Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi van most a gyessel? Annyi...

Mi van most a gyessel? Annyi félét hallani. Jelenleg gyeden vagyok, februárba lesz 2 éves a kisfiam. Megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni. Úgy hallottam, hogy január 1-től csak 4 órába lehet dolgozni gyes mellett. A gyes visszalehet mondani?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Még minden képlékeny, egyelőre nem derült ki, hogyan változtatnak. Viszont ha dolgozni szeretnél, akkor vissza lehet mondani a gyest simán.
2010. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mert az új szabályok csak az április óta született babáknál befolyásolja a juttatásokat, tehát a te kisfiaddal kapcsolatos szabályok a régiek: jár a 3. évi gyes, munka mellett is!
2010. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Novemberben fogja megszavazni a Parlament és várhatóan januártól fog életbe lépni, hogy gyes munka melett nem kapható (márnmint teljes állás, 8 óra munka mellett).


Ez természetesen mindenkire vonatkozni fog, igy rád is.


Jelenleg viszont ez még nincs megszavazva, igy csak azt lehet mondani, hogy JELENLEG lehet 8 órában dolgoni gyes folyósitása mellett.

2010. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőre nem vonatkozik.
2010. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy megszavazza a parlament, MINDENKIRE vonatkozni fog. Ez nem olyan, mint a Bajnai féle csak a május 1 után született gyerekekre vonatkozik. Összekevered a dolgokat.

Jelenleg SENKI nem tudja megmondani, hogy mit fognak megszavazni, és kire fog vonatkozni, könyörgöm, ez még csak egy törvénytervezet! A tervezet szerint mindenkire fog vonatkozni a gyes melletti munka tilalma, de amíg megszavazzák, addig nem lehet biztosat tudni.

Itt most nem arról van szó, hogy jár-e a harmadik évre gyes, vagy sem.

Ennyire te sem lehetsz jól értesült, hogy tudjad, hogyan hatályosul egy lelendő törvény.

2010. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"A gyed-jogosultsághoz szükséges munkaviszony ideje 180 napról 365-re emelkedik, a gyes időtartama pedig háromról két évre csökken. A törvényjavaslat szerint a 2010. április 30-a után született gyermekek esetében lesznek érvényesek a gyes- és gyed-változások."
2010. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kérdező egy másfél éve született gyermekről beszél, amikor a gyes változása még gondolat sem volt.


Egy adott gyerekre az éppen akkor törvényben lévő szabályok vonatkoznak, így a 2010 áprilisában bevezettett szabályok nem vonatkoznak egy 2009-ben születettre.

Nézz utána, ha ennyire hihetetlen.


Kérdező: az én gyerekem most volt 2 éves, és most a 3. évi gyesen vagyok éppen. Mert a változás rá nem vonatkozik.

2010. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 81 %-os, amit beidéztél, az a HATÁLYOS törvény. Igen, JELENLEG az előbb született gyerekekre 3 év, a későbbiekre 2 év a gyes és lehet mellette dolgozni.


Itt rajtad kivül SENKI nem erről beszél, hanem arról, amit novemberben FOGNAK megszavazni.


Az bizony arról fog szólni, hogy gyes mellett nem lehet majd teljes munkaidőben dologozni. Az előterjesztés se létezik még (tehát nem tudsz idézni belőle), csak az összes FIDESZ-es fejes úton-útfélen ezt hangoztatja, tehát csaknem bizonyos, hogy ezt meg is fogják szavazni.

Sajtótájékoztatókon, mindenhol nyomják a szöveget róla.


Érted már végre???


Fhuuu

2010. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ez tényleg ennyire bonyolult?

Kedves 81%-os, olvasd már el figyelmesen, amit írtam!

NAGYON jól értesült vagy, ha ma, szeptember 16-án meg tudod mondani, hogy egy jogszabálytervezet, amit KÉT HÓNAP MÚLVA tárgyal a parlament, és előre láthatólag JANUÁRBAN lép életbe kire fog vonatkozni!


Már írtam: amiről te beszélsz az a most hatályos törvény, ami a május 1 után született gyerekekre vonatkozik!

Amiről mi beszélünk AZ TELJESEN MÁS!

Mi ennyire nem érthető?

2010. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!