Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajánlott rövidre nyírni a...

Ajánlott rövidre nyírni a fiaim haját, abban az esetben, ha az iskolában tetűjárvány van?

Figyelt kérdés
pár millis hajra gondoltam, mert a védőnő azt mondta, hogy a hosszú hajat kedveli, ezért a lányok nagy hátrányban vannak, de a fiúk többségének is 1 cm-nél hosszabb haja van.

2022. febr. 11. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon rövidre nem kell, 2-3 centis az jó, és vegyél riasztó sprayt.
2022. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Inkább azért hátrány a hosszú haj, mert leng, jobban összeér a máséval, jobban át tud menni a tetű. A fiúknál szerintem szinte mindegy, hogy 2 cm vagy 2 mm. Nézd át sűrűn a fejüket, ez a fontos.
2022. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Felesleges, a védőnő hülye! Nyilván nem nyírják meg a lányokat sem, ha fenékig is ér a hajuk, és tetvesek, így is kezelhető.
2022. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell lenyírni. Vegyél megelőző sprayt amit hetente 3x kell használni.
2022. febr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Javítanám, a tetű a tiszta hajat szereti, mert könnyebben tud benne mozogni. Hosszát tekintve a közepes hosszúságúban is elvan. Nekem lányként volt folyton rövidre vágva a hajam a sok tetű járvány miatt és így folyton tetves lettem. De patikában príma szerek vannak rá, úgyhogy lehet kezelni.
2022. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vágnám le ezért. Van megelőző sampon, amikor kitörtek a járványok, azzal mostak hajat egy ideig. Lekopogom, egyik se lett eddig tetves.
2022. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ellenőrizném mindig a haját és tetü elleni samponnal mosnám ha szügséges.
2022. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3. azt mondta, illetve írta is a körüzenetben, hogy a fiúknál nem lenne kár most egy jó rövid hajat választani, míg a lányok hátrányban vannak ilyen téren és valami speciális hajgumit ajánlott nekik.
2022. febr. 12. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam volt itthon tetű. A négy gyerekből csak a kicsi kétéves lett tetves, senki más. Pedig együtt alszom vele, vállig érő hajam van. Nem feltétlenül kell rövidre vágatni a hajat hozzá, különösen ha ebben a gyerek nem partner. Van megelőző spray a gyógyszertárban, azt hiszem hedrin a neve. Ötezer körüli, de megéri mert hatalmas munka és energia felhasználás a tetű miatt takarítani, és hajat átnézni.
2022. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 12. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!