Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Au-pairként dolgozom külföldön...

Au-pairként dolgozom külföldön, egy 6 éves kislányra vigyázom, ma észrevettem, hogy maszturbál. Mit tehetnék? Szóljak a szüleinek? (bőv. Lent. )

Figyelt kérdés
Csak pár hete vagyok itt, a kislány nagyon aranyos. Ma egyszer csak látom, hogy az ágyon fekszik, és a kezére feküdve ütemesen mozog, hirtelen nem tudtam mit szóljak, megkérdeztem, mit csinálsz? Csak fekszem-szólt a válasz, de teljesen ki volt pirulva. Egyszerűen leblokkoltam, aztán szóltam neki, hogy jöjjön, indulunk, de előtte jól lesikáltam a kezét, nem volt kedvem megfogni. Azóta nem tartom cukinak, sőt kicsit undorodom tőle, lehet hogy túlreagálom a dolgot, de ez szerintem akkor is nagyon durva, mégiscsak 6 éves, és nem hiszem,hogy szó nélkül kéne hagynom. Szóljak a szüleinek? Vagy mit csináljak, ha még egyszer meglátom, miközben ezt csinálja?
2010. szept. 10. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az életkorban ismerkednek a gyereke a testükkel, valamilyen szinten ez normálisnak is tekinthető. De akár szeretethiányra is lehet következtetni emiatt. Tanultál egyébként valamit a gyerekekről, vagy csak úgy kimentél, és most meglepetésként ért ez a dolog.? Nézz utána a neten. Egy biztos, semmiképpen se szégyenítsd meg a kislányt emiatt.
2010. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Sok téma van a neten, én csak gugliba beírtam, hogy korai maszturbáció, és rengeteg eredményt adott ki. A legöbb lényege, hogy ez normális.

2010. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2010. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kösözönöm. Évekig dolgoztam előtte babysitterként, de ilyennel nem találkoztam
2010. szept. 10. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell mondjam ez normális...én már 3 évest is láttam...én akkor nem szoltamde igaz,csak 15 voltam,és nem a baby sittere.Szerintem majd emlitsd meg esetleg.
2010. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Valószínűleg te is pont így csináltad ennyi idősen. Én is voltam nyáron 5 éves kisfiúval egy szobáan aki rákezdte a szőnyegen ütemre mozgást. A lényeg, hogy ha társaságban mások előtt kezdené csinálni akkor el kell terelni a figyelmét, vagy ha már nagyobb megértetni vele, hogy ezt akkor csinálja ha egyedül van, másokra nem tartozik. Amúgy meg a lényeg, hogy ne szégyenítsd meg, semmi rosszat nem tesz. Rájött, hogy jó érzés és ennyi. Nekünk is az. Egyébként a lányom már pár hónaposan szerette magát fogdosni és már egész kicsiként mosolygott tőle ha markolászhatta magát :DDDD
2010. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne szólj rá ezért! Semmi rosszat nem csinált, csak a punciját izgatta, ami teljesen normális, már kisebb korban is. Hogy mondhatsz ilyet, hogy undorodsz tőle?
2010. szept. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
a normális pszichoszexuális fejlődés része a maszturbáció. nem szabad rászólni, megszégyeníteni, max. lehet vele beszélni, hogy ez nem rossz dolog és nyugodtan csinálhatja, de diszkréten mert más előtt, pl. buszon, itt-ott, akárhol nem illik. nem tudom milyen bébiszitter vagy, de mindenhol, ahol tanítanak fejlődéslélektant ez kötelező tananyag. Undorodni tőle? egy egészséges kislánytól? inkább magadtól kéne undorodnod, fellépésednek hála talán egy prűd, felnőttként szexre képtelen emberré neveled.
2010. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányommal is most pont ez a gond. Ő most 5 éves lesz, és az oviban is elalvás előtt maszturbál. Ja, és 1 napos csecsemőként is csinálta már az inkubátorban. :-) Komolyan. Mi nem foglalkoztunk eddig vele, bár említettem neki többször is, hogy ezt mások előtt nem illik, de eddig még nem fogadta meg ezt a tanácsomat. Aztán most elküldenek az ovi pszichológushoz, mert hogy ebben az életkorban ez már nem természetes. Persze, mert eddig nem igazán foglalkoztam vele, mert tudtam hogy természetes. Én is csináltam egész életemben, és minden egészséges nő, és gyerek ezt csinálja. Csakhát ebből arra jöttem rá, hogy mostmár tényleg komolyan kell akkor beszélnem vele, hogy ne csinálja mások előtt, mert azért a szeméremnek is ki kell alakulnia benne.


De ezt tény, hogy megszégyeníteni nem szabad. Ilyet, hogy lesikálni a kezét utána, meg undorodni tőle. Az nem egészséges, aki ezt nem csinálta, csinálja. Miért? Te sosem csináltad? Szexelni sem szoktál pasikkal?

2013. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!