Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen idősen ismerte meg...

Milyen idősen ismerte meg gyereked az alábbi figurákat és filmeket/meséket? Batman, Superman, Ninjago, (Toy Story, Harry Potter, Star Wars)?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ovi kiscsoportban, ahol van aki a 3 évet sem töltötte be, ilyen jelmezek voltak, mint az első három, a többit nagyobbaknál láttam. Van olyan aki egyébként kiscsoportban 90%-ban Superman ruhákat hord a hétköznapokban. Az én gyerekem ezt egyáltalán nem ismeri, nem mond neki semmit, sőt fél tőlük. Más óvodás ezt nézi? Vagy a szülő akarja ezt? Lehet, hogy maradi vagyok, de a boltokban sem értem, amikor ilyen mintás ruhákat látok nagyon kicsi méretben.

2022. febr. 18. 21:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Spiderman=Pókembert akartam írni, Superman nem volt.
2022. febr. 18. 21:48
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Az én gyerekem 5-8 éves korában az összes lehetséges szuperhős, mesefigura meg mit tudom én mi volt farsangon, aminek a nagy részéről a mai napig nem tudjuk, pontosan mi. Úgyhogy ebből azért messzemenő következtetést nem kell levonni.
2022. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem nezett a fiam szuperhosost meset, megis 4 evesen tudta mindegyiket kivulrol. Szerintem az iskolaban hallotta (itt 4 evesen kezdik az iskolat)
2022. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Az én fiamnak volt egy időszaka oviban, amikor mindene Pókemberes volt, mert azt szerette. Már 12 éves, és azóta se látott filmen egy perc Pókembert sem. De volt farsangon Minyon, Vasember, Amerika kapitány és valami Star Wars szereplő is, egyiket se látta azóta sem. Az általad felsortak közül egyedül Harry Pottert nézi/olvassa 10 éves kora óta, de az pont nem volt farsangon soha.

2022. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 5 évesen csak a felét ismeri a felsoroltaknak. De ismerek több gyereket is, akik 3-4 évesen már stranger things-et nézett (nem kamu.) meg marvel egész estés filmeket.

Nálunk szóbeszéd alapján megy körbe a gyerekek között a sok karakter. Fogalma sincs ki az a Hulk, de olyat játszanak.

2022. febr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

A karakter ismerete és a meséjé két külön dolog.

Lányom is úgy játszott ann "Mancsot, Elzát"...stb. az oviban, hogy egy mesét se látott. Így jött be most a Harry Potter is a képbe 6 évesen.

2,5 éves öccse is ismeri a Batmant, Supermant, Dragonballt 🤣... Egyszerűen mert az édesapjuk szereti, így vettem ilyen mintájú ruhákat. Még pelenkája is volt supermanes. Meg apukam az én szupermenem body-ja.

Természetesen egyiket se láttam filmen. Nem is néz még mesét.

2022. febr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is íy volt, hogy ez valami nagytesóktól meg szülőktől beszivárgott csodálat volt az oviban, amit aztán továbbadtak egymásnak szájhagyomány útján... miszerint az igazán menő ez meg az a szuperhős, mert az ezt tudja. Közben meg a filmet szerintem szinte senki nem látta, inkább csak a játékboltos kínálatot vagy valami reklámblokkban pár képet.
2022. febr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Bennem is felmerült ez a kérdés, itt is feltettem hasonlót anno, és jól lehurrogtak:)


Tudom, hogy bizonyos csatornákon fut ilyen igazság ligája mese, ami szerintem 8-10-12 éveseknek való. Tudom, hogy pszichológus anyuka 5 éves kisfia már ismerte a batman mesét, és szerinte semmit nem okozott neki, hogy lövöldöznek a mesében.


A lányom nem ismeri ezeket, én a spongyabobot sem engedem még(7 éves), de mostanában fogom elkezdeni bevezetni. A harry pottert onnan ismerte, hogy vannak könyveink, rákérdezett. Próbáltuk hangoskönyvben és felolvasva, de alig fogott fel belőle valamit, úgyhogy gyorsan abbahagytuk. Hamarosan nekifutunk újra:) Voltak ilyen kis cuki figurák valamelyik boltban, megmondtam a nevüket, vásárláshoz lehetett kapni, kb annyit tud, és hogy varázslós, azzal eljátszik magától. A szuperhősös felhozatal meki és burgerking meg kindertojás játékokból van neki, de fogalma sincs az egész világról egyelőre.


Szerintem sokan hagyják a gyerekeiknek az ilyen meséket, kis 3 évest láttam már lövöldözős játékkal játszani telefonon.. sokaknál más a mérce. Ismerős gyerekek közül tudom, hogy ketten 4-5 éves korban ismerték már a keményebb filmeket is, mert a szülők együtt nézték!, másik meg nem bírta kivárni és a gyűrűkurát és a harrypottert is rázúdította az 5 évesre hangoskönyv formában, mert ő nagyon szereti.


Szerintem jobb, ha megfelelő időben jönnek ezek. Az én lány be volt tojva a sailor moontól meg a tokio mewmewtől(gondoltam lány szuperhőssel kezdek) 6 éves korában, azt kihagytam. Most 7 évesen már megnézhet ilyesmit, a jurassicpark is simán ment neki, halloweenkor néztük meg ijesztő filmként. A reszkessetek betörőket ismeri, most fogja a spongyabobot is megismerni, meg az igazság ligáját meg a teen titans meg ezeket.


De itt is van az a mese szint, ami nem neki való, mint a cartoon networkös mesék, a bátor a gyáva kutya, meg az a csivavás, meg hát az új "trollmesék", amikben szivárványhányak meg ilyesmi. Nagyon sok van, általában a cartoonon megy, ami nem való gyereknek.


Az én gyerekem nem tud ilyenekkel játszani amúgy, csak ha ismeri, amúgy kitalál marhaságokat hozzá, hogy verekszenek a bábuk, meg lövöldöznek, vagy teáznak.

2022. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 éves

Pókember

Batman

Starwars megy


Mesét, filmet nem látott, de a ruháin van és beszélgettünk róla, kèpet is mutattam.


Lányom 3,5

Minnie egér volt.

Sosem látta a mesèt, de a képekről ismeri.

2022. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 3 éves, nem ismeri ezeket. A pókemberre is csak azt mondja, pók (a háló miatt). De van olyan csoporttársa, aki annak öltözött be. Kisöccsének van Batmanes nadrágja, arra meg azt mondja, denevér.
2022. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!