Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden apuka "superman"?

Minden apuka "superman"?

Figyelt kérdés

Legalábbis sok valakitől ezt olvasom...

Munka után, ha hazaér, akkor babázik: etet, itat, pelenkáz, sétáltat, altat és mindezt mindig mosolyogva és örömmel teszi, sosem passzolja vissza 20 perc játék után a babát. Elengedi időnként két órahosszára az anyukát, hogy egy kicsit kikapcsolódjon a gyereknevelés fáradalmai alól. Elvégzi a házimunka nagy részét is, főz, vasal, mosogat. És mindezt a jó tulajdonságát nem emlegeti félóránként, hanem szerényen viseli. :-)))


2009. febr. 16. 20:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt külön tanfolyamon tanítják kérném a nevét!:-))Természetesen ennyire nem hipersuparman a párom,de kiveszi a részét még ha nem is egészen úgy ahogy leírtad.mentségére szolgál,hogy hajnal 4 kor kel 4.30 kor indul és este 18.30-20.00 között ér haza..

Akinek ettől rövidebb a műszak minden bizonnyal megteheti mindezt.

2009. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha volna ilyen pasi szívesen megismerném és átadnám neki az "aranyapuka díjat"..Elég az, ha csak a felét megcsinálja vagy a negyedét én már annak is nagyon örülök.:)
2009. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nemhiszem, de ha valahol ezt tanitjak, beiratnam a ferjem :D


bar egy rossz szavam nem lehet, megcsak 38 hetes vagyok, de nem varja el, hogy fozzek, bar se nem mosogat se nem mos, azert osszetakarit (azt mindig is o csinalta), és minden nap hoz nekem valami meglepetest.


valoszinuleg pelenkazasra es a furdetesre meg a koromvagasra meg az orrszivo hasznalatara szeretnem csak "ránevelni", remelem jatszani magatol fog a manóval.


szerintem ezektől mar nagyon jó, ha nem is szuper. de en sem vagyok szuperanyuka, es nem is leszek szerintem, csak egy atlagos, lelkes anyuka, aki imadja a gyereket.

2009. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Te ezeket a superman-es valaszokat hol szoktad olvasni? Mert itt en nem sok ilyen valasszal talalkozom. Epp tegnap volt egy olyan kerdes, ami arrol szolt, hogy 5 perc utan minden apa atadja a gyereket az anyanak?

Amirol irsz, en meg nem nagyon olvastam, bocs.

Kulonben sokan szeretik fenyezni a dolgokat a neten, tudod.

2009. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

elso valaszado, beleeloztel, egyforman gondolkodunk :D

(elnezest az offert)

2009. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha ilyen egy supermen, akkor az en ferjem fel-supermen es ez nekem boven eleg.

Teny, hogy ha hazajon munkabol, azutan orommel babazik, pelust is cserel, etetest is bevallal, nem azert, mert tukmalom, vagy kerem, hanem azert, mert ezt szoktuk meg egyutt es ez neki termeszetes. De termeszetesen mindezt csak azutan, hogy evett, ivott, kavezott, olvasott, ult fel orat a feneken. Es csak akkor vallalja be a hosszabb tavu babazast, ha tudja, hogy nincs mas dolga, epp emiatt nem szokta visszapasszolni husz perc utan. De igen, van olyan is, hogyha nagyon nyugos a baba, akkor behiv engem, mert mar nem tudja, hogy mit csinaljon.

Setalni altalaban eljon velunk, egyutt furdetunk es en is lelephetek egyedul, ha akarok. Viszont a hazimunka az nagyreszt az en dolgom. Van egy-ket etel, amit csak o foz, de ez atlagosan egy fozest jelent ket-harom havonta. Mosogatni talan egy heten egyszer elmosogat. De ezt nem is vagom a fejehez, nem kerek tole tobbet, mert mar annak is orulok, hogy ha kiont valamit, akkor azt feltorli es nem csak atlep rajta, rosszabb esetben bele, mert ezt evek kemeny munkajaval ertem el. :-)

Arra o is nagyon buszke, hogy ilyen jol tud babazni, de en is az vagyok ra, mert az ismeroseink kozul van olyan ferfi, aki negy honapos kora elott nem tartotta a kezeben a gyereket, azzal a cimszoval, hogy azzal meg ugysem lehet jatszani, mas dolga meg az apanak nincsen... Nekem ez lenne furcsa.

A teljes igazsaghoz az is hozzatartozik, hogy az en paromnak ritka szerencses munkaja van, ugyanis addig dolgozik, ameddig nem vegez, igy porog ezerrel, fel hetkor indul el dolgozni reggel es delutan egyre legkesobb itthon van, de sokszor mar delelott hazaer.

Szoval ez az oka annak, hogy ennyi ideje es ereje van babazni es a lelkemet apolni. Most keres mellekmelot, akkor biztosan megvaltozik mindez, de sajnos muszaj.

2009. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A csaladi kapcsolatoknal most lett egy ujabb kerdes, ami ugy szol, hogy elhagyjam a paromat? Olvasd el legyszi!
2009. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem sem Superman:-(,de sebaj,a manót imádja és ez a lényeg,Ha hazajön munkából épp elég fáradt ahhoz hogy örülök ha segít a fürdetésnél,de van hogy ahhoz sincs ereje.Ha játszik is a manóval 5 perc után visszaadja hogy elfáradt,de amúgy ha szabadnapos sokat segít.
2009. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szoval vannak ilyen apukak de eleg ritka.En a paromat ilyennek kepzelem mivel nem terhesen is rengeteget segitett.Szeret fozni,vasarol,takarit ha szukseges,most mar 12 hetes elmultam es olyan rosszul voltam unnepek elott hogy semmi szagot nem birtam,szinte o keszitett mindent,utaltam (meg most is )az oblito illatat,o mosott teritett.Ugyhogy biztos peldas apuka lesz.
2009. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mázlim van, minden nagyképűség nélkül mondhatom-igen!

Én naponta 1x pelenkázom át a lányom (kakinál, és kb. 4-5x kakil naponta) a többit Ő csinálja, játszik, 9 hónap alatt 3x fürdettem, babakocsit tol, esti-éjszakai tápikat Ő gyártja le, öltözteti....

És emellett dolgozik is, sokat-sőt, ha olyan munkája van (telepítést..stb.), akkor együtt ülnek a dolgozóban (kivéve ha szerelni kell).

Egyedül az éjszakai kelést nem "vállalja", nem bír felébredni.


Mindemellett legtöbbször visz minket magával dolgozni, hogy ne üljünk itthon egyedül, bezárva---míg Ő ügyfélnél van mi sétálunk, boltokat nézegetünk.. v. ha rövid idő, megvárjuk az autóban. Emiatt sokszor tudunk együtt ebédelni, sétálni napközben is (csak akkor nem megyünk vele ha egy helyen 3-4-5 órát ül).

2009. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!