Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bedőlő boka. Ortopédia?...

Bedőlő boka. Ortopédia? Torna? Supinált cipő?

Figyelt kérdés

Dévényes látta a fiam lábát (2,5 éves), azt mondta, hogy a normálisnál jobban bedől a bokája, az a szint, amivel már foglalkozni kell. Mutatott pár gyakorlatot meg masszírozást, amit csináljunk. És hogy érdemes supinált cipőt hordania kint és bent is.

Védőnőt kérdeztem, vigyem-e ortopédiára, azt mondta, hogy tök változó, hogy épp milyen dokihoz jutok el, az egyik azt mondja, kell a cipő, a másik szerint nem. Ajánlott pár dolgot, amit csináljunk (mackó gyógytorna dudoros félgömb, szenzoros szőnyeg ilyesmik és hogy tényleg érdemes lenne a supinált cipő).

Szerintetek ezek után érdemes ortopédiára is elvinni azért, hogy ugyanezeket elmondják? Megrendeltem már a dudoros félgömböt és épp az után kutatok, hol tudok neki supinált cipőt venni, mert még nem tudom, merre induljak (rendelni nem szeretnék, jó lenne próbálni előbb)


2022. febr. 21. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a podiart Kft.-nel veszem a supinalt cipőt, szandált a fiamnak. Salus a márka neve.

Az egyik ortopédus talpbetétet írt ki... Megvettük, persze a fiamra nem tudtam raimatkozni a talbetetes cipőt. Így elvittuk másik ortopedhoz(ez már magán volt), hogy csak supinalt cipőt hordjon. A talpbetét meg 6 éves kor alatt nem is javasolják... Na hát ennyit az ortopedusokrol.

2022. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért én elvinném, ezen ne múljon. Nem kell hozzá beutaló, csak időpontot kérni és hát nem fáj meg ingyen van. Biztos tud cipőmárkát is ajánlani és kaptok egy lábtornás papírt.
2022. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én fiamnak is nagyon befelé dől a lába, most voltunk ortopédusnál. Kapott speciális ortopéd cipőt, plusz neki is Supinált cipőt kell hordania. Tornát, ilyesmit nem javasoltak. Még röntgent is csináltatott neki a doki. (állami rendelés) Engem ez megnyugtatott, mert hiába jó szakember a Dévényes és a védőnő, ők akkor sem orvosok.

Én elvinném, ha a helyedben lennék.

2022. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen, mivel akiknél voltál baromi nem ez a szakmájuk. Ha a bőrödön egy csúnya elváltozás van a kozmetikust kérdezed meg vagy egy bőrgyógyászt?
2022. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Devenyes nem ortopédiai szakember, mindenképpen vidd el szakrendelesre. Ráadásul ha kell neki cipő, az ortopéd orvos felírja receptre és egyedileg gyártják a gyereked lábára.
2022. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!