Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2,5 éves kislányom nagy...

A 2,5 éves kislányom nagy részben csak halandzsázik. Mi a véleményetek erröl?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom. Alapvető szavakat szép tisztán ki tud mondani mint a:anya,apa,mama,baba,nem,igen. 90%-ban csak halandzsázik. Mintha nem is magyarul beszélne. Folyamatosan egész nap beszél és egy szót sem érteni belőle. Mi a véleményetek erröl? Lehet ebből később gond?

2022. ápr. 27. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Hallasa rendben?

Nem arra gondolok h hall e ha hozzaszolsz, hanem, hogy vajon tisztan hall e?!

Sajnos akkor is szokott ilyen problema jelentkezni, ha valami oknal fogva nem hall tisztan. Tesomeknal sztks ful orr gegesznel nem derult ki, csak maganban, hogy annyi trutyi le volt rakodva neki, hogy csak zorejeket halott.

2022. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Jaj most nezem, h van olyan szo amit tisztan mond. Akkor ketlem, hogy a hallasaval lenne gond :)
2022. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Tesóm gyereke volt igy. Öt vizsgálták is a ped.szakszolgalatnal mikor oviba kerult, de a beszédet leszámítva mindenben megfelelt.

Kb 4 éves volt, már egy éve óvodás mikor elkezdett rendesen beszélni.

Már kozepsuliban van, és átlagos tini.

Szerintem ha más nincs vele, amiben úgy érzed más mint a kortársai, akkor nem kell aggódnod, az oviban meg úgyis szólnak ha latnak valamit.

2022. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam 2 évesen ezt csinálja és én már elkezdtem intézkedni a kivizsgálásokkal, ugyanis lehet pronléma, és lehet olyan banális ami pikk pakk megoldható. Pl van olyan gyerek akinek azért marad el a beszédfejlődése mert túl nagy a mandulája, vagy folyadék gyűlt fel a fülében, vagy simán indítható bizonyos módszerekkel, tsmt torna kell hogy összhangba kerüljön a jobb és bal agyfélteke. De lehet komolyabb baj, pl hallás sérülés. Minél hamarabb intézkedsz, annál hamarabb kiderül és megoldjátok.
2022. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nincs semmi gond. Még a régóta beszélő óvodás lányom is néha halandzsázik. Mikor ötödszörre, már emelt hangon kérdezek vissza, hogy mit mond, akkor vallja be huncut mosollyal. :-)))
2022. ápr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehet tudni, mennyire gond ez. Vidd el valahova felméretni, mert már tudnia kellene beszélni. Az én lányom is ugyanígy el volt maradva, most már rendben van, de azért félek az iskolától, beszédhibás és nem mindent ért jól. Van egy másik kislány a környéken aki ugyanígy nem beszélt, mint az enyém. Mindig vártuk, mikor szólalnak meg. Az a kislány nagyon problémás lett és 2-3 éves korában nem láttam rajta semmit. Most már egyértelműen látszik rajta, hogy valami nem oké, nem is rendes oviba jár. De persze a legtöbb esetben nincs nagy gond azzal aki később kezd el beszélni. Nekünk a tsmt torna segített, attól nagyon hamar beindult a beszéde.
2022. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Fiam ugyanez,mi megyünk tsmt-re.
2022. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem KELL tudnia beszélni még. Vannak gyerekek akik később érnek meg rá, vannak akik a szobatisztaságra, van aki nem tud ugrálni. Nem fejlődnek ugyanolyan tempóban, és így hogy azért jópár szót szépen mond, szerintem nem gond. Persze te tudod, te érzed, ha aggaszt, vizsgáltasd ki. Az én fiam most volt 2, nem beszél még, csak szintén az alapokat, szia, nem, papa, baba, apa, ilyeneket. Mi gyógytornára járunk 1 éves kora óta, mert feszes az achillesz ina, de a tornatanárunk azt mondta, hogy sok esetben csak rossz ha erőltetve kezelve vannak az ilyen korú gyerekek, a nem beszélés miatt. Magyarul, lehet hogy pont ártana a felesleges kezelés. Nem ertem miért, nem vagyok se orvos, se gyógytornász, de van benne ráció ha belegondolok. 3 éves kor körül érdemes utána járni. Lehet egyik napról a másikra szépen elkezdi addig :)
2022. ápr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Azért egy hallásvizsgálat, meg a mandulái megvizsgálása nehogy már kényszerítésnek számítson🤦🏼‍♀️ ja nem feltétlen kell tudnia beszélnie, vannak későn érők, de nem lenne jobb ha még időben ellenőriznék nincs-e valami banális szervi akadálya?


De a gyógytornászod biztos jobban tudja 🤦🏼‍♀️

2022. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó, ha elolvasod amit írtam, benne van hogy ha megnyugtatná, vigye el vizsgálatokra. Tanuld meg értelmezni a szöveget először. És igen, nálad, meg nálam biztos jobba tudja a gyógytornász, aki 40 éve gyerekekkel foglalkozok:)
2022. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!