Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire igyekeztek megismerni...

Mennyire igyekeztek megismerni a gyerekek fejlődését?

Figyelt kérdés

Inkább a meglévő nevelési elvekből, tanácsokból építkezel a sajá gyermeked nevelésénél VAGY igyekszel megtanulni, hogy az emberi fejlődés ebben a szakaszban hogyan zajlik? Idegrendszer érése, személyiség alakulása stb...

Miért úgy csinálod, ahogyan?



2022. máj. 1. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Tanácsok alapján
Gyerek fejlődése mentén
Egyensúlyozni próbálok a kettő közt
17 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Az elég rosszul jár, aki a tanácsokra hallgat. Mindenki is gyereknevelő szakértő :D Kimaradt, hogy ösztönök. Amit lehet, tudományra alapozva igyekszem csinálni, de sokszor hallgatok a saját ösztöneimre, megérzéseimre. Tanácsot csak olyanét hallgatom meg, akit én kérdezek.
2022. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
én nem olvasok semminek utána, sem avítt sem mai mainstream “tanulmányokat” nem követek. saját ösztöneimre hallgatok.
2022. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Tanulmányaim által ismerem a tudományos oldalt és annak a korlátozottságait. Sok tanácsot is hallok/olvasok. De gyakorlatban a saját belátásom szerint döntök ilyen kérdésekben. Viszont a tudományos háttér segít abban, hogy nem érzem csak azért sz.r anyának magam, ha valami nem a tankönyv vagy mások tapasztalatai alapján alakul, mert tudom, hogy milyen jellegű fejlődési/változási stb. szakaszok jöhetnek szóba, amire nincs 100%-os ráhatásom. Ettől nem kezelem profibban magát a nevelést, de pszichésen talán könnyebbek bizonyos helyzetek.
2022. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Hát én eleve elég sokat tanultam a gyerekek (pszichés) fejlődéséről az egyetemen, meg amúgy is érdekel ez a téma, szóval az ilyesminek szívesen utánaolvasok, utánajárok. Nekem személy szerint sokat segít az aktuális problémák kezelésében, ha tudom, hogy mi zajlik a gyerekben, mi miért történik (gondolok itt ilyen dackorszakra, szeparációs szorongásra, ilyenekre, most nálunk ezek az aktuális témák éppen, de korábban a 4. trimeszter meg az alvásborulás meg ezek voltak a csúcson, amikben segített a dolgok hátterének ismerete, legalábbis az én józan eszem megtartásában :D ). Pont amiatt egyébként, hogy ismerem a testi és lelki fejlődésének aktuális állomásait, a tanácsokat meg tudom szűrni, elég alaposan. Na meg, nem beszélve arról, hogy azért mostanra már van egy kis személyisége is a gyereknek, ismerem őt és tudom, mikre képes, miket várhatok el tőle és miket nem, így aztán főleg tudom, hogy egyes tanácsok mennyire lehetnének nekünk hasznosak. Szóval így az ismereteim és a gyerek személyiségének függvényében alakítom a nevelésem. Na meg érzelmektől és ösztönből vezérelve, ha valamiről úgy érzem, minden racionalitás nélkül, hogy ez nem helyes, akkor nem érdekel, ki mit mond, nem fogom úgy csinálni. Általában bejön egyébként, szóval egyelőre még bízom a belső hangomban.
2022. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az, aki azt írja hogy ösztönből: nem tart tőle, hogy a gyerekkorában berögzült rossz mintákat így tovább viszi? Nem kéne vmi tudatosság?
2022. máj. 1. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Univerzális nevelést folytatok.


Vagyok én és ő. Mi ketten játszunk gyermeket és szülőjét. A kor, kultúra, bolygó, stb nem számítanak.

Nekem mindegy, hogy vallásos, ortodox, modern, konzervatív. A szemembe mind ugyanaz. Földi bugyutaságok, amik eltérnek isten útjától.


Sose olvastam semmit se, még is ismertem a régi idők filozofiájit. Ezerszer megkaptam, hogy ismerem-e ezt olvastam-e azt. Nem! Ez mind bennünk van basszus... csak legyél az aki igazából vagy és dolgozz össze a testbéreddel, aki emberként alád született.


Még hogy tanács... kitől? Mitől? Egy embertől??? Fúj.

2022. máj. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5. milyen rossz berögzült mintára gondolsz? írnál 1-2-t mert nekem nem világos mire célzol…


#2. válaszoló

2022. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pl. Ha a szüleid úgy neveltek, hogy mikor érzelmileg nagy mélységeket éltél meg (köznapi nyelven: "hisztiztél") bevágtak a szobába és hagyták, hogy ott magadban lenyugodj.


Ehelyett mondjuk, ha tisztában vagy vele, hogy egy kisgyermek nem képes az önmegnyugtatásra és nem szivatásból sír üvöltve a fejedbe, hanem mert neki az az adott helyzet egy nagyon komoly belső feszültséget okozott és még nem képes az érzelmeinek a pontos felismerésére, kifejezésére szavakkal és emiatt szüksége van rád, hogy segíts neki. De ha ezzel nem vagy tisztában, akkor te is csak bevágod a szobába.


Most ez jutott eszembe, de nyilván kismillió ilyen van.

2022. máj. 1. 21:03
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

8. akinek ehhez tanulmány kell vagy segítség, hogy egyedül eljusson oda, hogy ez nem jó, annak korai volt a gyerek vagy inkább hiba.

le leszek húzva, de: a dackorszak alatt mindenkinek van egy pont (de inkább sok 😂) ahol pl. legszívesebben bevágná (és be is fogja) a gyereket a szobába, ne is álltassuk magunkat, hogy majd nekünk meg sem fordul a fejünkben. 😅

2022. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy megfordul a fejedben :) de épp ezaz, ha utánaolvasol, hogy ezt amúgy miért csinálja a gyerek, nagyobb megértéssel fordulsz hozzá, könnyebb átlendülni neked, mint szülőnek. És így tudod segíteni a ygereked.

Ha pedig nem olvasol, akkor bevágod a gyereket a 20. Hisztinél mert felidegesít. És nem állsz meg ott, hogy csak elgondolkodtál rajta.


Egyébként elég ellentmondásos a kommented: aki nem tud eljutni egyedül oda, hogy ez nem jó, annak korán jött a gyerek DE azért te is bevágnád :D akkor korán jött a gyermeked? :)

2022. máj. 2. 09:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!