Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miután lecseréltétek a rácsos...

Miután lecseréltétek a rácsos ágyat, nem mászkált át hozzátok a gyerek éjszaka?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy ha megébred, akkor átjön hozzánk és odaszokik vagy esetleg bolyong a lakásban és nem halljuk meg.

A másik félelmem, hogy leesik az ágyról, hiába leesésgátlós, sokat forgolódik.



2022. márc. 21. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem esett le, nem maszott le.

A mai napig (3 éves) kel éjjel és kiabál csak.

2022. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
De
2022. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Leesés nem volt. Eleinte átmászkálás sem. Viszont miután elkezdtük a bölcsit, minden nap átjött.
2022. márc. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első gyerek már 3 hós korától aludt, így ezt folytatta akkor is, mikor leszedtük az ágy oldalát 1 évesen, meg amikor nagy ágyat kapott olyan 2 és fél évesen. A második gyerek egyébként sem aludt az ágyában olyan khm... "sokat"... Na vele kergetőztünk. De a nagy ágy jó volt arra is, hogy ha engem kitúrt, akkor volt, hogy átcuccoltam az ő ágyába és elfértem! :D (Mondjuk szerintem ez még mindig jobb volt, mintha kiabált volna, hogy én keljek fel, hiszen akkor még két embert is felkelt.) Olyan 3-4 éves korától aludta át teljesen az éjszakát, akkor megszűnt ez a probléma (is). Leesni egyik sem esett le.
2022. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

A leesésgátló megvédi nálunk az eséstől.

A lemászkálástól már kevésbé. De azért inkább még mindig csak szólongat vagy nyafog félálomban. Akkor jött eddig még csak át, amikor még égett a nappaliban a lámpa, és kicsit több fény volt neki, hogy lássa merre megy.


Amúgy egy szobában alszunk, szóval annyira nem nagy truváj átmászkálnia a mi ágyunkba, meg engem nem is zavar, ha velünk alszik, de azért erről szerintem még évek múlva fog csak leszokni.

2022. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
1,5 éves volt amikor kivettünk 3 rácsot a kiságyból. A légzés figyelő maradt, hogy halljam ha elcsámborogna. Annyira utálta ha csipog, hogy egy pár hét után már inkább csak kiabált hogy menjek át, nem jött ki egyedül. Már 2,5 múlt, most sem jön ki addig az ágyból amíg nem megyek érte. Soha nem aludt az ágyunkban, így eddig még nem jutott eszébe hogy odafeküdjön. Párszor kiesett már azon a 3 kivett rácson is, semmi baja nem lett, raktam oda vastag szőnyeget, így nem üti meg magát. Szerintem a leesésgátló is hasonló lenne.
2022. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem mászkált. Első éjjel könnyesre röhögtük magunkat, persze magunkban, meg ne hallja, mert felkelt, és az elérhető magasságban levő cuccokat egy kupaca hordta a szobájában, majd mint aki jól végezte dolgát, elaludt a kupac tetején.
2022. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
A legjobb megoldás a földre tett matrac (120-160 x 200) alatta ágyráccsal. Ennél nincs jobb szerintem. Ha akarja az ember, akkor be tud mellé kényelmesen feküdni altatásnál, ha mozgolódik sincs gond, hogy beveri a kezét és erre felébred. A matrac mellé plédet /vékony szivacsot kell a földre rakni és így ha leesik sincs gond. Nálunk a legtöbb szülő már ezt a módszert választja első ágynak. Mi is így vagyunk vele. Nem egyszeri eset volt, hogy éjjel felkeltek és elkezdtek játszani. Ezt megunták és el is aludtak hamar. Én szeretem az önállóságra nevelést. Ez is annak az egyik lépcsője. Reggeli ébredésnél pedig nagyon előnyös, mivel kevesebbszer ébrednek sírva. Önállóak lehetnek. Barátnőm kisfia lassan 2 éves. 30 perccel korábban kel minden reggel, mint ők. Viszont így nem kell felkelniük emiatt. Ő kb fél óra játék után megy át a szüleit ébreszteni. Sokkal könnyebb így mindenkinek. Egy gyerekbiztos lakásban (ablakokon plusz zár, konnektorban dugó, nincs semmi törékeny, amit elér, gyógyszerek és vegyszerek elzárva stb) nem probléma, ha garázdálkodik a gyerek. 1,5 évesen már mindegyik tudott egyedül lépcsőzni. Addig pedig gyerekzár volt. Szóval nem kell szerintem túlfélteni őket
2022. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem, hogy ki hogy szoktatta át a rendes ágyba. Ma hozták meg a matracot az ágyához. Olyan lelkes volt, nagy volt az öröm, az izgalom. Délután olyan szépen elaludt benne, csak leraktam, leültem mellé a földre és egy hangja nem volt. Most este viszont katasztrófa. Üvöltött, ordított, sírt. Már 2 éves nagyfiú, nem akarom örökre rácsos ágyban altatni.
2022. márc. 21. 22:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy szobában alszunk azota is. Mindig atalussza az ejszakat, mazlim van. Nem maszkal sehova.
2022. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!