Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 évesen nem tud biciklizni?

5,5 évesen nem tud biciklizni?

Figyelt kérdés

4,5 éves kora óta van a fiamnak bicaja,de akkor rá se akart ülni. 5 évesen proválkozott először érdemben, vázra szerelt fém rúd segítségével próbáljuk tanítani egy ideje, de egyszerűen nem megy neki.

Volt futó biciklije, más sportban ügyes, de bicajjal eldől félre kormányoz. Most már ő is szeretne megtanulni, de nem fejlődik hetek óta semmit.

Tenyleg ilyen lassan lehet megtanulni?


2022. márc. 15. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Míg a rúddal tartod, csak ül rajta, nem egyensúlyoz.
2022. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nyilván próbáltam elengedni, vagy úgy ibdul6el, hogy nem is fogom, de kacsázik vele..

Pajtasai már b ringáznak, motiváció megvan, de valahogy nem megy.

Azt hittem bringázni fél nap alatt meg lehet tanulni, max 1- 2 hét. Kora ősz óta nem megy. :/ :( miatta szeretnénk, hogy tudjon a csapattal menni, de nem tudom hogy segitsunk már.

Futo6bicajt kinőtte..

2022. márc. 15. 15:43
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Először rollerezzen, azzal is egyensúlyozni kell.
2022. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Az jól megy
2022. márc. 15. 15:58
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Tegyél fel neki pótkereket! 5.5 évesen még nem kell tudni biciklizni! Miért sietteted???


Elveszed az érdeklődését, beletáplálod, hogy ez neki nem megy. Közben meg csak kicsi még!

2022. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

A 7 evesem sem tud, nem is erdekli, engem sem, majd ha szol, megtanitom.

Engem 13 evesen tanitott a nagymamam. Van aki felnottkent sem tud.

2022. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a pótkerékkel? Hagyd rajta, amíg akarja. Ha készen áll, leszeded. Nem kell siettetni.
2022. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kerékpár szakuzletben vett pótkerék volt hozzá, de nem forgott eléggé, inkább megakasztotta. Mivel szaküzletben vettük, azt hittem mind ilyen gagyi. Maximum arra volt jó hogy a teljes elborulást megakadályozta, de lefékezte, ha hozzá ért a talajhoz. Utána kaptunk a szomszedtól rudat, hogy az nekik bevált. Mivel a pótkerék nekik6se működött
2022. márc. 15. 16:51
 9/21 A kérdező kommentje:

6-os, de szól a fiam hogy meg szeretne tanulni. Nem én erőltetem. Akikkel a játszó téren együtt vagyunk, ott a 4 éves is bicajjal teker. Igénye van rá.

Valahogy keresek egy másik típusú potkereket

2022. márc. 15. 16:52
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
Potkerekkel nekem se tanult meg,lassu,dol jobbra vagy balra. Levettuk het evesen es egy fel d.e. alatt magatol megtanult,csak futni kell utana.
2022. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!