyünk. De nem nagyon szokott tiltakozni, mert igyekszem mindent úgy szervezni, hogyha valahol leáll piszmogni, akkor az beleférjen és ne mindig csak rángassam magammal.
máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%
Határozottan kell hozzáállni a távozáshoz. Világosan elmondani,hogy pl 10 perc múlva indulunk. Még picit hintázhat, esetleg libizhet,de utána megyünk. Ha hisztizik vagy sír,akkor legközelebb ha lent leszünk,nem jöhet be a játszótérre. És ehhez ragaszkodni. Hidd el,megtanulja. Az én gyerekem sérült, de még ő is megtanulta. Akkor nehogy már egy egészséges gyereknek gondot okozzon.
máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!