Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 25 éves vagyok,sosem szedtem...

25 éves vagyok,sosem szedtem fog.gátlót.3.hónapja próbálkozunk babával,prolaktinom kicsit magasabb.Ciklusaim nem tű pontosak,mikor 27,mikor 30napra jön meg.Ez szabálytalannak számít?(Úgy tudom csak a 22napnál rövidebb és 34.napnál hosszabbra mondjuk

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 17:16
 1/10 A kérdező kommentje:

Érdemes megpróbálkoznom a barátcserje,palástfű,cickafark teákkal?

Még senki nem mondta hogy szabálytalan lenne a ciklusom, de akkor ez annak számít?

Olvastam olyat is hogy felborította az alapvetően jó ciklusát...viszont lehet hogy Premens tabletta lehet kellene nekem mert a barátcserje leviszi a prolaktint.

Köszönöm a véleményeket!

2021. aug. 19. 17:18
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

3 hónap próbalkozás az semmi...

Ez egy egesz jónak mondható ciklus.

Én szimplán nem görcsölnék rá és ennyi.


Baratcserje, cickafark nekem bezavarta pl a tüpontos ciklusomat.

Premens tablettát pedig hülyeségnek tartom.


Nálunk ez a ciklus borulás után 9 hónappal fogant a babánk, abban a hónapban, mikor "feladtam". Nem figyelgettem magam, nem ezen kattogtam (volt egy haláleset a csaladban). Szerintem engedd el ezt a "kuruzslás" részt és jön ha jönnie kell.

Egyébként 26 voltam

2021. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Várj még, három hónap az nem valami sok idő... ez még simán véletlen is lehet.

Nekünk mindkettő baba hat hónap alatt jött össze, három hónap után még csak izgulni se kezdenék, nemhogy gyógynövényezni. Barátcserje nekem rontott a ciklusomon amúgy.

27-29 napos ciklusomra az orvosom azt írta a papírra hogy szabályos, úgyhogy ettől ne ijedj meg.

2021. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szabálytalan, nekem is ilyen, ezzel semmi baj nincs, nem mindnekinek jön meg napra pontosan. Egy orvos se mondta soha egy szóval se, pedig én is rákérdeztem, mikor nem jött a baba. Ha van rendszeresen peteérésed - ezt megéri azért figyelni, ez a ciklus teljesen oké. Nagyon korán esel kétségbe, 3 hónap még semmi.
2021. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm a válaszokat!

Akkor azt mondjátok ez viszonylag szabályos?

Április: 27.napra, május: 30, június :30, július: 27, most augusztus ismét 30...

Citromfű tea nem zavar be ciklusra, azt lehet innám, hogy picit megnyugodjak? :))

2021. aug. 19. 17:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igyál teákat, ha szeretnél, de mikor teherbe esel majd, tudd, hogy az nem a teáktól történt. Hanem a férjed/barátod spermiumának & petédnek találkozásától. :)
2021. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Haha, ez jó, köszi! XD
2021. aug. 19. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
többet kell probálkozni,vitamint enni
2021. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szabálytalan ciklus orvosilag az, ha 24 napnál rövidebb, vagy 37 napnál hosszabb. A tied teljesen normális, pár nap eltérés semmi rosszat nem jelent, max nehezebben tudtok időzíteni, bár, ha rendszeresen vagytok együtt, akkor ez nem is lényeges :)


3 hónap tényleg nem a világ, bár sokan azt hiszik, hogy elsőre sikerül. Pedig egy éven belül kell sikerüljön, akkor jó eséllyel semmi gubanc nincs, ez a normális.


A teák és miegymások viszont bekavarhatnak, ha nincs hormongondod, többet árthatnak, mint amennyi hasznuk lehet. Én nem kockáztatnék, pláne, hogy lehet két hónap múlva már pozit tesztelsz, ha pedig bezavar, akkor még 3 hónap is lehet, hogy helyreálljon minden. A hormonokkal nem érdemes vizsgálatok nélkül szórakozni. Javasolt folsavat, D-vitamint (3000NE) szedni, ez már bőven sok segítség, az e vitaminnal vigyázni kell, mert ha túlvastagítja a méhnyálkahártyát, akkor szintén csak gátolja a teherbe esést. Ezt is inkább vizsgálat után érdemes szedni.


Na és persze a legfontosabb, hogy próbáld lazábban kezelni. Sokszor az is gátat szab a sikernek. Tapasztalatból mondom :)


Mielőbbi pozitív tesztet kívánok.

2021. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es nagyon köszönöm!😊
2021. aug. 20. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!