Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam lassan 2 éves, de a...

Kisfiam lassan 2 éves, de a fürdőkádban még mindig nem mer leülni. Ez normális? Hogyan segíthetnék neki hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
A fürdetés nála nagyjából 2 perc. Az első percben játszik a hajócskájával, a másodikban már visít hogy ki akar szállni, na az alatt gyorsan lemosdatjuk. Végig áll a kádban, vagy max. guggol, de folyamat kapaszkodik. Pedig van csúszásgátlója is. Mit csináljak még? Ja és soha nem hagyjuk magára fürdésnél.
2010. szept. 11. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Rendes nagy kádban..lehet megijeszti a méret, hogy nem lát ki..

én fognám és gyorsan lezuhanyoznám, és akkor nincs visítás.

Nagyon nem lehet koszos, szóval egyik kezeddel fogod a zuhanyt, másikkal meg megfürdeted, azt nem tudom,hogy a fütyimosás mennyire kétkezes, ahhoz talán kell..de akkor meg apa fogja a zuhanyt, anya mosdat és kész

Vagy műanyag kiskád..

2010. szept. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta fürdik a nagy kádban?

Nem érte valami baj a kádban nem csúszott bele stb???

Esetleg nem túl meleg a víz neki??

2010. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele Te/Párod fürdeni, nálunk az bevált. Remélem Nektek is segíteni fog.
2010. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vele együtt tusolok.
2010. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó hogy írtatok, de sajnos egyikőtök ötlete sem jó. Ha lezuhanyozom, amit már próbáltunk, akkor még inkább visít.Azt hiszi ilyenkor hogy hajmosás van. Az együtt fürdést is próbáltuk már, én is és apa is ültünk már be vele. Nagy kádban már legalább fél éve fürdik, a kis műanyag babakádját már rég kinőtte. Viszont mikor abban fürdettük, abban sem ült le csak guggolt. Ezért vagyok tanácstalan, mert szinte mindent próbáltunk már.
2010. szept. 12. 09:13
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, a víz hőmérsékletére mindig figyelünk, sosem túl meleg neki. Megcsúszni? Hát úgy sosem csúszott meg, hogy beborult volna a vízbe. Még a babakádban fürdött mikor kicsit eldőlt, de ott voltunk vele és megfogtuk. Vízbe sosem ért a kis feje. Ettől félne még mindig? Ez a 2 perces fürdés már nagyon kiborító.
2010. szept. 12. 09:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi lányunk sem volt egy nagy fürdő kb 20 hós koráig. Ő is mindig állt, soha nem ült le és pár perc után szólt, hogy ki akar szállni. Aztán vettünk a dm-ben színes lemosható testfestéket, a bébiosztályon van, olyan tusfürdőszerű krém, azóta szeret a kádban lenni. Simán le lehet mosni, kenheti a csempére, magára, bárhova. Most már beleül a vízbe és akár 20 percig is elszöszöl vele.

Egy próbát megér.

Egyébként vannak gyerekek, akik utálják a vizet, ezt el kell fogadni.

2010. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocs hogy hülye vagyok, de azzal mit csinálsz? Bekened vele a testét, és élvezi hogy színes lesz a víz is? Az enyém 21 hónapos. Persze megér egy próbát, ha látok veszek.
2010. szept. 12. 13:06
 9/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,


nem hiszed el, de a lányom HASAL a kád vízben!!!!!!!!!!!

életében először :) épp most :) (apukája csücsül mellette)

olyan büszke vagyok rá


enyém is 21 hós


Szóval azt a kenegetős bigyát, fogja a fiad és kinyomja a tubusból, és keni magát meg amit ér :) :) vannak fiús színek is, nekünk persze rózsaszín van, de van kék, zöld, sárga is. Ne aggódj miatta, tényleg egy mozdulattal lejön a csempéről is :) kenheti ahova akarja :)

DM-ben a bébiosztályon van, nálunk a tusfürdőknél, de ez olyan csomagolásban van, mintha fogkrém lenne. Nem is drága annyira, azt hiszem 400 ft volt.


Sok sikert :)

2010. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd, megkerestem neked. SauBar festőszappan a neve, itt van a DM honlapján. Van fürdővíz színező tabletta is.

2010. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!